КАТАЛОГ ГІБРИДІВ СОНЯШНИКУ СЕЛЕКЦІЇ ІНСТИТУТУ РОСЛИННИЦТВА ім. В. Я. Юр’єва НААН

КАТАЛОГ ГІБРИДІВ СОНЯШНИКУ СЕЛЕКЦІЇ ІНСТИТУТУ РОСЛИННИЦТВА ім. В. Я. Юр’єва НААН

1.Кириченко В. В. – доктор с.-г. наук, професор, академік НААН;

2. Макляк К. М. – старший науковий співробітник, кандидат с.-г. наук;

3. Коломацька В. П. – старший науковий співробітник, кандидат с.-г. наук;

4. Cивенко В. І. – старший науковий співробітник, кандидат с.-г. наук;

5. Веселий В. О. – науковий співробітник;

6. Сатаров О. З. – аспірант.

Для агропромислового комплексу України соняшник, як голов­на олійна культура, представляє великий інтерес. Виробництво соняшнику відрізняється значною рентабельністю у порівнянні з іншими напрямками ведення сільського господарства. Умови внутрішнього ринку сільськогосподарської продукції призвели до того, що увага вітчизняних виробників, особливо східної частини Лісостепу України, націлена на вирощування переважно соняшнику, завдяки високої рентабельності.

Сучасні гібриди цієї культури, внесені до Державного Реєстру сортів рослин України, мають великий потенціал по урожайності і збору олії з одиниці площі. За останні роки селекціонерами Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН створено високоврожайні гібриди соняшнику для всіх зон України. Так, у 2006-2009 рр. передано на Державне сортовипробування України 24 гібриди різних груп стиглості, створених як безпосередньо в інституті, так й у співавторстві з іншими селекційними установами України та зарубіжжя, з потенціалом урожайності більше 4,2 т/га, вмістом олії не менше ніж 49%, лінолевого, олеїнового та пальмітинового типів. До Реєстру сортів рослин України внесено 16 гібридів. У 2009 році інститутом та його дилерами було поставлено сільськогосподарським підприємствам 6825 тонн насіння соняшнику гібридів харківської селекції.

Головним напрямком роботи є селекція на високий потенціал урожайності, скоростиглість гібридів і стійкість до основних патогенів і шкідників. Висока урожайність материнських ліній ранньостиглих гібридів дозволяє організувати насінництво в умовах Лісостепу та Степу, а також розширити зону вирощування насіння в західних та північно-західних регіонах України.

Досвід свідчить, що при виконанні належних умов вирощування насіння на ділянках гібридизації, його можна одержати від 0,6 до 1,7 т/га. Найбільші площі ділянок гібридизації розташовані у Харківській, Луганській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полтавській областях, а також у Запорізькій, Донецькій, Херсонській, Сумській, Київській, Черкаській, Чернігівській, Вінницькій, Миколаївській, Одеській та Чернівецькій областях. Найбільш поширені площі займають такі гібриди, як Ясон, Дарій, Оскіл, Ант, Форвард, Квін, Світоч, Еней, Кий. В мережі Держсортовипробування успішно проходять випробування гібриди: Максимус, Трубіж, Трувор, Гектор, Гайчур, Славсон та ін.

Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН

на 2010 рік

пропонує такі гібриди соняшнику:

Ант

Форвард

НОВИЙ

Дарій

БОГУН

НОВИЙ

Еней

БОЄЦЬ

НОВИЙ

Кий

КВІН

НОВИЙ

Оскіл

ЗОРЕПАД

НОВИЙ

Погляд

РЮРІК

НОВИЙ

Світоч

РОМАНС

НОВИЙ

КАПРАЛ

РАНОК

Кондитерський

Етюд

Ясон

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия
+38 050 512 11 94 — гл. инженер-менеджер (продажи всего оборудования)

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов шлакоблочного оборудования:

+38 096 992 9559 Инна (вайбер, вацап, телеграм)
Эл. почта: inna@msd.com.ua

За услуги или товары возможен прием платежей Онпай: Платежи ОнПай