ПАКУВАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

ПРИСТРОЇ ДЛЯ ДОЗУВАННЯ СИПКОЇ ПРОДУКЦІЇ

2.2.2. Загальна характеристика операції дозування

Сипка продукція — це складна система, що змінює свої властивості в залежності від щільності укладки твердих частинок, характеру зовнішньої дії і зовнішніх умов (вологість, температура). Одна і та ж продукція в залежності від напруженого стану може мати властивості як ідеально сипкої, так і зв’язаної продукції.

Сипкий продукт під дією робочих органів машини може ущільнюватися, розрихлятися з досягненням вібро - і пневмозрідження. Знання нормативних показників сипкої продукції і зміна їх значень під час дії на неї робочих органів дозволить уникнути грубих помилок при виборі і конструюванні дозувальних пристроїв.

4 • т0 • cos^

ПРИСТРОЇ ДЛЯ ДОЗУВАННЯ СИПКОЇ ПРОДУКЦІЇ

Сьогодні для широкої гами сипкої продукції є класифікаційні таблиці, що включають гранулометричний склад, об’ємну щільність, плинність, аеруємість і здатність утворювати стійкі склепові структури. Всі сипкі продукти в залежності від їх здатності переміщатися поділяються на класи і групи. Введено три класи сипкої продукції: незв’язна, зв’язно - текуча і зв’язна. Незв’язна продукція не утворює стійких вертикальних відкосів, так як початковий опір зсуву для них дорівнює нулю. Висота стійкого відкосу сипкої продукції визначається за формулою, в яку входять всі основні фізико-механічні характеристики:

(3.15)

де то — початкове напруження зсуву;

(р — кут внутрішнього тертя; р — об’ємна (насипна) щільність продукції; g — прискорення вільного падіння.

В зв’язній продукції сили зчеплення значно перевищують вагу частинок. А тому взаємне переміщення окремих частинок в полі гравітаційних сил в такій продукції неможливе. Зв’язне середовище утворює вертикальні відкоси, має здатність до склепоутворення, комкується, проявляє адгезійні властивості.

Зв’язно-текуча продукція належить до перехідного класу. В залежності від щільності укладки частинок вони можуть проявляти як властивість незв’язної, так і зв’язної продукції.

Інколи фахівці для попереднього прийняття рішення щодо способу
дозування і конструкціїдозувального пристрою користуються спрощеною класифікацією сипкої продукції в залежності від її гранулометричного складу. Так сипка продукція умовно поділена на три основні групи.

Перша група об’єднує порошкову продукцію з розміром частинок 0,02-0,6 мм (какао, молочний порошок, борошно, суміші для дитячого і лікувально-дієтичного харчування і т. ін.). Для дозування цієї продукції найбільш широко застосовують шнекові дозатори.

До другої групи сипкої продукції належать подрібнені харчові продукти з розмірами частинок в межах 0,6-6 мм — це сіль, цукор-пісок, короткорізані макаронні вироби, різні крупи тощо. Для дозування цієї групи продукції широке застосування знайшли дозатори об’ємного типу (стаканчикові, маятникові, шиберні).

Третя група об’єднує сипку продукцію з розмірами частинок приблизно 6 мм і більше. До цієї групи можна віднести: горіхи, сухі сніданки, цукерки, чай, каву, заморожені фрукти і ягоди, печиво тощо. Для дозування цієї продукції застосовують вагові дозатори лінійного ти­пу. За потреби фасувати із значною продуктивністю (більше 100 доз/хв) застосовують багатопорційне (мультиголовочне) дозування.

Фасують сипку продукцію в різні види і типи споживчої упаковки (пачки, пакети, банки), виготовленої із різних видів пакувальних матеріалів. Вид матеріалу і конструкція упаковки диктується фізико- механічними властивостями готової продукції, способом її зберігання і транспортування, а також зручністю в користуванні і утилізації.

Дозувальні пристрої для сипкої продукції, в залежності від продуктивності машини, способу дозування, структурно-механічних характеристик продукції, застосовують дуже широкої номенклатури, які відповідно до класифікації бувають: дискретні, безперервні, безперервно - циклічні; об’ємні, вагові, комбіновані; шнекові, стаканчикові, шиберні, маятникові, камерні та ін.

ПАКУВАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

Характерні компоновочні схеми етикетувальних машин

Характерним прикладом машини із лінійною компоновкою може бути машина ВЕМ. Ця машина має вакуум-барабанний етикетопереносник (рис. 4.82, а). Машина ВЕМ складається із: конвеєра 1; шнека 2; пристрою нанесення клею 3 …

Механізми подачі клею

Холодний клей до клейового ролика може подаватись із відкритої ємності через систему роликів. Таким способом досить складно регулювати рівнотовщинність шару клею на клейовому ролику. Поряд із цим велика Рис. 4.81. …

Пристрої для перенесення етикеток

Ці пристрої є одними із основних складових етикетувальних машин. Залежно від конструктивного виконання вони бувають: важільні; барабанні; роликові. Важільні механізми бувають двох виконань: з коливальним коромислом та з диском, що …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.