Офсетний друк

Сучасні гумотканинні полотна

Поряд з іншими складовими технологічного процесу ОПД офсетні ГП відіграють надзвичайно важливу роль. На сьогодні для ОПД створено широкий асортимент ГП, які диференційовано за типами друкарських машин, ЗМ, форматами, товщинами тощо. Використовують два типи ГП: традиційні, нестисливі в об’ємі, та компресійні, в структурі яких є мікропористі стисливі в об’ємі гумові шари (див. рис. І на кольоровій вклейці).

Саме поява останніх обумовила новий етап радикального поліпшення якості друкованої продукції і в цілому технологічного процесу ОПД. Це стало можливим завдяки прогресу та передовим досягненням хімії, а також технології високомолекулярних сполук, поліграфічного виробництва.

Існує чотири основних методи утворення мікропор в шарах компре­сійних ГП:

1) застосування компресійного шару на основі целюлозного волокна, просоченого гумою;

2) метод вимивання солей;

3) застосування піноутворення (аналогічного методу виготовлення губчастої гуми);

4) метод з використанням мікросфер (мікрокапсул).

Історично перше компресійне ГТІ «Grace Polyfibton» з целюлозним шаром створила в 1962 р. фірма «WR Grace», але воно не знайшло широкого застосування в офсетному друці через ряд недоліків і відійшло в минуле.

У 1964 р. фірма «Reeves Vulcan» за методом вимивання солей розробила компресійне ГП «Vulcan 714», яке знайшлро досить широке промислове застосування. Пізніше, в 1966 p., інші фірми для виготов­лення компресійних ГП використали метод піноутворення.

Найбільшим досягненням у розробці ГП стало застосування методу мікросфер. Перше такого типу ГП (дійсно компресійне) в 1975 р. вигото­вила фірма «Dunlop». Слід мати на увазі, що тільки останній метод (мікросфер) дає змогу утворити компресійний шар із закритими порами, в інших методах пори відкриті. Ця обставина має дуже велике значення з точки зору експлуатаційних властивостей ГП.

У шарах із закритими порами під тиском газ тільки стискується в об’ємі і після виходу з контактної зони дуже швидко розширюється, відновлюючи товщину ГП. Якщо пори відкриті, то при стисненні з них витісняється газ (повітря), а після зняття тиску пори мають знову запов­нитися газом для відновлення товщини шару, що відбувається значно повільніше.

Через це ГП, виготовлені за всіма методами, крім останнього, фак­тично є напівкомпресійними, і це треба враховувати при виборі ГП для виконання тиражних робіт. Зауважимо, що метод мікросфер забезпечує утворення компресійних шарів тільки при правильному виборі сфер і технології виготовлення ГП.

Переваги компресійних ГП:

1. Радіальна деформація. Немає поперечної деформації проковзування в зоні ДК. Кращі передача растрової точки, градаційна та кольоро-передача.

2. Менше спрацьовуються друкарська форма і саме ГП.

3. Менша чутливість до передавлювання.

4. Універсальність з точки зору ЗМ.

5. Не потрібне додаткове збільшення товщини декеля в кожній наступній секції PPM для натягування паперової стрічки.

Офсетний друк

Рисунки

Рис. I. Структура аркушевих компресійних офсетних ГП (а, б), схематичні зобра­ження компресійного (в) та звичайного (г) офсетних ГП рукавного типу і загаль­ний вигляд їх (3) Виробничо- Інформаційна Система Рис. XXXV. …

Додатки

Додаток 1. Типові дефекти та неполадки під час друкування на АРМ і способи їх усунення 1. Аркуші не витягуються подавачем з-під прихилювачів Дефект, причина Спосіб усунення Подавач слабко притиснутий Гумова …

ПІСЛЯМОВА

Незважаючи на зміни в засобах комунікаційних технологій, які стосуються також видавничо-поліграфічного комплексу, друкована продукція сьогодні залишається іноваційним рушієм прогресу. Сотні тисяч друкарських машин виконують надзвичайно важливу місію — вони відтворюють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.