ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

ТРАНСФОРМАТОРИ

Ключові поняття: трансформатор, первинна і вторинна обмотки, магнітопро - від, режим холостого ходу, режим короткого замикання, підвищувальний і по­нижувальний трансформатор, коефіцієнт трансформації, зовнішня характерис­тика, автотрансформатор, вимірювальний трансформатор.

1.1. Загальні відомості про трансформатори

Трансформатор - це електротехнічний пристрій, призначений для пере­творення змінного струму однієї напруги на змінний струм іншої напруги тієї ж частоти.

Трансформатор складається із сталевого осердя і обмоток. Осердя зібране з тонких листів електротехнічної сталі, ізольованих один від одного з метою зниження втрат потужності на гістерезис і вихрові струми.

Перетворення напруги в трансформаторах здійснюється змінним магнітним потоком індуктивно зв'язаних між собою обмоток. Обмотка, що підключається до джерела електричної енергії, називається первинною, а обмотка, до якої підклю­чене навантаження, - вторинною. Параметри трансформатора, що належать до первинної обмотки (число витків, напруга, струм і т. д.), називаються первинними і в їхніх літерних позначеннях використовується індекс 1. Відповідно параметри вторинної обмотки називаються вторинними й записуються з індексом 2.

Якщо через трансформатор необхідно здійснити живлення двох і більше на­вантажень з різною напругою живлення, то виконують кілька вторинних обмоток.

За призначенням трансформатори діляться на силові і спеціального при­значення (зварювальні, вимірювальні, погоджувальні та ін.).

Силові трансформатори бувають однофазні (для кіл однофазного струму) і трифазні (для трифазних кіл), такі що підвищують і такі, що знижують напру­гу. На рис. 9.1 показані умовні графічні позначення однофазного (а, б, в) і три­фазного (г, д, е) трансформаторів.

За способом охолодження трансформатори діляться на сухі й масляні. У масляних трансформаторів обмотки занурені у сталевий бак, заповнений мас­лом.

На щитку трансформатора вказують його номінальні параметри: первин­ну й вторинну напругу; номінальну повну потужність; струм при номінальній повній потужності; частоту; число фаз; схему з'єднання обмоток; режим роботи (тривалий або короткочасний); спосіб охолодження.

Рис.9.1 - Умовні графічні позначення трансформаторів

Добавить комментарий

ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Захисне заземлення і занулення

Одним з найбільш важливих заходів, що значно підвищують електробезпеку працюючих на будівництві людей, є правильне влаштування захисного заземлення. Захисне заземлення являє собою з'єднання металевих частин електрооблад­нання і установок за допомогою …

Класифікація умов робіт за ступенем електробезпеки

Роботи, здійснені в діючих електроустановках, щодо заходів безпеки під­розділяють на такі категорії: при повному знятті напруги; з частковим зняттям напруги; без зняття напруги поблизу і на струмоведучих частинах; без зняття …

Дія електричного струму на організм людини

Електричний струм, що діє на організм людини, може привести до насту­пних видів ураження: електричному удару, опіку, металізації шкіри, електрич­ному знаку, механічному пошкодженню, електроофтальмії. При проходженні електричного струму через організм людини …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.