СВЕТОТЕХНИКА

5 добрих порад щодо вибору LED лампочок

5 добрих порад щодо вибору LED лампочок

Кожен з нас вже багато чого чув щодо переваг світлодіодних ламп над іншими освітлювальними технологіями. І ось настав той час «Х», коли ми зібрались до магазину купити LED лампочку. Але з чого почати свій вибір? Ця стаття допоможе вам розібратися в показниках важливих при купівлі світлодіодного обладнання.

Порада №1: Потужніша лампочка не завжди яскравіша

Старі добрі лампи розжарювання привчили нас до звички оцінювати лампи за їх потужністю. Але з LED лампами цей трюк не працює. Усі вони споживають досить незначну кількість енергії і їх яскравість не завжди  залежить від цього показника.

Яскравість світлодіодів вимірюється у люменах. Ця одиниця досить незвична для нашого покупця, тому виробники часто вказують на упаковці ваттаж лампочок розжарювання схожої яскравості.

В разі якщо цього показника на пакуванні немає, ви можете скористатися табличкою нижче:

Яскравість світлодіодів вимірюється у люменах

Але важливо відзначити, що це середні значення і в кожного виробника вони можуть відхилятися до 20% в ту чи іншу сторону.

Порада №2: Білий може бути різним.

У кольорів є температура. Кожен з нас не замислюючись назве жовтувате світло лампочок розжарювання теплим, а яскраве біле чи голубувате – холодним.

Температура світла вимірюється у Кельвінах. І чим вона вища, тим холоднішим здається відтінок. Тут вам також знадобиться таблиця із температурами найбільш розповсюджених джерел світла:

Температура світла вимірюється у Кельвінах

У спрощеному вигляді світлові відтінки можна розділити таким чином

  • 2700 – 3500K – теплий білий;
  • 3500 – 5000K – нейтральний білий;
  • 5000 – 7000K – холодний білий;

 

Порада №3: Форма має значення

І це стосується не тільки зовнішнього вигляду лампочок. Кожна конструкція має певне призначення і застосування: деякі, такі як стандартні грушовидні, круглі та, розповсюджені в офісах і на заводах, трубчасті призначені для освітлення просторих приміщень. Споти, навпроти, дають вузько спрямоване світло та краще підходять для кухонь та вітрин магазинів.

Ось маркування найбільш популярних виконань:

  • Стандартна грушовидна (A, Arbitrary)
  • «Свічка» (B, C, Candle)
  • «Гриб» (R, Reflector)
  • У формі шару (G, Globe)
  • Трубчата (циліндрична) форма (T, Tube)
  • "Спот" (MR, Multifaceted Reflector)

 

Порада №4: Зверніть увагу на цоколь

Існує за десяток різновидів, але найрозповсюдженішими для стандартних бульбашок є різьбові Е27 та Е14. Відрізняються вони діаметром: Е14 тонші та частіше використовуються у декоративних лампочках.

Лампочки типів “труба” та “спот” теж мають декілька видів кріплення. Найчастіше це штирькові з поміткою G чи байонетні B.

Лампочки типів “труба” та “спот” теж мають декілька видів кріплення

Сплутати їх досить важко. Але якщо це трапиться, працювати лампочка не буде і ви марно витратитиме гроші.

Порада №5: Димувати чи не димувати?

Хоча лампочки з можливістю регулювання яскравості виглядають досить привабливо, варто задати собі питання а чи потрібні вони нам. Більшість домівок не мають приладу для регулювання цих лампочок. Та й майже усі димери призначені для лампочок розжарювання і не показуватимуть той самий ефект із світлодіодами. Тобто ми ризикуємо переплатити за непотрібну функцію.

Але варто позначити, що ці лампочки мають одну важливу для наших електромереж перевагу – вони краще пристосовані до перепадів напруги.

Висновок

Кожна нова технологія спершу здається досить заплутаною. Але варто лише розпочати пошук і стане зрозуміло, що нічого складного в ній немає. Спробуйте самі – перегляньте перелік доступних лампочок, і ви зрозумієте шо обрати модель дуже легко.

 

 

Добавить комментарий

СВЕТОТЕХНИКА

Опоры уличного освещения: виды, особенности и преимущества

Автомобильные дороги, магистрали, прилегающие к дому участки, парки и скверы, территории около складов, промышленных объектов, торговые площади должны хорошо освещаться. Для этого выбирают опоры уличного освещения. Их размер и форма …

Особенности правильной организации освещения в офисных помещениях

На работоспособность сотрудников влияют десятки факторов, среди которых иллюминация занимает особое место. Организовать качественное освещение в офисе достаточно просто, если руководствоваться действующим законодательством и рекомендациями специалистов. К тому же стоит …

Люстра с абажурами – красота вне времени

Для того, чтобы создать уют, необходимо хорошо постараться. Да и у каждого человека уют ассоциируется с разными элементами декора. Но поклонники классики отметят, что люстра с абажурами во все времена остается вне веяний моды.

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия
+38 050 512 11 94 — гл. инженер-менеджер (продажи всего оборудования)

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Оперативная связь

Укажите свой телефон или адрес эл. почты — наш менеджер перезвонит Вам в удобное для Вас время.