КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

Металеві та інші кріпильні вироби

Металеві кріпильні вироби (далі - метвироби) - це окрема група виробів міжгалузевого універсального призначення, що використовуються для з’єднання між собою окремих елементів конструкції, до них відносяться: цвяхи, шурупи, гвинти, шпильки, болти в комплекті з гайками і шайбами. Види клямр (скоб) і їх застосування див. розділ 3.7.3, табл. 3.5.

№ за п

Назва

Призначення

Зовнішній вид і розміри, мм

Кутник Ф.331.02 146]

Кріплення невидимих з'єднань - коробчастих опор, кронштейнів тощо

Планка

з’єднувальна

Для щільного з'єднання стільниць з постформінгу. В комплект входить план­ка крайня, рис. 4.130

Кухонний плінтус для стільниці

Ізоляція від попадання во­логи на тильну крайку стільниці

Гайка-букша

потайна

(закручується)

Гайка - з'єднувальний еле­мент гвинтових стяжок. Тип 1 Ф.242.18

Гайка-букша на­скрізна

(закручується)

Гайка - з’єднувальний еле­мент гвинтових стяжок. Тип 11

Букша

(впресовується)

Букша - з’єднувальний елемент гвинтових стяжок. Тип III

Гайка

штампована

Мб

Кріплення підсадних ніжок тощо.

Ф. 242.03

Назва

Призначення

Зовнішній вид і розміри, мм

Заслінка

а29.5 J ЗІ 13

8

■н - и-к

Закривання отворів стя­жок на внутрішній поверх­ні стінок.

Ф. 442.03

Заслінка

А.. А - А

Закривання отворів гвин­тових стяжок

9

Ф. 211.00; Ф. 211.04; Ф. 211.05

Цвяхи за призначенням поділяються на шість основних видів; будівельні, то­леві, оздоблювальні, шпалерні, декоративні та тарні. Будівельні цвяхи мають плоску гратчасто рифлену головку і круглий гладкий загострений стержень, ви­пускаються у широкому діапазон* розмірів. У меблях будівельні цвяхи застосо­вують довжиною від 12 до 50 мм і діаметром 0,8; 1,0; ІД; 1,2 ; 1,4; 3,5 і 2,0 мм. Де­коративні цвяхи мають збільшеного діаметру головку, лицьова поверхня якої може бути гладкою або орнаментованою. Шпильки, як правило, - це малі буді­вельні цвяхи з відтятою головкою, що їх застосовують для кріплення штапиків, тощо. Значно надійнішими кріпильними виробами е шурупи, які практично пов­ністю витіснили цвяхи з меблевого виробництва.

Шурупи - кріпильні стержневі вироби з спеціальною різьбою, які з’єднують між собою елементи методом їх загвинчування перпендикулярно до площини з'єднання. Залежно від виду нарізки стержня шурупа їх поділяють на два види; до деревини і до плит деревностружкових, рис, 5.18 {75].

Рис. 5.18. Коструктивне рішення шурупів; а - для масивної деревини, б - для деревностружкових плит

Спеціальні шурупи для ДСП мають такі переваги:

- різьба нарізана на всю довжину стержня;

- діаметр стержня становить 0,5+0,75 діаметра стержня шурупа для деревини (міцність стержня збільшується за рахунок його гартування), а також збіль­шено його крок;

- кут загострення (звою) нарізки зменшений;

- здатність утримування такими шурупами значно вища, тобто вищий опір ви­тягування, див. розділи 2.7 і 3.7.2;

- обертовий опір закручування таких шурупів в пласть І в крайку плити змен­шується відповідно майже до 35 % і до 50 % в порівнянні з вкручуванням шу­рупів для деревини;

- такі шурупи можна декілька разів вкручувати і викручувати без пошкоджен­ня плити (за необхідності).

Для зміцнення кріплення шурупами можна використовувати також вкладну пружину, яка ставиться в отвір елемента, що приєднується. Така вкладна пружи­на нагадує букшу.

Головка шурупів може бути півкруглою, випуклою і потайною (плоскою), рис. 5.19л.

Особливу групу становлять шурупи-саморізи, що їх використовують для де­ревини, ДСП і тонких металевих панелей або інших конструкцій.

