Офсетний друк

Методика тестування зволожувальних Розчинів

Показник pH ЗР впливає на гідрофільні влістивості та чистоту ПЕф, на стійкість ДЕф, емульгування розчину з фарбою і на швидкість виси­хання фарби на відбитку, а також на колометричні характеристики відбитків. Значення показника pH сучасних ЗР лежить у межах 3,5...9. Однак переважна більшість дослідників вважає, що оптимальне значення pH знаходиться в інтервалі 5...6,5.

Показник pH ЗР легко визначити за допомогою тесту, наприклад фірми «VARN PRODUCTS Со». У нас же широко застосовують лакмусові папірці.

Емульгування фарби — більш складний показник і визначається він як водопоглинання. Стабільна «поведінка» фарби у друкарському процесі спостерігається за умови водопоглинання 15...40 % (залежно від указаних вище факторів і параметрів впливу на витратні матеріали). При погли­нанні вище 40 % фарба втрачає липкість. Виправити положення вдається лише за допомогою спеціальних паст.

Інша справа, якщо фарба зовсім не поглинає вологу. Така фарба зсовується на маточині валиків ФА машини. Повернути її до робочого стану можна лише за допомогою гідрофільної оліфи. Однак на практиці важливіше перевірити властивості фарби до початку друкування. Для перевірки взаємодії ЗР з фарбою можна скористатися рекомендаціями фірм-розробників контрольно-вимірювальних приладів, наприклад «Прюфбау».

В АТ «НИИПолиграфии» (Москва) відпрацьовано методику кон­тролю, яка грунту ється не на визначенні відсотка води у фарбі, а на вивченні прямої емульсії фарби у ЗР. У колбу заливають 25 мл води або ЗР та 25 мл 1 %-го розчину фарби в толуолі. Колбу трясуть в апараті типу АВУ-бс протягом 5 хв зі швидкістю 130 поштовхів за хвилину. Суміш зливають у вимірювальний циліндр місткістю 50 мл. За секундо­міром визначають час поділу фаз, який є критерієм оцінки. Методика дає змогу прогнозувати поведінку фарби в друкарському процесі й у разі потреби коригувати склад ЗР відповідно до властивостей фарби.

Офсетний друк

Рисунки

Рис. I. Структура аркушевих компресійних офсетних ГП (а, б), схематичні зобра­ження компресійного (в) та звичайного (г) офсетних ГП рукавного типу і загаль­ний вигляд їх (3) Виробничо- Інформаційна Система Рис. XXXV. …

Додатки

Додаток 1. Типові дефекти та неполадки під час друкування на АРМ і способи їх усунення 1. Аркуші не витягуються подавачем з-під прихилювачів Дефект, причина Спосіб усунення Подавач слабко притиснутий Гумова …

ПІСЛЯМОВА

Незважаючи на зміни в засобах комунікаційних технологій, які стосуються також видавничо-поліграфічного комплексу, друкована продукція сьогодні залишається іноваційним рушієм прогресу. Сотні тисяч друкарських машин виконують надзвичайно важливу місію — вони відтворюють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия
+38 050 512 11 94 — гл. инженер-менеджер (продажи всего оборудования)

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов шлакоблочного оборудования:

+38 096 992 9559 Инна (вайбер, вацап, телеграм)
Эл. почта: inna@msd.com.ua

За услуги или товары возможен прием платежей Онпай: Платежи ОнПай