Компьютеры

Незвичайна AMBEO Smart Headset: 3D-звук — відтепер це зовсім просто

Зовні нова AMBEO Smart Headset виглядає, як звичайна дротова гарнітура з внутрішньоканальними навушниками. Ну майже...

Але зовнішня така схожість в даному конкретному випадку більш, ніж оманлива. Рівно настільки, наскільки цей дуже незвичайний пристрій відрізняється від будь-яких інших навушників та гарнітур.

А відрізняється він радикально. Оскільки лише з AMBEO Smart Headset від Sennheiser сьогодні можна записувати відео зі справжнім бінауральним звуком на звичайний iPhone (Android-версія - наразі випробовується), і до того ж ця гарнітура оснащується повнофункціональною системою активного шумопригнічення, унікальною технологією Transparent Hearing і здатна забезпечити якісне відтворення тривимірного аудіо, коли завгодно і де завгодно.

Втім, про все по порядку. Отже:

Що вміє AMBEO Smart Headset?

Безпосередньо знайомитися з можливостями AMBEO Smart Headset ми почали прямо у міському транспорті. І не просто так, а щоб, як то кажуть, на практиці зрозуміти, що собою являє функція Situational Awareness (чи то пак, "Ситуаційна обізнаність").
AMBEO Smart Headset: настоящий 3D-звук - это теперь просто [видео] - #Sennheiser

З нею у гарнітурі, як виявилося, можна за будь-якої миті послухати, що діється навколо - режим "Transparent Hearing", чи, навпаки, включити шумопригнічення - режим "Noise Cancellation" - повністю відгородитися від зовнішнього фонового шуму і спокійно слухати свою музику. Власне, у Situational Awareness і є тільки ці три режими (третій - це коли функція не активна). Перемикаються вони швидко і однією кнопкою на пульті, що дуже зручно, коли, наприклад, переходиш дорогу, знімаєш відео або треба поспілкуватися по телефону.

Мід іншим, у фірмовому мобільному додатку SmartHeadset рівні відтворення фонового шуму теж можна налаштовувати. Їх передбачено два: природний шумовий фон і посилений. Останній дає змогу також записувати звук з підсиленням, а також за необхідності, ніби "прислухатися" до свого оточеня, не знімаючи гарнітури - функція теж досить цікава і, головне, практична. Але є й ще головніше.

Так як справжні веселощі з AMBEO Smart Headset починаються тоді, коли з її допомогою ви пишете навколишній звук. Прямо на вулиці. Неймовірна какофонія одного з центральних, найзавантаженіших і найгучніших перехресть сучасного мегаполісу насправді якнайкраще сприяє утворенню базових навичок роботі з бінауральним аудіо.

А якщо в процесі запису звуковий фон ще й змінюється ... Скажімо, ви відходите (чи від'їжджаєте) від перехрестя, повертаєте у маленький провулок, потім заходите до ще тихішого скверу, де працюють ось такі фонтанчики (ролик слухаємо в навушниках):

Чесно кажучи, відразу після прослуховування пробного запису з AMBEO Smart Headset було дуже непросто відігнати від себе думку, що у світі щойно стало на одного геніального звукорежисера більше. Настільки повно, якісно і в той же час просто AMBEO Smart Headset фіксує і передає все неповторне розмаїття, природну глибину і багатовимірність аудіоатмосфери, що вас оточує.

Особливості конструкції AMBEO Smart Headset

Капсулі мікрофонів для запису 3D-звуку у AMBEO Smart Headset вбудовані безпосередньо в корпуси навушників, тобто фактично "чують" так само і те ж саме, що й ваші власні вуха, перебуваючи на тій же висоті і рухаючись разом з вашою головою. Бінауральні мікрофони здатні якісно захоплювати звук в діапазоні 15-22 000 Гц при максимальному рівні звукового тиску (SPL) до 112 дБ. Обидва закриті мініатюрними металевими решітками, котрі окрім суто декоративних функцій, грають також роль вітрозахисту.

Варто додати, що через вбудовані в них мікрофони навушники AMBEO Smart Headset виглядають дещо незвично і навіть важкувато. Але це теж ілюзія. AMBEO Smart Headset дуже легка, а завдяки добре продуманій конструкції завушин, її навушники надійно утримуються в вухах, і під час запису, як правило, взагалі не рухаються і тому зайвого шуму від тертя об шкіру теж не створюють.

Як ми вже сказали, базові налаштування запису у AMBEO Smart Headset здійснюються через меню фірмового мобільного додатку SmartHeadset (що його, до речі, Sennheiser розробляла спільно з компанією Apogee). Однак для роботи з 3D-звуком цю гарнітуру можна використовувати і з іншими програмними продуктами: як із звичайними (приміром, з Apple-ловськими "Камера", Clips та iMovie), так і зі спеціалізованими, рівня Apogee Meta Recorder, Filmic Pro (48k і 96k) та ін.

