ПАКУВАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

Шнекові живильники

Ці живильники застосовують для транспортування пило - і порошкоподібної продукції, а також продукції із схильністю до швидкого злягання. Шнекові живильники складаються із кожуха (частіше циліндричного), всередині якого розміщені один або два шнеки, а також бункера-накопичувача, заслінки для регулювання подачі продукції і вивідного патрубка (рис. 3.28).

В залежності від компонування їх в пакувальному обладнанні вони можуть мати окремий кожух і мати єдиний корпус з дозатором (наприклад, в шнекових дозаторах). За розташуванням вони бувають горизонтальними і полого нахилені під кутом до 20°. Шнек живильника здебільшого виготовляють точінням або литтям і точінням. Він може мати гвинтову поверхню одно-, дво - або тризахідну.

Поверхня шнека може бути суцільної, стрічкової або переривчастої у вигляді окремих лопатей фасонної форми. Шнек із суцільною поверхнею переважно застосовують для переміщення злежаної, в’язкої продукції, а також, коли за технологічним процесом потрібно здійснювати інтенсивне перемішування продукції.

Інтенсивність подачі продукції шнековим живильником за сталих

Рис. 3.28. Схема шнекового живильника: 1 — бункер-накопичувач; 2 — заслінка; 3 — кожух; 4 — шнек; 5 — випускний патрубок

значень геометричних і кінематичних параметрів шнека залежить від структурно-механічних властивостей продукції. Для визначення продуктивності пристрою і аналізу її складових параметрів розглянемо дві умови: продукція переміщається без проковзування по гвинтових поверхнях, і з проковзуванням.

(3.66)

Розглянемо переміщення продукціїбез проковзування, тобто продукція не проковзується разом із шнеком і не обсипається у межах міжвиткової порожнини. За цієї умови продуктивність визначається за формулою:

Q = F-v0-у/-р,

де F — активна площа поперечного перерізу гвинтової поверхні,

Шнекові живильники

визначимо як

D, d— зовнішній і внутрішній діаметр гвинтової поверхні;

S • п

о0 — осьова швидкість переміщення продукції, Ц, = ——,

60

де S — крок гвинтової лінії, для легкосипкої продукції, приймають S = D, а для важкосипкої S = 0,80; п — частота обертання шнека;

у—коефіцієнт заповнення шнека продукцією, приймають і// = 0,75-0,9. Частота обертання шнека п приймається в залежності від властивостей продукції і зовнішнього діаметра шнека; вона повинна забезпечувати спокійне, без пересипання через вал переміщення продукції; частота обертання зменшується із збільшенням діаметра шнека, щільності і абразивності продукції. Найбільшу частоіу обертання (об/хв) шнека можна визначити за емпіричною формулою:

А

п,

max

(3.67)

де А — емпіричний коефіцієнт, залежить від властивостей продукції; для борошна, наприклад, А = 65, для соди — А = 50, для солі — А = 45. Для забезпечення нормальної роботи шнекового живильника

п

приймають и < - ^ .

Шнекові живильники

Підставивши у формулу (3.66) вирази для визначення вхідних параметрів, одержимо:

(3.68)

Безумовно, продукція в шнековому живильнику переміщатися без проковзування не може, так як є складною дисперсною системою, в якій тверді частинки є відокремленими одна від одної і можуть за рахунок сил гертя втягуватись слідом за рухом шнека. А це явище зменшує швидкість переміщення продукції в осьовому напрямку (рис. 3.29). Якби тертя між продукцією і гвинтовою поверхнею шнека не існувало, то частинки продукції переміщалися б уздовж вектора нормальної складової и„. Завдяки дії сил тертя напрям руху частинок дещо змінюється від вектора v„ на кут Р і відповідає вектору vr.

Тоді швидкість переміщення продукції в осьовому напрямку дорівнює вектору vor і визначиться із залежності:

Шнекові живильники

sin a cosl

и„ х х--------

ьіа + п і / . _ч

— — = и() х cos а х (cos or - sin а х tgp)

COS Р

Шнекові живильники

Рис. 3.29. План швидкостей переміщення сипкої продукції шнековим живильником

Так як tg/3 =/' — коефіцієнт тертя ковзання продукції по гвинтовій поверхні шнека, то

vor ~vo ' cosа ■ (cosa-/7 • sina), (3.69)

де a — кут нахилу гвинтової поверхні.

Введемо позначення:

cosa • (coser - f' • sin a)= kn, (3.70)

де kn — коефіцієнт подачі продукції у шнековому живильнику.

Після введеного позначення формула (3.69) буде мати вигляд:

о =и. k. (3.71)

or о v 7

Як видно із формули (3.70), коефіцієнт подачі залежить від кута а і коефіцієнта тертя продукції по гвинтовій поверхні.

Встановлено, що наближене до оптимального значення аопт, можна визначити як:

аоп, п = °>5 • arctgf' = 0,5 • Р.

Приймаючи значення а, потрібно погодити з його допустимим значенням:

Шнекові живильники

п • D

(3.72)

Для даної умови переміщення продукції продуктивність шнекового живильника визначиться:

£-3600 • — ■ [р~-d2)- • кп • у/ - р,', (т/год) (3.73)

4 oU

Шнекові живильники

Витрати енергії для переміщення продукції можна визначити за загальновідомою формулою:

(3.74)

де L — довжина робочої частини шнекового живильника, м;

со’— загальний коефіцієнт опору переміщенню шнека, приймають в залежності від властивостей продукції: борошно — со' = 1,2; сода — со' = 1,6; сіль — со' = 2,5; у — кут нахилу шнека до горизонту.

Найбільше значення діючої на шнек поздовжньої сили визначають:

М0

Р =

Шнекові живильники

(3.75)

де М0 — крутний момент (Нм) на валу шнека, визначається як

Шнекові живильники

N■60 2 • л • п

ПАКУВАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

Характерні компоновочні схеми етикетувальних машин

Характерним прикладом машини із лінійною компоновкою може бути машина ВЕМ. Ця машина має вакуум-барабанний етикетопереносник (рис. 4.82, а). Машина ВЕМ складається із: конвеєра 1; шнека 2; пристрою нанесення клею 3 …

Механізми подачі клею

Холодний клей до клейового ролика може подаватись із відкритої ємності через систему роликів. Таким способом досить складно регулювати рівнотовщинність шару клею на клейовому ролику. Поряд із цим велика Рис. 4.81. …

Пристрої для перенесення етикеток

Ці пристрої є одними із основних складових етикетувальних машин. Залежно від конструктивного виконання вони бувають: важільні; барабанні; роликові. Важільні механізми бувають двох виконань: з коливальним коромислом та з диском, що …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.