ПАКУВАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

ПРИСТРОЇ ДЛЯ ДОЗУВАННЯ І ФАСУВАННЯ В’ЯЗКОЇ ПРОДУКЦІЇ

Більшість продукції, що фасується, в тому числі і харчова, будучи складними багатокомпонентними дисперсними системами, — це суцільні середовища, властивості яких не підкоряються ні закону Гука, ні закону Ньютона, хоча в той же час вони проявляють при певних умовах і пружні властивості і властивості ньютонівської рідини.

Загалом високомолекулярні дисперсні системи поділяють на дві групи: рідкоподібні та твердоподібні з поступовим переходом між ними. Якщо дійсно в’язкі рідини характеризуються постійним значенням в’язкості, то структуровані рідини визначаються залежністю ефективної в’язкості від діючого напруження.

У більшості випадків в’язкість або плинність (величина обернена в’язкості) є найбільш важливою величиною, що визначає різний стан речовини. В’язкість залежить від температури, тиску, вологості або жирності, концентрації або ступеня дисперсності.

Для характеристики рідин використовують криві витікання —- реограми, які відображають залежність напруження зсуву від швидкості деформації зсуву в умовах простого зсуву.

Реограма ньютонівських рідин —- це пряма лінія 1 (рис. 3.95), шо проходить через початок координат. Всі інші криві витікання 2-4, що відхилені від прямої лінії, а також пряма лінія 5 характеризують неньютонівські рідини. При цьому крива 2 характеризує дилатантне витікання концентрованих дисперсних систем, при якому із збільшенням швидкості деформації наступає зона ускладненого переміщення. Крива З характеризує псевдопластичне витікання, яке здійснюється під час руйнування структури продукції із збільшенням швидкості деформації. Крива 4 і пряма 5 характеризують переміщення пластичних тіл.

Таким чином до в’язкої продукції умовно можна віднести рідини, що мають значну в’язкість і за відповідних умов можуть її змінювати. До в’язких продуктів відносять: сметану, майонез, томатну пасту, згущене молоко тощо. Через свої реологічні характеристики в’язка продукція не може достатньо швидко витікати через відносно невеликі отвори під дією сили тяжіння і тиску верхніх шарів цієї продукції. А тому під час формування дози і фасування в’язкої продукції у споживчу тару потрібно здійснювати її примусове переміщення.

Розширення асортименту харчових продуктів передбачає включення до складу в’язкої продукції твердих дрібно-штучних включень. Процес витікання такої продукції має інші гідравлічні і кінематичні параметри.

ПРИСТРОЇ ДЛЯ ДОЗУВАННЯ І ФАСУВАННЯ В’ЯЗКОЇ ПРОДУКЦІЇ

ПРИСТРОЇ ДЛЯ ДОЗУВАННЯ І ФАСУВАННЯ В’ЯЗКОЇ ПРОДУКЦІЇ

Рис. 3.95. Криві переміщення (а) і функції в ’язкості (б): 1 — ньютонівська рідина; 2 — дшатантна рідина; З — структурно-в ’язка рідина; 4 — нелінійно пластичне тіло; 5 —лінійне пластичне тіло

Конструктивне виконання дозувальних і фасувальних пристроїв повинно враховувати всі особливості фізико-механічних характеристик в’язкої продукції.

В’язка продукція пакується у різні види і типи споживчої тари: скляні і полімерні банки, пляшки; полімерні пакети; упаковки із комбінованих пакувальних матеріалів та ін.

Незважаючи на великий асортимент споживчої тари і упаковки, у конструктивних виконаннях пристроїв дозування і фасування є подібні рішення. Для аналізу існуючих характерних схем пристроїв дозування і фасування в’язкої продукції з метою ефективного застосування і пошуку шляхів вдосконалення доцільно розглянути їх класифікацію.

ПАКУВАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

Характерні компоновочні схеми етикетувальних машин

Характерним прикладом машини із лінійною компоновкою може бути машина ВЕМ. Ця машина має вакуум-барабанний етикетопереносник (рис. 4.82, а). Машина ВЕМ складається із: конвеєра 1; шнека 2; пристрою нанесення клею 3 …

Механізми подачі клею

Холодний клей до клейового ролика може подаватись із відкритої ємності через систему роликів. Таким способом досить складно регулювати рівнотовщинність шару клею на клейовому ролику. Поряд із цим велика Рис. 4.81. …

Пристрої для перенесення етикеток

Ці пристрої є одними із основних складових етикетувальних машин. Залежно від конструктивного виконання вони бувають: важільні; барабанні; роликові. Важільні механізми бувають двох виконань: з коливальним коромислом та з диском, що …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.