AMBEO Smart Headset: настоящий 3D-звук - это теперь просто [видео] - #Sennheiser

Окрім того, AMBEO Smart Headset, як звичайна гарнітура, працює і з більшістю аудіододатків популярних соцмереж, тобто, пише ще й звичайний звук через звичайний мікрофон для голосового зв'язку, правда лише у монофонічному режимі.

Звичайний мікрофон у AMBEO Smart Headset зручно вбудований у пульт дистанційного керування, що, як ви, напевно, вже помітили, у цій моделі теж доволі об'ємний. Це тому, що на ньому окрім мікрофона, стандартного комплекту кнопок управління відтворенням аудіо і маленького індикатора режиму запису, розташовані також перемикач режимів роботи системи "Situational Awareness" (разом із самою системою) і програмований слайдер, який можна налаштовувати на управління різними функціями: швидкий запуск певної програми в iPhone, перемикання режимів запису (запис природного звуку або з посиленням), відключення звичайного мікрофона (Mute) тощо.

Про ціну AMBEO Smart Headset

У цьому плані нова 3D-гарнітура від Sennheiser нас теж порадувала, правда, ще до знайомства з нею. Адже донедавна мобільні звукозаписуючі системи зі схожим функціоналом (включно з бінауральними) прийнято було відносити до категорії пристроїв професійного рівня, і від звичайних гарнітур споживчого класу вони відрізнялися не лише помітними розмірами та вагою, але й більш ніж помітною вартістю. Та й у магазинах такий девайс можна було побачити не часто. Тому масовомий мобільний користувач про них навіть сьогодні, якщо щось і знає, то не дуже багато.

І, мабуть, тому AMBEO Smart Headset хоч і не є першим портативним бінауральним звукозаписуючим пристроєм на ринку, але незмінно дивує свого потенційного користувача не тільки унікальними можливостями, технологічністю і практичністю, але адекватною ціною, абсолютно споживчого рівня. Переважній більшості власників iPhone, особливо топових моделей, цифра просто зрозуміла. А судячи з відгуків, то ті з користувачів, котрі знають, скільки коштує апаратура для запису повноформатного 3D-звуку, такий девайс взагалі сприймають, як знахідку.

AMBEO Smart Headset: настоящий 3D-звук - это теперь просто [видео] - #Sennheiser

ОТЖЕ...

Узагальнюючи результати нашого першого більш-менш близького і детального ознайомлення з AMBEO Smart Headset, можемо сказати, що цей пристрій дійсно, як кажуть, ламатиме ринок, і не один. Втім, процес вже йде. Порівняно недорога дротова гарнітура, комфортна та надійна, оснащена системою активного шумопригнічення і системою Situational Awareness, вже сама по собі не може не сподобатися цілій армії поціновувачів якісного мобільного звуку.

А настільки функціональне й просте рішення для запису справжнього 3D-аудіо професійного рівня, котре відмінно працює зі звичайними смартфонами, легко вміщується у кишеню і коштує, як просто хороші навушники, гарантовано викликає інтерес у всіх, хто постійно або хлча б інколи знімає відео в мобільному режимі. Це не кажучи про тих фахівців, які професійно займаються створенням відео- та аудіоконтенту для сучасних VR- і AR-додатків, і які, за даними представництва Sennehiser, вже соьогодні фактично стали наймасовішою категорією покупців AMBEO Smart Headset.

Отже, по-перше, наважимося припустити, що щасливе майбутнє чекає не лише цю революційну гарнітуру Sennheiser, але і в зв'язку з її появою - увесь жанр (а також галузь і ринок) 3D-аудіозапису. А по-друге, впевнено заявляємо, що коли вже такий чудовий пристрій є в продажу, то у мобільних режисерів можливостей для реалізації своїх творчих задумів стало ще більше. Це ми вже знаємо з власного досвіду...

Добавить комментарий

Компьютеры

3 лучших MacBook для покупки в 2022 году

На сегодняшний день Apple выпустила уже десятки моделей своих ноутбуков и перед покупкой стало очень сложно не растеряться. Рассказываем о трёх лучших моделях MacBook для разных задач. MacBook Air M2 …

Мониторы для ПК 27 дюймов

Производительность и скорость работы компьютера зависит от качества его комплектующих. При выборе в первую очередь нужно учитывать непосредственное назначение будущего агрегата. Поэтому если более опытные пользователи детально изучают процессор, то …

Apple Watch 8: самая долгожданная модель

Вся продукция бренда Apple пользуется высокой популярностью благодаря ряду инноваций. Устройства работают быстро, являются надежными и привлекательными. В огромном ассортименте товаров заметное место занимают Apple Watch – стильные часы со …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия
+38 050 512 11 94 — гл. инженер-менеджер (продажи всего оборудования)

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов шлакоблочного оборудования:

+38 096 992 9559 Инна (вайбер, вацап, телеграм)
Эл. почта: inna@msd.com.ua