Офсетний друк

Машини для припресовування плівки

Припресовують плівку на нескладній малогабаритній машині, створеній УНДШП ім. Т. Шевченка. В її робочій схемі використовується клеємастильна машина КМ (рис. 11.17). Друковані аркуші І подаються на клеємастильну секцію 2, звідки виходять намащеним боком догори на рулонну паперову підкладку 6; остання слугує водночас для транспор­тування намащеного паперу через вальці 3, до яких з протилежного боку підводиться плівка з рулону 4. Проходячи між вальцями, плівка припресовується до намащених клеєм відбитків, які разом з підкладкою намотуються на циліндр 5, а потім розрізаються. Оскільки клеюча

Машини для припресовування плівки

Рис. 11.17. Схема машини для припресовування плівки 440

Речовина намащується безпосередньо на задрукований матеріал, щоразу треба добирати клей такої рецептури, щоб він не розчиняв фарбу на відбитках.

Плівку припресовують на машинах марки «Оиоґап», «МахіЬопсІ» фірми «ВіІЬоґег» (Німеччина), а останнім часом на машині БП-72, ство­реній УкрНДІСВД. Технічну характеристику машин марки «Оиоґап» на­ведено в табл. 11.2.

Таблиця 11.2. Технічна характеристика машин марки «ІЬіоСап»

Марка машини

Формат аркушів, мм

Швидкість, м/хв

Габаритні розміри, од

«Дуофан 2400»

750x1020

< 40

7500x1700x1800

«Дуофан 6000»

760x1020

< 50

9200x1700x1800

Схему припресовування плівки показано на рис. 11.18. Плівкова стрічка з рулону 8 протягується через основні пристрої машини і намотується на втулку приймального пристрою 9. Для рівномірного проходження плівки в машині, усунення можливих дефектів намотування або втягування її кромок натяг плівки регулюється.

Машини для припресовування плівки

Рис. 11.18. Схема припресовування плівки клеєвим способом на машині марки «ОиоЬп»

Плівка спочатку потрапляє в клеєнаносний пристрій. Робочий розчин клею з бака 10 подається в ванну 7, звідки валиками 5 і б наноситься рівномірним шаром на плівку. Потім плівка з клеєвим шаром спрямо­вується в сушильний пристрій 4 з регульованим режимом сушіння за допомогою 14 випромінювачів 3.

Аркуші надрукованої продукції пневматичним самонакладом 1 каскадно подаються на транспортне полотно 2, що безперервно рухається так, щоб наступний аркуш перекривав попередній. Транспортне полотно подає аркуші в каландровий пристрій, куди надходить плівка з клеєвим шаром. Припресовування плівки до друкованої продукції здійснюється в умовах високих температури та тиску при проходженні між циліндрами

11 І 12 каландрового пристрою. Аркуші з припресованою плівкою вихо­дять з машини у вигляді суцільного полотна й намотуються в рулон за допомогою пристрою 9.

Машина типу СКМ-1200 (Німеччина) дає змогу припресувати плівку або фольгу на аркуш паперу. Загальний вигляд цієї машини показано на рис. 11.19. До її складу входять: самонаклад 8 із ступінчастою пода­чею аркушів; тасьма, що подає аркуші по накладному столу 7; механізм регулювання б подачі аркушів; ексгаустер 5; привід 4 накочувальної системи; механізм З вмикання та вимикання накочувальної системи; пристрій 2 для розмотування фольги; механізм 1 для її намотування; бак 10 для клею з насосом; пульт керування 9.

Машини для припресовування плівки

Рис. 11.19. Загальний вигляд машини типу СКМ-1200

АТ «Росполиграфтехника» створено машину моделі БП-72УБ, призна-чену для безклеєвого припресовування прозорих полімерних плівок до рулонної чи аркушевої друкованої продукції. Технічна

Характеристика цієї машини така:

Діапазон регулювання швидкості, м/хв 5...ЗО

Експлуатаційна швидкість, м/хв 15...20

Габаритні розміри, мм 4200x2712x1560

TOC o "1-5" h z Маса, кг 3114

Максимальний діаметр рулонів плівки, мм 400

Ширина рулонів, мм 280...700

Товщина плівки, мкм 12...60

Максимальний діаметр рулонів паперу, мм 900

Ширина рулонів, мм 300...720

Максимальний діаметр рулонів готової продукції, мм 560

Формат аркушів паперу, см Від72х102 до 30x75

Товщина паперу, мкм 80...300

Зусилля припресовування, Н 4000

Із вищенаведеного випливає, що припресовування плівок до тираж­ної поліграфічної продукції передбачає застосування високопродуктив­ного великоформатного устаткування і до недавного часу використову­валось виключно на спеціалізованих поліграфічних підприємствах. Од­нак останнім часом процеси припресовування плівок знайшли надзви­чайно широке застосування поза межами названих підприємств і стали звичним у багатьох фірмах, офісах, установах тощо. Припресовують — ламінують різноманітні документи, малоформатну продукцію, бейджі, фотографії та інші вироби для надання їм специфічних оптичних ефектів, підвищення стійкості проти спрацювання і захисту від дії вологи, заб­руднень, механічних пошкоджень, а також захисту від підробок. Цей ринок заповнений широким асортиментом матеріалів для ламінування, ламінкаторів з різноманітними технічними можливостями і характери­стиками.

Розрізняють два основних варіанти процесів ламінування: закочу­вання документів у плівковий пакет відповідного формату, коли засто­совують пакетні ламінатори, і ламінування аркушів з обох боків із двох рулонних пластикових срічок (рулонні ламінатори), після чого вироби нарізають на потрібний розмір.

У першому випадку використовують пакетні ламінатори для роботи з об’єктами розмірами від візитної картки до формату АЗ. Деякі моделі цих ламінаторів мають гарячі вали, що дає змогу здійснювати на них тиснення кольоровою металізованою фольгою на відбитках.

Плівка для ламінування вибирається залежно від призначення, ви­мог до готового виробу й особливостей техніки: ламінування в глянце­ву, матову, текстурну, кольорову плівку, а таїдаж плівку з самоприклею - вальною основою, для захисту від вигоряння на сонці тощо. Ринок за­повнений плівками для ламінування різної хімічної природи завтовш­ки від 25 до 360 мкм у вигляді пакетів та рулонів і різноманітних форматів й об’ємів (наприклад, від кількох десятків до 300 м).

Офсетний друк

Рисунки

Рис. I. Структура аркушевих компресійних офсетних ГП (а, б), схематичні зобра­ження компресійного (в) та звичайного (г) офсетних ГП рукавного типу і загаль­ний вигляд їх (3) Виробничо- Інформаційна Система Рис. XXXV. …

Додатки

Додаток 1. Типові дефекти та неполадки під час друкування на АРМ і способи їх усунення 1. Аркуші не витягуються подавачем з-під прихилювачів Дефект, причина Спосіб усунення Подавач слабко притиснутий Гумова …

ПІСЛЯМОВА

Незважаючи на зміни в засобах комунікаційних технологій, які стосуються також видавничо-поліграфічного комплексу, друкована продукція сьогодні залишається іноваційним рушієм прогресу. Сотні тисяч друкарських машин виконують надзвичайно важливу місію — вони відтворюють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.