Быть либо не быть… плательщик либо не плательщик НДС, — люблю родную налоговую!
Желаем снова направить Ваше внимание на норму Кодекса Украины относительно внедрения ставок 3% и 5%.
В ноябре месяце 2011 года компанией «Аудит. Бухгалтерия. Аутсорсинг» была, размещена статья Правда о Едином налоге, либо ложка мёда в бочке дёгтя.
По данной статье мы получили много писем, комментариев, вопросов и предложений, а так же добрые люди привели замечание, которое и пробую поправить... И самому на душе приятно…
В статье было изложено мировоззрение, что в Кодексе Украины совершенно точно трактуется норма неотклонимой регистрации плательщиком НДС и переход на ставку 3 % при превышении 300тыс.грн, при поставке услуг, работ, плательщикам НДС.
Трактовка "Закона №4014-VI от 04.11.2011 "О внесении конфигураций в Налоговый кодекс Украины и другие законодательные акты относительно облегченной системы налогообложения, учета и отчетности" была конкретной с нашей стороны. Время от времени лучше предупредить, чем же не сказать.
НО, о волшебство!!! (Не помню ранее, чтоб вот итак вот на «халяву» трактовка закона была не в пользу налоговой.)
По данному вопросу ГНА Украины письмом от 26.12.2011 №8362/6/15-2316, предоставила объяснение, с утверждением - "Плательщики одного налога, применяющих ставку 5%, при превышении совокупных объемов поставки услуг (работ) за последние 12 календарных месяцев 300 тыс. грн., неотклонимой регистрации плательщиком НДС не подлежат.
см. текст письма №8362/6/ 15-231
либо см. ниже текст письма.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 26.12.2011 р. N 8362/6/15-2316
ДПС України на звернення Міжнародної громадської організації "Ради незалежних бухгалтерів та аудиторів" щодо пропозицій по внесенню змін до Закону України від 04.11.2011 р. N 4014-IV "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності" в межах своєї компетенції повідомляє.
Запропоновані зміни до Податкового кодексу України (отдалі - Кодекс) щодо норм в частині застосування ставок 3% та 5% єдиного податку та порядку реєстрації як платника ПДВ стосовно їх разнопланового (на думку создательів) тлумачення не підтримуються, виходячи з такового.
Згідно із пп. "г" пп. 4 п. 293.8 ст. 293 Кодексу ставка єдиного податку, визначена для третьої і четвертої груп у розмірі 3%, може бути обрана платником єдиного податку, що застосовує ставку єдиного податку у розмірі 5%, у разі постачання ним послуг (робіт) платникам ПДВ і якщо обсяг такового постачання за останні 12 календарних місяців сукупно перевищує обсяг, визначений п. 181.1 ст. 181 розділу V цього Кодексу, та реєстрації такового платника єдиного податку платником ПДВ у порядку, встановленому розділом V цього Кодексу, шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено реєстрацію платником ПДВ.
Враховуючи наведене, платники єдиного податку, що застосовують ставку 5%, при перевищенні сукупних обсягів постачання послуг (робіт) за останні 12 календарних місяців 300 тис. грн., обов'язковій реєстрації платником ПДВ не підлягають.
Пт 183.4 ст. 183 Кодексу визначено, що у разі зміни ставки єдиного податку відповідно до пп. "г" пп. 4 п. 293.8 ст. 293 цього Кодексу, реєстраційна заява подається у строк, визначений п. 183.2 ст. 182.
При цьому платники єдиного податку третьої та четвертої груп, які застосовують ставку 5% та здійснюють виключно постачання послуг платникам ПДВ, обсяги яких за останні 12 календарних місяців сукупно перевищують 300 тис. грн., можуть за власним бажанням зареєструватися платниками ПДВ та здійснити перехід на ставку єдиного податку у розмірі 3% з календарного кварталу, що настає за кварталом, в якому обсяги постачання послуг платникам ПДВ перевищили 300 тис. грн.
Защитник Голови
С. Лекарь