СВЕТОТЕХНИКА

5 добрих порад щодо вибору LED лампочок

5 добрих порад щодо вибору LED лампочок

Кожен з нас вже багато чого чув щодо переваг світлодіодних ламп над іншими освітлювальними технологіями. І ось настав той час «Х», коли ми зібрались до магазину купити LED лампочку. Але з чого почати свій вибір? Ця стаття допоможе вам розібратися в показниках важливих при купівлі світлодіодного обладнання.

Порада №1: Потужніша лампочка не завжди яскравіша

Старі добрі лампи розжарювання привчили нас до звички оцінювати лампи за їх потужністю. Але з LED лампами цей трюк не працює. Усі вони споживають досить незначну кількість енергії і їх яскравість не завжди  залежить від цього показника.

Яскравість світлодіодів вимірюється у люменах. Ця одиниця досить незвична для нашого покупця, тому виробники часто вказують на упаковці ваттаж лампочок розжарювання схожої яскравості.

В разі якщо цього показника на пакуванні немає, ви можете скористатися табличкою нижче:

Яскравість світлодіодів вимірюється у люменах

Але важливо відзначити, що це середні значення і в кожного виробника вони можуть відхилятися до 20% в ту чи іншу сторону.

Порада №2: Білий може бути різним.

У кольорів є температура. Кожен з нас не замислюючись назве жовтувате світло лампочок розжарювання теплим, а яскраве біле чи голубувате – холодним.

Температура світла вимірюється у Кельвінах. І чим вона вища, тим холоднішим здається відтінок. Тут вам також знадобиться таблиця із температурами найбільш розповсюджених джерел світла:

Температура світла вимірюється у Кельвінах

У спрощеному вигляді світлові відтінки можна розділити таким чином

  • 2700 – 3500K – теплий білий;
  • 3500 – 5000K – нейтральний білий;
  • 5000 – 7000K – холодний білий;

 

Порада №3: Форма має значення

І це стосується не тільки зовнішнього вигляду лампочок. Кожна конструкція має певне призначення і застосування: деякі, такі як стандартні грушовидні, круглі та, розповсюджені в офісах і на заводах, трубчасті призначені для освітлення просторих приміщень. Споти, навпроти, дають вузько спрямоване світло та краще підходять для кухонь та вітрин магазинів.

Ось маркування найбільш популярних виконань:

  • Стандартна грушовидна (A, Arbitrary)
  • «Свічка» (B, C, Candle)
  • «Гриб» (R, Reflector)
  • У формі шару (G, Globe)
  • Трубчата (циліндрична) форма (T, Tube)
  • "Спот" (MR, Multifaceted Reflector)

 

Порада №4: Зверніть увагу на цоколь

Існує за десяток різновидів, але найрозповсюдженішими для стандартних бульбашок є різьбові Е27 та Е14. Відрізняються вони діаметром: Е14 тонші та частіше використовуються у декоративних лампочках.

Лампочки типів “труба” та “спот” теж мають декілька видів кріплення. Найчастіше це штирькові з поміткою G чи байонетні B.

Лампочки типів “труба” та “спот” теж мають декілька видів кріплення

Сплутати їх досить важко. Але якщо це трапиться, працювати лампочка не буде і ви марно витратитиме гроші.

Порада №5: Димувати чи не димувати?

Хоча лампочки з можливістю регулювання яскравості виглядають досить привабливо, варто задати собі питання а чи потрібні вони нам. Більшість домівок не мають приладу для регулювання цих лампочок. Та й майже усі димери призначені для лампочок розжарювання і не показуватимуть той самий ефект із світлодіодами. Тобто ми ризикуємо переплатити за непотрібну функцію.

Але варто позначити, що ці лампочки мають одну важливу для наших електромереж перевагу – вони краще пристосовані до перепадів напруги.

Висновок

Кожна нова технологія спершу здається досить заплутаною. Але варто лише розпочати пошук і стане зрозуміло, що нічого складного в ній немає. Спробуйте самі – перегляньте перелік доступних лампочок, і ви зрозумієте шо обрати модель дуже легко.

 

 

Добавить комментарий

СВЕТОТЕХНИКА

Трековые светильники в интерьере современной кухни

Комфортная эргономичная кухня – мечта каждой хозяйки. Для воплощения этой мечты следует продумать и грамотно составить дизайн-проект, закупить стройматериалы и бытовую технику, а также позаботиться о качественном освещении рабочей и …

Как выбрать светодиодную ленту

Светодиодная лента сегодня уверенно выходит на лидирующие позиции, вытесняя другие виды популярного энергосберегающего оборудования. Без нее не обходится ни ремонт дома или квартиры, ни оборудование офиса, ни тюнинг автомобиля, ни …

Как влияет освещение на трудоспособность сотрудников?

Искусственное освещение в помещении способно оказывать серьезное воздействие на работоспособность и самочувствие сотрудников. Поэтому при выборе систем освещения для офисов рекомендуется придерживаться ряда правил, которые помогут создать комфортную обстановку и …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия
+38 050 512 11 94 — гл. инженер-менеджер (продажи всего оборудования)

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Оперативная связь

Укажите свой телефон или адрес эл. почты — наш менеджер перезвонит Вам в удобное для Вас время.