а

Рис. 5.19. Шурупи-саморізи: а - з головкою півкруглою, випуклою і потайною; б - геометрія різьби шурупа, в - геометричні параметри шліца головки шурупа

Властивість врізатися в матеріал при вкручуванні шурупів-саморізів досяг­нута за рахунок зміни форми різьби, рис. 5.196з кутом загострення 36°. При цьо­му бачимо, що горішня площина різьби є горизонтальною, що унеможливлює самовикручування таких шурупів навіть за вібрації (шурупи-саморізи викорис­товують в автомобілях). Шурупи-саморізи мають ще ту особливість, що немає потреби попередньо свердлити отвір під стержень шурупа, який сам собі фор­мує отвір у процесі закручування. У зв'язку зі зростанням обертового опору вкручування шурупів-саморізів у них змінено шліц головки, який більше поглиб­лений, що зменшує можливість його пошкодження. Шурупи-саморізи випуска­ються обов’язково гартованими.

Розміри шурупів, що використовуються у меблевому виробництві, наведено в наступних табл. 5.14 і 5.15.

Для міцнішого з'єднання елементів (за незначної товщини з'єднувальних матеріалів) випускаються спеціальні шурупи «Varianta» діаметрами 3 і 5 мм, довжиною 10,5; 12,5 і 16 мм з тупим закінченням, під які попередньо необхідно свердлити отвір.

Болти - являють собою стержень з метричною різьбою і головкою, форма якої може бути: шестигранною лівкруглою, випуклою, потайною та іншою. У меблевій промисловості застосовують переважно болти діаметром 4 і 6 мм, які забезпечують достатню міцність з'єднань. Розміри болтів і дюбелів наведено в табл. 5.16 і 5.17.

Таблиця 5.14

І

а

X

і

м

шурупа

S

5

■4

я

X

£

»

с

<

Шурупи з потайною головкою ГОСТ 1145-80 (для деревини}

Діаметр шурупа d, мм

1,6

2,0

2,5

3,0

3.5

40

5,0

6,0

8,0

10,0

*

*

*

*

ІО

*

*

*

13

*

*

*

16

*

*

4 -

20

*

*

*

*

*

25

*

*

*

ЗО

*

*

*

*

35

*

*

*

*

40

*

*

*

45

*

*

*

*

*

1

50

*

*

*

*

*

60

*

*

*

Таблиця S.1S

«

£

>Я і>~

1 Й І а

S

■4

та

Я

1! №і 7і

Шурупи для ДСП гальванізовані або хромовані

* £

Я

О < М »-

а

о

Діаметр шурупа А, мм

в

<

2,5

3,0

3,S

4,0

4,5

5,0

^—г

13

*

р

Ь

>

і—

>

г

35

%

*

*

ч

16

*

■ч

*

17

*

*

*

L

20

*

*

*

*

25

*

*

#

*

*

-

ЗО

*

*

#

&

Г.

35

*

#

40

*

*

*

45

*

50

*

Ж

*

55

•#

Таблиця 5.17

Довжина болта, мм

8,9,10,12,15,18,20,22.23,24,25,26,27,28, ЗО, 32,35,40,45,50,60

Дюбелі

Цвяховий

5.7. Скловироби

Скло є конструкційним матеріалом, який застосовується у проектуванні меблів для покращання їх утилітарних і художніх властивостей. Найбільш по­ширеним є листове поліроване скло (ГОСТ 7132-78), візерункове (ГОСТ 5533-79) і вітринне (ГОСТ 7380-77). Скло випускається товщиною 3, 4, 5 і 6 мм. Усі скловироби повинні мати фацет, який запобігає травмуванню люди­ни і виконує декоративну роль, особливо коли він пологий. Скло гартоване (станіліт) випускається товщиною до 20 мм і є конструкційним матеріалом для сходів, підлоги (ламіноване), міжкімнатних перегородок, цільно скляних дверей і підвісних стель. У корпусних меблях застосовується для дверей, по­лиць, дзеркал, робочих поверхонь тощо. Дзеркала для меблів (ГОСТ 15469- 82) виготовляють з полірованого скла з алюмінієвим або срібним покриттям. Коефіцієнт відбиття дзеркал з алюмінієвим покриттям становить 0,77, із сріб­ним - 0,87.

