Офсетний друк

Паперотягові пристрої

Паперотяговий пристрій (див. рис. 7.13, є) складається з паперо - тягового циліндра І, що має кінематичний привід, і притискних погумо - ваних роликів 2, які рівномірно притискують стрічку до його поверхні. Паперотягові пари встановлюють за останнім ДА, біля поворотних штанг, перед фальцювальною лійкою та після неї. Для створення натягу паперу колова швидкість паперотягових циліндрів має бути на 1...3% більшою від швидкості стрічки (залежно від довжини її вільної ділянки). Ролики 2 приводяться в рух дією сил тертя або мають додатково кінематичний зв’язок із циліндром. У першому випадку передбачається індивідуальне регулювання сили притиснення, яке здійснюється гвин­тами 4 через пружину 3. Якщо ролики зв’язані з циліндром кінематично, то вони встановлюються на одному валу, а сила притиснення кожного з них регулюється поворотом ексцентричних втулок, установлених на шийці цього вала.

Через неминучість відхилення розмірів ланок і прогинів вала важко забезпечити однаковий тиск у тягнучих парах, що може призвести до утворення зморшок та перекосів стрічки. Такий пристрій найчастіше застосовують, якщо одночасно проводиться кілька стрічок. Притискні ролики 2 разом із кронштейнами і можуть залишатися в неробочому положенні без порушення регулювання. Встановлення їх у робоче поло­ження здійснюється поворотом кронштейна до упора і фіксується болтом.

307

Ці пристрої призначені для контролю за нормальним ходом техноло­гічного процесу в машині і мають впливати на органи керування при відхиленнях від нього. До них належать пристрої для контролю цілісності паперового полотна (рис. 7.14,а) та зупину машини при його обриванні (рис. 7.14, б), а також пристрої для контролю натягу стрічки, вловлювання місць склеювання стрічок та відбраковування цих місць (рис. 7.14, в).

Цілісність паперу контролюється механічним або фотоелектричним щупом. У натягнутому стані стрічки механічний щуп З (див. рис. 7.14,а) утримується у верхньому положенні. При обриванні стрічки щуп падає вниз і не натискує на мікровимикач І приводу машини. Під час обкату­вання машини та її заправляння папером щуп піднімається у вихідне положення за допомогою електромагніта 2, який автоматично вимика­ється при досягненні машиною робочої швидкості.

Принцип дії фотоелектричного щупа грунтується на використанні відбитого від стрічки світла, кількість якого в разі її обривання різко зменшується, що призводить до швидкого вимикання машини.

■З

 

А

 

Б

 

6

 

Рис. 7.14. Схеми контрольно-блокувальних пристроїв

 

Паперотягові пристрої

Гальмування машини при обриванні стрічки неможливо здійснити миттєво, і це призводить до намотування стрічки на циліндри або валики. Для уникнення цього явища стрічка І після обривання відрізається но­жем 2 під дією електромагніта 3, що автоматично вмикається (рис. 7.14, б). Контролюють натягування стрічки за переміщенням амортизу - вального валика й оцінюють візуально за допомогою шкали, програду­йованої в одиницях сили.

Склеєні ділянки стрічки виявляють фотоелектричні системи, які працюють у прохідному світлі. Під час проходження склеєної ділянки імпульси струму від фотоелемента підсилюються та подаються на блок керування, який через певну кількість циклів (доки склейка не досягне ділянки виведення) вмикає механізм відбракування. Наприклад, у фальцювальних апаратах (див. рис. 7.14, в) непридатні зошити відбрако­вуються автоматичним перемиканням стрічки 1 електромагнітом 2. Потік бракованих зошитів спрямовується на допоміжний вивідний конвеєр 3.

Ці пристрої призначені для ручного та автоматичного регулювання точності суміщення наступних відбитків або місця розрізування стрічки. Пристрої для ручного регулювання складаються з виконавчих органів і привідних механізмів. Пристрої для автоматичного регулювання вклю­чають, крім того, датчики слідкування за суміщенням та системи керу­вання і зворотного зв ’язку. Виконавчим органом для регулювання поздов­жнього, поперечного та діагонального суміщень стрічки може бути ФЦ. Регістрові валики застосовують найчастіше для поздовжнього суміщення зміною довжини стрічки між двома ДА або між останнім ДА і фальцю­вальним апаратом.

У порівняно тихохідних машинах за точністю суміщення або розрі­зування стрічки стежать візуально, а регулювання здійснюють регістро­вим валиком (див. рис. 7.13, д). Регістровий валик 2, вісь якого закріплено на кінцях важелів 3, змінює довжину стрічки на ділянці між напрямними валиками 1,4. Поворот важелів 3 відбувається завдяки обертанню маховичка б, зв’язаного з валом важелів 3 через черв’ячну передачу 5. Замість черв’ячної використовують також гвинтову передачу 1 (див. рис.

7.13, е).

На високошвид кісних багато фарбових рулонних машинах установ­люють системи автоматичного регулювання суміщення. Виконавчим елементом тут є регістровий валик або ФЦ. Регістрові пристрої можуть використовуватися також для виконання бічного суміщення стрічки. В цьому разі вони можуть мати вигляд одного або двох з’єднаних регістрових валиків з опорами, які допускають перекіс їх відносно стрічки. Це дає змогу зміщувати стрічку в поперечному напрямку на потрібну довжину. Приводом регістрових валиків або їхньої рами керують автоматичні, механічні, пневматичні або гідравлічні системи.

Офсетний друк

Рисунки

Рис. I. Структура аркушевих компресійних офсетних ГП (а, б), схематичні зобра­ження компресійного (в) та звичайного (г) офсетних ГП рукавного типу і загаль­ний вигляд їх (3) Виробничо- Інформаційна Система Рис. XXXV. …

Додатки

Додаток 1. Типові дефекти та неполадки під час друкування на АРМ і способи їх усунення 1. Аркуші не витягуються подавачем з-під прихилювачів Дефект, причина Спосіб усунення Подавач слабко притиснутий Гумова …

ПІСЛЯМОВА

Незважаючи на зміни в засобах комунікаційних технологій, які стосуються також видавничо-поліграфічного комплексу, друкована продукція сьогодні залишається іноваційним рушієм прогресу. Сотні тисяч друкарських машин виконують надзвичайно важливу місію — вони відтворюють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.