КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

Комп’ютерне проектування і конструювання корпусних виробів

Засвоївши теоретичні положення і закономірності конструювання корпусних виробів, здобувши навики виконувати конструкторську документацію у від­повідності з ЄСКД, естетичними, технологічними і техніко-економічними вимо­гами, можна приступати до компютерного конструювання з застосуванням спе­ціальних програм.

Уміння конструювати корпусні меблеві вироби ручним креслярським методом чи за спеціалізованими комп'ютерними програмами для креслення (Компас, AutoCaD тощо) є безперечно необхідною передумовою якісного виконання завдання, поставленого конструктору-технологу (дизайнеру), проте не головною. Розвиток і удосконалення техніки та технології, поява но­вих видів матеріалів на меблевому ринку - з одного боку, і розвиток комп’ютерної техніки та програмного забезпечення - з іншого, спонукали до пошуку нових напрямів у меблярстві, зокрема до розроблення програмного забезпечення для автоматизованого проектування (конструювання) мебле­вих виробів.

Сьогодні складно уявити меблеве підприємство, яке не використовує у своїй роботі спеціалізовані комп'ютерні програми для проектування меблевих ви­робів. Такі програми дають змогу не тільки проектувати нові вироби, розробля­ти габаритні та складальні креслення, експозиційні зображення та креслення окремих деталей, складати оптимальні або близькі до них карти розкрою, прово­дити розрахунок використаних матеріалів і стандартних виробів, розробляти специфікації, контролювати і оперувати наявними запасами матеріалів тощо, але, що важливо, - використовувати раніше створені моделі для подальшої ро­боти з іншими замовниками. Використання спеціалізованих комп’ютерних про­грам для проектування меблевих виробів зменшує рутинну роботу і сприяє підвищенню продуктивності роботи конструктора-технолога (дизайнера), зни­женню конструкторських помилок, вивільненню часу для творчого підходу до виконання замовлення та зменшенню витрат плитних матеріалів за рахунок ав­томатизації складання карт їх розкрою.

Ринок спеціалізованих комп’ютерних програм для проектування корпус­них меблевих виробів в Україні різноманітний і динамічно розвивається. Най­більш поширені у використанні на вітчизняних меблевих підприємствах такі програми: «Woody» (розробник - наукова фірма «ІнтеАр» (Україна) [68, 81];

«3D-Constructor» (розробник - фірма «Елекран-Софт» (Україна)) [25, 69, 80, 84]; «Базис-Мебельщик» (розробник - фірма «Базис-Центр» (Російська Федера­ція)) [38, 83];

«bCAD для Мебельщика-Про» (розробник - фірма «РгоРго Group» (Російсь­ка Федерація)) [44, 55, 83].

Незважаючи на однакове призначення, кожна з наведених програм має свої особливості.

Дало основні характеристики названих спеціалізованих комп'ютерних прог­рам для проектування корпусних меблевих виробів, що притаманні для всіх цих програм та окремо відзначимо їхні особливості;

1. Програми е комплексні, тобто у своєму складі містять модулі (підпрогра­ми), що виконують певний вид робіт (табл. 4.24) Модулі можуть працювати як окремо, так і у зв'язці. Вони спроможні обмінюватися інформацією один з од­ним і забезпечують комплексне вирішення задач проектування: від конструю­вання окремого корпусного меблевого виробу до отримання оптимальних карт розкрою плитних матеріалів і зображень, що імітують виріб в інтер’єрі замовника.

Окрім наведених основних модулів, комплекс, розроблений фірмою «Ба­зис-Центр» (Російська Федерація), має додаткові модулі, зокрема: модуль «Ба - зис-Склад» - автономна програма для організації автоматизованого ведення складського обліку; модуль «Базис-Смета» - програма, що на основі розроб­леного виробу, дає змогу виконати розрахунок його собівартості та ціни; мо­дуль «Базис-Шкаф» - програма, що дозволяє в напівавтоматичному режимі проектування шаф, шаф-купе та інших виробів, які мають подібну форму (тум - би, комоди, антресолі, навісні полиці, столи тощо); модуль «Базис-ЧПУ» - програма, що забезпечує передачу інформації до обладнання з числовим про­грамним управлінням. Принцип роботи інших спеціалізованих комп'ютерних програм для проектування корпусних меблевих виробів дещо відрізняється, оскільки модулі, аналогічні до «Базис-Склад», «Базис-Смета» та «Базис - Шкаф», присутні у них, але у складі основних модулів, або у модулі «Констру­ювання корпусного меблевого виробу», або у модулі «Генерування оптималь­них карт розкрою плитних матеріалів». Слід зауважити, що модуль, який за­безпечує передачу інформації до обладнання з числовим програмним управлінням, окрім комплексу програм розробленого фірмою «Базис-Центр» (Російська Федерація), також є і у комплексі програм «bCAD» (фірма «РгоРго Group» (Російська Федерація)).