Особливої уваги заслуговує декорування листового скла різними способами які відкривають нові можливості їх застосування в меблях для фасадів і в інтер’єрі приміщень у цілому. Так, підприємство «ВиВат - Юлия» має замкнутий виробничий цикл, а саме: оброблення скла по крайці, матування поверхні, кис­лотне гравірування, ф’юзинг, художній рельєфний піскоструй і техніка імітації вітражу («псевдовітраж»). Імітацію вітражу виконують плівковими матеріалами, які наклеюються на поверхню скла. Для цієї мети використовують скло високої якості європейських виробників (різноколірного тонування) - Pilkington Glaverbel. Для вітражних покрить скла і дзеркальних поверхонь використовують барвники фірми «Dreisol».

Ф’юзинг - ексклюзивна новинка, що виготовляється з художнього скла, фор­ма, колір і композиційне рішення якої безмежне. Використовується як декора­тивні елементи (аплікація) на художньому склі, вітражах, дзеркалах, керамічній плитці тощо.

Польська фірма «Gipsy kings» випускає кольорові скляні вироби (бронза, гра­фіт, матові сатинові тощо) з декоруванням поверхні різними методами, але вона більше спеціалізована на випуск скляних дверних полотен.

Новинкою є декорування скла фотографією - «БудМВ» (Україна) компанії PAULA. Малюнок (будь-яка фотографія) розташований всередині скла (ударо­стійкий триплекс) І не боїться зовнішніх пошкоджень і УФ-опромінення (товщи­на від 4,5 мм). Застосовується фотоскло для фасадів корпусних меблів, дверей тощо.

Декоровані скловироби для меблів і склопакетів постачає торгівельна марка «Бусел» (Київ).

Фацстовані декоративні елементи в наборах різних геометричних форм та­кож виготовляє фірма «SPARK» (Харків) розмірами від 100 до 220 мм товщиною 5 мм з фацетом шириною 12 мм (45 форм).

На рис. 5.20. наведено найпоширеніші види декорування скла і дзеркал.

Рис. 5.20. Декоровані скловироби: 1 - фрагмент тонованого скла з ф’юзинго. м,

2 - фрагмент глибокого рельефного піскоструйиого оброблення поверхні скла,

3 - фрагмент гравірування поверхні художнього скла, 4 - фото двері «БудМВ»,

5 - фрагмент вітража фірми ««Gipsy kings»» , 6 - імітація вітража синтетичним плівковим

Таблиця 6.2

Геометричні тіла - основа формотворення ємностей корпусних меблів

Можливі формотворення «мностсй корпусних меблів

Форма

Назва

КРУГЛІ

Циліндр

8.1

'У і

Циліндр

зрізаний

8.2

Підкова

циліндрична

8.3

Труба

циліндрична

8.4

Труба циліндрична з вільною поверхнею

ш

8.5

КОМБІНОВАНІ

Паралелепіпед

випуклий

/-т-

Г

з

ЗІ

9.1

Паралелепіпед

увігнутий

9.2

"Ч—т* “і г

Піраміда виїіукла

9.3

т~—г

Піраміда ввігнута

9.4

Півциліпдр

&

9.5

Вільні циліндричні тіла

КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

Как выбрать оптимальную кровать

Кровать по праву именуют королевой спальни, ведь грамотно подобранная мебель обеспечит комфортный спокойный сон и полноценное восстановление сил. Как правильно выбрать упомянутый предмет интерьера, рассказывают эксперты MaxMebel. В интернет-магазине представлен …

Широкий ассортимент кресел-мешков по цене производителя

Каждый человек стремится к тому, чтобы сделать свой быт уютнее. Одним из практичных и новомодных способов, позволяющих обустроить свое

Розроблення технічного проекту

У виконанні деяких курсових проектів опрацювання конструкції меблів ве­деться на стадії «Технічний проект» {див. п. 2.1.) і включає таку номенклатуру графічних і текстових конструкторських документів: габаритне креслення виро­бу (ГК), архітектурне …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия
+38 050 512 11 94 — гл. инженер-менеджер (продажи всего оборудования)

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Контакты для заказов шлакоблочного оборудования:

+38 096 992 9559 Инна (вайбер, вацап, телеграм)
Эл. почта: inna@msd.com.ua