ПАКУВАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

ПРИСТРОЇ 1 МАШИНИ ДЛЯ НАНЕСЕННЯ ЕТИКЕТКИ

4.3.1. Загальні поняття. Класифікація етикеток

Сучасні етикетувальні пристрої і машини можуть наносити етикетки на упаковку будь-якої геометричної форми, виготовлені із різних пакувальних матеріалів. Продуктивність машин-автоматів може перевищувати 120 тис. упак./год.

Етикетки за функціональним призначенням можуть бути:

• етикетки (часто називають корпусними етикетками);

• кол’єретки;

• контретикегки;

• акцизні марки;

• рекламні наклейки та ін.

За формою етикетки можуть бути прямокутні та фігурні.

Залежно від виду етикеток, що подаються в етикетувальну машину, етикетки бувають флатові та рулонні.

За видом матеріалу, з якого виготовляються етикетки, вони бувають:

• паперові;

• полімерні;

• комбіновані (ламіновані, металізовані тощо).

За способом нанесення на тару, етикетки можна поділити на:

• сухі (клей наноситься в етикетувальній машині);

• самоклейні (з попередньо нанесеним липким шаром);

• і ермоусаджувальні (рукавні);

• розтягувальні (рукавні);

• гермопереносні (рукавні).

Сьогодні ще досить широко застосовуються паперові «сухі» етикетки. Для виготовлення таких етикеток використовують папір питомою масою 70-120 г/м2. Основною перевагою таких етикеток є відносно невелика вартість і легкість їх видалення із поверхні тари.

В останні 10 років по всьому світу і в Україні все частіше використовують самоклейні етикетки. Основною причиною їх популярності є спрощення

технологіїнанесенняетикеток. Порядізцим, матеріалізякого виготовляються етикетки, дає можливість використовувати захисні технології і більш ефективне оформлення.

Для виготовлення самоклейних етикеток використовують багатошарові композиційні матеріали із сталими липкими властивостями. Здебільшого це чотиришаровий матеріал з основою, клейовий шар і захисний папір із антиадгезійним покриттям. Технологічні і експлуатаційні властивості таких етикеток залежать від виду основи та клею.

Основу виготовляють із напівглянцевого і високоглянцевого паперу товщиною 64 мкм, масою 75 і 83 г/м2. В якості плівкової основи застосовують полівінілхлоридні прозорі і непрозорі, блискучі і матові плівки, а також поліетиленові і поліпропіленові плівки. Захисний папір — це основа із паперу з нанесеним антиадгезійним покриттям. Адгезія клейового шару до захисного паперу знаходиться в межах 5-15 Н/м. В останні роки на ринок поставляються етикетки із плівок (поліпропілен, ПВХ та ін.). Такі етикетки мають високу зношувальну стійкість, виглядають яскраво і притягують до товару покупців. Поставляються рулонами. Плівки із поліпропілену можуть бути прозорими або металізованими.

З кожним роком, із вдосконаленням технологій виготовлення і нанесення, все більше стають популярними термоусаджувальні рукавні етикетки. Цими етикетками оформлюють упаковку, виготовлену із полімерів, деревини, кераміки. Такі етикетки виготовляють із поліпропілену (ПП), ПВХ і ПЕТ. Товщина плівок таких етикеток знаходиться в межах 35-60 мкм. Етикетки поставляються в рулонах або нарізаними по заданій довжині, з подовжньою перфорацією, з термоактивним шаром і УФ-лаком.

Термоусаджувальні етикетки можна наносити на порожню тару або заповнену і закупорену тару.

В окремих випадках тару, здебільшого скляні пляшки, оформлюють термоусаджувальним матеріалом від дна до верху горловини («слівер»- етикетки). Причому такепокриття включаєкорпусну етикетку, контретикетку, кол’єретку, штрих-код, рекламну інформацію, дату виготовлення, термін реалізації тощо. Площа такої етикетки одержується значно більшою, що дає можливість наносити максимум інформації і суттєво покращити зовнішній вигляд товару.

До переваг плівкових етикеток можна віднести: високу якість друку (до 10 кольорів), включаючи покриття під «бронзу», «срібло», «золото»; ефект прозорості; можливість застосовувати на одній етикетці не лише широку кольорову гаму, але й спецефекти; збереженість етикетки під час тертя або співударів між упаковками (друк наноситься між шарами плівки) тощо.

ПАКУВАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

Характерні компоновочні схеми етикетувальних машин

Характерним прикладом машини із лінійною компоновкою може бути машина ВЕМ. Ця машина має вакуум-барабанний етикетопереносник (рис. 4.82, а). Машина ВЕМ складається із: конвеєра 1; шнека 2; пристрою нанесення клею 3 …

Механізми подачі клею

Холодний клей до клейового ролика може подаватись із відкритої ємності через систему роликів. Таким способом досить складно регулювати рівнотовщинність шару клею на клейовому ролику. Поряд із цим велика Рис. 4.81. …

Пристрої для перенесення етикеток

Ці пристрої є одними із основних складових етикетувальних машин. Залежно від конструктивного виконання вони бувають: важільні; барабанні; роликові. Важільні механізми бувають двох виконань: з коливальним коромислом та з диском, що …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.