2. Використання модулів «Конструювання корпусного меблевого виробу» дає змогу конструювати корпусні меблеві вироби та автоматично отримува­ти всю необхідну звітно-виробничу документацію і зображення для замовни­ка. Звітно-виробнича документація: робочі креслення деталей виробу, габа­ритне складальне креслення з розмірами, специфікації деталей, матеріалів, фурнітури. Зображення для замовника: загальний вигляд виробу у кольорі, габаритне складальне креслення (в лініях), схема виробу (розміщення фур­нітури), схема складання виробу з нумерацією деталей, експлозиційні зобра­ження виробу (складові виробу (деталі, фурнітура), виведені зі своїх проект­них положень шляхом переміщення врізнобіч від деякого гіпотетичного центру).

Інформація про основні модулі спеціалізованих комп'ютерних програм для проектування корпусних меблевих виробів

Розробник

Основні модулі

Конструювання

корпусного

меблевого

виробу

Генерування оптимальних карт розкрою плитних матеріалів

Створення зображень, що імітують корпусний меблевий виріб в інтер’єрі замовника

Наукова фірма «Інтє - Ар» (Україна)

Woody

Sawyer

InterAr

Фірма «Елекран - Софт» (Україна)

3D-Constructor

2D-Place

3D-Flat

Фірма «Базис-Центр» (Російська Федерація)

Базис-

Мебельщик

Базис-Раскрой

Базис-Салон

Фірма «РгоРго Group» (Російська Федерація)

bCAD для Мебельщика-Про

bCAD-Салон

3. Використання модуля «Генерування оптимальних карт розкрою плитних матеріалів» найчастіше відбувається у зв’язці з модулем «Конструювання кор­пусного меблевого виробу». Після обміну інформацією модуль «Генерування оп­тимальних карт розкрою плитних матеріалів» дає можливість проводити гене­рування оптимальних карт розкрою плитних матеріалів з урахуванням напряму текстури, і за необхідності, з урахуванням наявних стандартних листів та ко­рисних залишків на складі та отримувати специфікації виробів, складські доку­менти (накладні, баланс тощо), карти розкрою та інші документи, необхідні для кращої організації праці.

4. У модулях «Конструювання корпусного меблевого виробу» використову­ються: плити з листового матеріалу (ДСП, ДВП, скло); стільниці (окрім програ­ми «Woody»); профільні потонажні деталі різного перетину (окрім програми «Woody»); стандартні та нестандартні вироби; деталі зі змінною товщиною, при­значені для створення декоративних елементів (окрім програми «Woody»); гнуті елементи (окрім програми «Woody»); елементи фурнітури (стяжки, кокфірмати, полицетримачі, завіси, напрямні тощо).

5. Розроблення креслень з дотриманням вимог €СКД за необхідності (окрім «Woody»), У більшості випадків використовують спрощені креслення (напри­клад; відсутні позначення допусків і посадок, допуски форми і розміщення ПО' верхонь, неправильні позначення для шорсткості), що, однак, не заважає праців­никам, які отримали такі креслення, виконати замовлення, оскільки наявної на кресленні інформації цілком достатньо для якісного виконання замовлення.

6. Усі програми дають можливість; проводити автоматизоване ведення склад­ського обліку; розрахувати ціни і собівартість створеного виробу; у напівавтома­тичному режимі проектувати шафи, шафи-купе та інші вироби, що мають подіб­ну форму (тумби, комоди, антресолі, навісні полиці, столи тощо).

Особливості спеціалізованих комп’ютерних програм для проектування кор­пусних меблевих виробів:

Програма «Woody» (розробник - наукова фірма «ІнтеАр» (Україна) - вико­ристання технології інтерактивного графічного просторового проектування, яка базується на тому, що шлях до робочої документації починається з тримірної мо­делі, що розробляється і редагується у тримірному просторі (рисунки 4.132,4.133).

