5 добрих порад щодо вибору LED лампочок
Кожен з нас вже багато чого чув щодо переваг світлодіодних ламп над іншими освітлювальними технологіями. І ось настав той час «Х», коли ми зібрались до магазину купити LED лампочку. Але з чого почати свій вибір? Ця стаття допоможе вам розібратися в показниках важливих при купівлі світлодіодного обладнання.
Порада №1: Потужніша лампочка не завжди яскравіша
Старі добрі лампи розжарювання привчили нас до звички оцінювати лампи за їх потужністю. Але з LED лампами цей трюк не працює. Усі вони споживають досить незначну кількість енергії і їх яскравість не завжди залежить від цього показника.
Яскравість світлодіодів вимірюється у люменах. Ця одиниця досить незвична для нашого покупця, тому виробники часто вказують на упаковці ваттаж лампочок розжарювання схожої яскравості.
В разі якщо цього показника на пакуванні немає, ви можете скористатися табличкою нижче:
Але важливо відзначити, що це середні значення і в кожного виробника вони можуть відхилятися до 20% в ту чи іншу сторону.
Порада №2: Білий може бути різним.
У кольорів є температура. Кожен з нас не замислюючись назве жовтувате світло лампочок розжарювання теплим, а яскраве біле чи голубувате – холодним.
Температура світла вимірюється у Кельвінах. І чим вона вища, тим холоднішим здається відтінок. Тут вам також знадобиться таблиця із температурами найбільш розповсюджених джерел світла:
У спрощеному вигляді світлові відтінки можна розділити таким чином
- 2700 – 3500K – теплий білий;
- 3500 – 5000K – нейтральний білий;
- 5000 – 7000K – холодний білий;
Порада №3: Форма має значення
І це стосується не тільки зовнішнього вигляду лампочок. Кожна конструкція має певне призначення і застосування: деякі, такі як стандартні грушовидні, круглі та, розповсюджені в офісах і на заводах, трубчасті призначені для освітлення просторих приміщень. Споти, навпроти, дають вузько спрямоване світло та краще підходять для кухонь та вітрин магазинів.
Ось маркування найбільш популярних виконань:
- Стандартна грушовидна (A, Arbitrary)
- «Свічка» (B, C, Candle)
- «Гриб» (R, Reflector)
- У формі шару (G, Globe)
- Трубчата (циліндрична) форма (T, Tube)
- "Спот" (MR, Multifaceted Reflector)
Порада №4: Зверніть увагу на цоколь
Існує за десяток різновидів, але найрозповсюдженішими для стандартних бульбашок є різьбові Е27 та Е14. Відрізняються вони діаметром: Е14 тонші та частіше використовуються у декоративних лампочках.
Лампочки типів “труба” та “спот” теж мають декілька видів кріплення. Найчастіше це штирькові з поміткою G чи байонетні B.
Сплутати їх досить важко. Але якщо це трапиться, працювати лампочка не буде і ви марно витратитиме гроші.
Порада №5: Димувати чи не димувати?
Хоча лампочки з можливістю регулювання яскравості виглядають досить привабливо, варто задати собі питання а чи потрібні вони нам. Більшість домівок не мають приладу для регулювання цих лампочок. Та й майже усі димери призначені для лампочок розжарювання і не показуватимуть той самий ефект із світлодіодами. Тобто ми ризикуємо переплатити за непотрібну функцію.
Але варто позначити, що ці лампочки мають одну важливу для наших електромереж перевагу – вони краще пристосовані до перепадів напруги.
Висновок
Кожна нова технологія спершу здається досить заплутаною. Але варто лише розпочати пошук і стане зрозуміло, що нічого складного в ній немає. Спробуйте самі – перегляньте перелік доступних лампочок, і ви зрозумієте шо обрати модель дуже легко.