Сумы

ПАТ «ДПЗКУ» виконує всі зобов’язання в рамках кредитних і торгових угод з Китаєм

Учора в окремих засобах масової інформації з’явились повідомлення про те, що Китай нібито судитиметься з Україною з приводу виконання кредитних угод на поставку зерна. Такі повідомлення не відповідають дійсності, містять некоректні інтерпретації фактів та невірні висновки. 

По-перше, згідно кредитних угод з Ексімбанком КНР для закупівлі та експорту українського зерна ПАТ «ДПЗКУ» залучила 1,5 миллиардов. дол. США (а не 3 миллиардов. як йдеться у повідомленнях). Використання цих коштів відбувається траншами та з дотриманням усіх процедур контролю з української та китайської сторін, передбачених для такового рівня угод. Інша ж частина кредитних коштів КНР в обсязі 1,5 миллиардов. дол. США, передбачена для імпорту продуктів та послуг китайського виробництва, поки що не надходила.

По-друге, держкорпорація не діяла і не діє «в обхід» кредитних та торгових угод з КНР. У відповідності до угод з китайським оператором ССЕС, держкорпорація може здійснювати експортні поставки зерна, як безпосередньо до КНР, так і на ринки інших країн.

ПАТ «ДПЗКУ» не отримувала жодних позовних вимог до Лондонського міжнародного арбітражного суду (LCIA) і не вбачає підстав для їх подання. Поставки зерна в інші країни не суперечать двостороннім угодам й зумовлені об’єктивними причинами. Адже до грудня 2013 року з України на ринок КНР могла поставлятись виключно кукурудза, імпорт якої регламентований в цій країні за обсягами і квотами. Про це неодноразово повідомлялось у ЗМІ і жодної сенсації здесь немає.

По-третє, обидві сторони з самого початку домовились уникати судових суперечок. Вирішення дискусійних і спірних питань між ПАТ «ДПЗКУ» та її китайськими партнерами, відбувається шляхом переговорів, консультацій, укладання додаткових угод та меморандумів, в тому числі із залученням незалежних експертів і арбітрів. Ці позасудові процедури є загальноприйнятими у міжнародній торговій практиці, відбуваються за взаємною згодою та в інтересах обох сторін і не ставлять під сумнів подальше виконання угод.

По-четверте, ПАТ «ДПЗКУ« своєчасно і в повному обсязі виконує зобов'язання як з обслуговування кредиту, так і з дотримання графіку експортних поставок зерна. Так, із запланованих для експорту на 2013/2014 маркетинговий рік (з 01.07.2013 по 01.07.2014 р.) 4 млн. тонн зерна, станом на 25 свирепого 2014 року держкорпорацією фактично відвантажено за торговими угодами з КНР 2,6 млн. тонн, з яких понад 0,3 млн. тонн безпосередньо на внутрішній ринок Китаю. Після нещодавнього отримання Україною фітосанітарних протоколів на експорт ячменю і сої, поставки зернових ПАТ «ДПЗКУ» до КНР протягом 2014 року зростатимуть.

Таким чином, вести мову про ризики невиконання з української сторони кредитних і торгових угод з КНР немає підстав. Ні про які збитки чи порушення інтересів держави не йдеться. Держкорпорація високо цінує стратегічну співпрацю з китайськими партнерами і зробить все можливе для її успішної реалізації в майбутньому.

ПАТ «ДПЗКУ» звертається з проханням до громадських діячів та ЗМІ утриматись від поширення неперевірених даних і некоректних коментарів, які можуть завдати шкоди українсько-китайському співробітництву в аграрній і торговельній сфері.

Держкорпорація готує звернення до Генеральної прокуратури та МЗС України з наданням усіх підтверджуючих документів для уникнення будь-яких інформаційних спекуляцій та забезпечення разумов щодо подальшого планомірного виконання українсько-китайських угод.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»

Добавить комментарий

Сумы

Облачения для священников

Наша маленькая швейная мастерская готова предложить Вам свои услуги по изготовлению церковной швейной и вышивальной продукции с учетом Ваших пожеланий.За два года работы у нас сформировался коллектив экспертов, любящих свое дело. Мы хотим предложить: облачения

И пусть клубничный ласковый запах заполнит каждый дом и каждый сад!

Рассада земляники - один из самых покупаемых видов продукции в питомниках растений всех государств. В заснеженной Исландии, где не наберется и 30 солнечных дней в году, земляника вырастает, греясь жаркими термальными источниками под лампами, которые старательно

Кассовый аппарат Мини 500 — наилучшее решение для розничной торговли

Без кассового аппарата не обходится фактически ни одна компания, деятельность которой связана с торговлей. Конкретно это оборудование является испытанным видом контроля и надзора за оборотом наличных денег на любом предприятии - это торговля в магазине либо уличном

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия
+38 050 512 11 94 — гл. инженер-менеджер (продажи всего оборудования)

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов шлакоблочного оборудования:

+38 096 992 9559 Инна (вайбер, вацап, телеграм)
Эл. почта: inna@msd.com.ua