Металеві конструкції

РОЗРАХУНОК ТА КОНСТРУЮВАННЯ ВУЗЛІВ КОЛОН

Оголовок колон. На колону ригель—ферма може спиратися збоку на столик або зверху. При опиранні на сталеву або залізобетонну колону зверху з'єднання вважають шарнірним, а опи­рання ферм на колону збоку проектується як жорстким, так і шарнірним з'єднанням ригеля з колоною.

При шарнірному з'єднанні найбільш простим є вузол опирання ферми на колону зверху за до­помогою додаткового стояка, так званого надко - лонника (рис. 6.33, а). Опорний тиск ферми передається з опорного фланця ферми через фре­зеровані поверхні на опорну плиту колони. Площа торця фланця визначається з умови роботи на зминання.

Вузлові фасонки верхнього та нижнього поясів ферми прикріпляються конструктивно до фасон­ки надколонника на болтах грубої або нормальної точності. Для забезпечення шарнірності з'єднання отвори для болтів у фасонках роблять на 5...6 мм більше діаметра болта.

При жорсткому з'єднанні кроквяна ферма прикріплюється до колони збоку (рис. 6.33, б). Опорний тиск ферми Рф передається на спеціаль­ний столик із листа товщиною t = 30...40 мм, який приварюється до полички колони. Кутові шви кріплення листового столика розраховуються на зусилля F = 1,2 • Рф. Це зумовлено тим, що при передачі навантаження можливі ексцентрисите­ти, які призводять до нерівномірності напруження флангових швів. Опорний фланець ферми при­кріпляється до полички колони на болтах, які вставляються в отвори, на 3...4 мм більші діаметра болтів, щоб вони не могли сприйняти опорну ре­акцію ферми. У жорсткому з'єднанні ригеля з ко­лоною горизонтальне зусилля від опорного момен­ту Ні = Mi/hopl сприймається вузлами кріплення верхнього і нижнього поясів ферми. Окрім цього, в цих вузлах виникає додаткове зусилля від роз - пору рами Нр. У більшості випадків опорний мо­мент ферми має знак мінус, і сила Ні як Нр при­тискає фланець нижнього поясу ферми до колони. Проте можливий випадок, коли сила Н = Нх + Hv відриває фланець від колони, тобто боЛТи пра­цюють на розтяг і їх міцність перевіряється з ура­хуванням позацентрового прикладення зусиль.

РОЗРАХУНОК ТА КОНСТРУЮВАННЯ ВУЗЛІВ КОЛОН

Зварні шви прикріплення фланця до фасонки сприймають опорну реакцію ферми Fv та поза - центрово прикладену силу Н. Кутові шви під дією цих зусиль працюють на зріз у двох напрямках.

Для надійного з'єднання в поличці колони роб­лять поздовжній виріз, в який вставляють стінку суцільної підкранової частини колони.

РОЗРАХУНОК ТА КОНСТРУЮВАННЯ ВУЗЛІВ КОЛОН

Опорний' Столик б

Рис. 6.33. З'єднання ригеля з колоною шарнірне (а); жорстке (б)

Довжину чотирьох зварних швів і відповідно висоту траверси визначають за формулою

Металеві конструкції

Бронированные двери от завода производителя Зимен в Украине – завод дверей «Zimen-Group.com»

Бронированные двери Зимен прочно вошли в повседневную жизнь украинцев. Такие конструкции все чаще можно встретить в обычных квартирах и частных домах, хотя недавно бронированные полотна украшали только офисы, производство и …

Чем хороши металлические водостоки?

Обязательной частью крыши любого строения является водосточная система. Она может быть внешней или внутренней, состоять из желобов, труб, тройников, воронок и других компонентов. Главная функция водосточной системы Profil – защитить …

Металлопрокат

В жизни и деятельности современного человека металлопрокат имеет большое значение и играет существенную роль. Металлопрокат является продуктом длительного и трудоемкого процесса переработки железных руд. Практически во всех отраслях промышленности находят …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия
+38 050 512 11 94 — гл. инженер-менеджер (продажи всего оборудования)

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Оперативная связь

Укажите свой телефон или адрес эл. почты — наш менеджер перезвонит Вам в удобное для Вас время.