Програма «3D-Constructor» (розробник - фірма «Елекран-Софт» (Україна) - працює у середовищі AutoCad 2000, AutoCad 2000І, AutoCad 2002, AutoCad 2004, AutoCad 2005, що дозволяє забезпечити розроблення всіх видів креслень з до­тримання вимог ЄСКД, однак у більшості випадків, як і в програмі «Woody», розробляються спрощені варіанти креслень (рис. 4.134,4.135).

Програми «Базис-Мебельщик» (розробник - фірма «Базис-Центр» (Російсь­ка Федерація) та «bCAD для Мебельщика-Про» (розробник - фірма «РгоРго Group» (Російська Федерація) використовуються для створення моделі корпус­ного меблевого виробу, окрім доступних бібліотек; передбачено використання довільних матеріалів та фурнітури (незалежно від наявності прототипів). Забез­печують розроблення всіх видів креслень з дотриманням вимог ЄСКД, однак є можливість генерування спрощених варіантів креслень (рис 4.136, 4.137, 4.138, 4.139),

З кожним роком удосконалюються спеціалізовані комп’ютерні програми для проектування корпусних меблевих виробів, що дає можливість усунути певні недоробки, вади, помилки, а також ввести нові розробки, які підвищують ефек­тивність цих програм.

Для докладнішого ознайомлення зі спеціалізованими комп’ютерними про­грамами для проектування корпусних меблевих виробів слід звернутися до довідкової літератури, фахівців або розробників.

Вибір конкретної спеціалізованої комп'ютерної програми для проектування корпусних меблевих виробів необхідно проводити з урахуванням багатьох чин­ників, зокрема:

• функціональних можливостей програми;

• ефективності вирішення поставлених завдань;

• вартості програми, навчання персоналу та обслуговування програми;

• надійності та простоти у роботі;

Головні переваги для конструктора-технолога (дизайнера) у разі використан­ня спеціалізованої комп'ютерної програми для проектування корпусних мебле­вих виробів:

1) підвищення продуктивності праці та особистої кваліфікації;

2) зменшення трудомісткості звітно-виробничої документації, особливо у разі редагування прототипних (подібних) проектів;

3) суттєве зниження кількості браку при конструюванні виробу та покращення можливості наглядної демонстрації виробу (у кольорі, в інтер’єрі);

4) можливість створення бази даних розроблених проектів;

5) втілення багатьох творчих фантазій і рішень (обмежується тільки можливос­тями конкретної програми);

6) забезпечення оптимізації технологічних процесів виробництва корпусних меблевих виробів;

7) планування та облік сировини, матеріалів, фурнітури тощо.

Для кращого наочного сприйняття спеціалізованих комп'ютерних програм для проектування корпусних меблевих виробів наведемо фрагменти роботи у цих програмах.

св>v >■ ав.?*g una’-sftH

<>» > .•> *о-к Vf? S «■ к <£ Л «'Т» V. ♦

Рис, 4.132. Фрагмент конструювання тумби у програмі «Woody».

Рис. 4.134. Фрагмент конструювання набору кухонного у програмі «3D-Conslructor».

И : < 1 ► 1 И] Model Ліисті f

JCojUftcWtl:

Рис. 4.135. Фрагмент конструювання тумби навісної у програмі «3D-Constructor».

• '

<?*. - ОЙЄ

, Гі'-ПОо,^

>:a

Рис. 4.136. Фрагмент конструювання стола комп’ютерного у програмі «Базис-Мебельщик»

Ш

КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

Сучасні міські вуличні меблі

Сучасні міські вуличні меблі Зміст Вуличні меблі в міському середовищі Вимоги до міських меблів Які використовуються матеріали для вулиці Сучасні рішення щодо оформлення вуличного простору Мал. 1 Сучасні концепти оформлення …

Как выбрать оптимальную кровать

Кровать по праву именуют королевой спальни, ведь грамотно подобранная мебель обеспечит комфортный спокойный сон и полноценное восстановление сил. Как правильно выбрать упомянутый предмет интерьера, рассказывают эксперты MaxMebel. В интернет-магазине представлен …

Широкий ассортимент кресел-мешков по цене производителя

Каждый человек стремится к тому, чтобы сделать свой быт уютнее. Одним из практичных и новомодных способов, позволяющих обустроить свое

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.