КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

4.8.1. Шухляди

Шухляди - це висувні елементи заповнення ємностей корпусних виробів і призначені для розміщення і зберігання різних дрібних предметів. Шухляда яв­ляє собою коробку, зібрану з чотирьох стінок - передньої, задньої, двох бокових і дна. Залежно від конструкції шухляди і способу її установки, передня стінка має або не має ручки для її висування.

Шухляди зовнішні - видимі на фасаді меблевого виробу. Шухляди внутрішні

- невидимі на фасаді меблевого виробу, як правило, вони розміщені за дверима корпусного виробу, цс півшухляди і лотки. Шухляди можуть бути частково ви­сувні і повністю висувні.

Шухляди зовнішні можуть бути з вставною або накладною передньою стін­кою. Накладна або півнакладна передня стінка шухляди накриває вертикальні крайки бокових стінок корпусу, як правило, вона ширша за коробку шухляди. Вставна передня стінка шухляди за шириною і висотою дорівнює коробці шух­ляди і повністю вставляється в ємність корпусу. Шухляда і півшухляда практич­но є одним і тим же виробом, але в півшухляди висота передньої стінки заниже­на до 03+0,5 висоти її коробки. У півшухляди предмети складаються стопкою, наприклад білизна, і занижена її передня стінка дає змогу одночасно проглядати за висотою всі предмети стопки. Півшухляди переважно використовують тільки за дверима в шафах для одягу і білизни, письмових столах. Не виключене кон­струювання півшухляд і відкритими, наприклад, у кухонних чи дитячих меблях. За глибиною корисної висоти шухляди ділять на три групи, мм:

- низькі (лотки) - 30+50 мм - конкретного функціонального призначення, на­приклад, для нумізматів, музейних фондів тощо;

- середні - вище 50 до 100 мм - найбільш поширені багатофункціональні;

- високі - вище 100 до 150+300 спеціального призначення для зберігання бі­лизни в стопах, великого кухонного посуду тощо.

За шириною шухляди ділять також на три групи, мм: малі шухлядки - від 100 до 200, середні - вище 200 до 600 і широкі - вище 600 до 800, до останніх за­кріплюють дві ручки або одну широку.

Назви шухляд класифікуються за матеріалом і конструктивним рішенням їх коробки, а саме: столярні, гнутоклеєні, з полімерних або плитних матеріалів. Дена шухляд, які вставляються в пази бокових і передньої стінки, виготов­ляються з фанери або з твердих ДВП товщиною 3+4 мм. Як правило, дно в ко­робку шухляди вставляється в пази бокових та передньої стінок з боку задньої стінки, У зв’язку з цим ширина задньої стінки повинна бути менша бокових на величину, рівну віддалі від нижньої крайки бокової стінки до верхньої стінки паза. Паз вибирають на віддалі 8+10 мм від нижньої крайки цих стінок. Глиби­на паза приймається 0,4+0,6 товщини бокової стінки. Після установки дна шух­ляди в пази останнє закріплюється до нижньої крайки задньої стінки шурупа­ми, цвяхами будівельними або клямрами. Довжина цих кріпильних метвиробів має бути 14+16 мм. Віддаль між цими кріпильними елементами нормується в таких межах, в мм: між шурупами - 80+ 2 20, між цвяхами - 50+ 80 і між клямра­ми 40+50.

Столярні шухляди - традиційна стародавня конструкція, яка дожила до сьо­годнішніх днів і, незважаючи на це, вони використовуються в сучасних високо­художніх меблях, виконаних у стилі минулих епох як екологічно чисті вироби. Стінки шухляд виготовляються і деревини шпилькових, твердих або м’яких лис­тяних порід. Передня стінка вставних шухляд, як правило, виготовляється з лис­тяних порід, і фасадна пласть личкується шпоном струганим, відповідно до тек­стури личкованих поверхонь усього виробу.

На рис. 4.72 показано конструкцію вставної столярної шухляди класичної конструкції, що використовувалася багато століть у меблярстві.

Бокові стінки із задньою з’єднані на прямий відкритий груповий шип на клею (Як-В'Шг), бокова стінка з задньою - на груповий шип «ластівчин хвіст» групо­вий у півпотай (Як'Пп-Лх-Шг). Дно шухляди з фанери вставлене в пази бокових і передньої стінки та закріплене шурупами.

Рис. 4. 72. Шухляда столярна вставна класичної конструкції:

1 - стінка передня, 2 - стінка бокова, 3 - стінка задня, 4 - дно, 5 - ходовий паз для напрямної шухляді, 6 - шуруп

На рис. 4.73 наведено конструкцію столярної шухляди з фанери з накладною передньою стінкою з плитних матеріалів. Шухляда становить собою коробку, зібрану з чотирьох стінок на прямий відкритий груповий шип на клею (Як-В - Шг). Передня накладна стінка до коробки закріплюється шурупами. Коробка шухляди, як варіант, може бути зібрана на відкритих шкантах на клею. Для ко­робки шухляди середньої висоти ставлять три шканти з розрахунку віддалі між

ними - 20+25 мм. Висоти коробок шухляд рекомендують такі: 85, 100, 110, 130, 140 (верхню крайку фанерної коробки необхідно личкувати).

варіант

Н • висота коробки шухляди

t S=8,lo, i2 - товщина стінок коробки

Рис. 4.73. Шухляда столярна з фанери з накладною передньою стінкою з плитних матеріалів: 1 - стінка передня, 2 - коробка шухляди, 3 - дно з ДВП, 4 - ходовий паз напрямної шухляди, 5 - шуруп, 6 - шкант

КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

Широкий ассортимент кресел-мешков по цене производителя

Каждый человек стремится к тому, чтобы сделать свой быт уютнее. Одним из практичных и новомодных способов, позволяющих обустроить свое

Розроблення технічного проекту

У виконанні деяких курсових проектів опрацювання конструкції меблів ве­деться на стадії «Технічний проект» {див. п. 2.1.) і включає таку номенклатуру графічних і текстових конструкторських документів: габаритне креслення виро­бу (ГК), архітектурне …

Зображення з’єднань умовні та спрощені

На кресленнях вигляду загального і складальних одиниць кріпильні деталі і меблеву фурнітуру в з’єднаннях меблів можна зображувати спрощено або умов­но, що залежить від масштабу і призначення креслення. Спрощене і умовне …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия
+38 050 512 11 94 — гл. инженер-менеджер (продажи всего оборудования)

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Оперативная связь

Укажите свой телефон или адрес эл. почты — наш менеджер перезвонит Вам в удобное для Вас время.