ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Прилади магнітоелектричної системи

Прилади магнітоелектричної системи застосовують у колах постійного стру­му для вимірювання струму й напруги; вони мають цілий ряд позитивних якостей: високу чутливість і точність, рівномірність шкали і мале споживання потужності.

Принцип дії ЕВП магнітоелектричної системи заснований на взаємодії магнітного поля, створюваного вимірюваним струмом у рухомій котушці, з ма­гнітним полем постійного магніту, в результаті якої котушка повертається на кут, пропорційний вимірюваному струму. На рис.7.1 показано будову ЕВП ма­гнітоелектричної системи з внутрішньорамковим магнітом. У приладі є постій­ний магніт 1 і кільцевий магнітопровід 2, виготовлений з магнітом’якої сталі.

Внаслідок нерівномірного магнітного потоку постійного магніту на різних ді­лянках повітряного зазору створювалося б нерівномірне магнітне поле. Для усу­нення цього недоліку встановлюють магнітом’які сталеві накладки 3. У повітряно­му зазорі між магнітом 1 з накладками 3 і магнітопроводом 2 знаходиться рухома котушка 4, виконана у вигляді рамки з ізольованого мідного проводу. Рамку закріп­люють на підп'ятниках і вона вільно обертається навколо своєї осі. Спіральна пру­жина, зв'язана з віссю приладу, при повороті рамки створює протидіючий момент.

При включенні приладу до електричного кола в рамці виникає електрич­ний струм, взаємодія якого з магнітним полем постійного магніту приводить до створення обертового моменту

гггт^_

Рис.7.1 - Будова ЕВП магнітоелек­тричної системи

м0б =кіІ, (7.6)

де І - струм у рамці; k1 - коефіцієнт пропо­рційності, що залежить від розмірів рамки, числа витків, величини магнітної індукції в повітряному зазорі і системи одиниць вимірювання.

Під дією обертового моменту рамка повертається, спіральні пружинки закру­чуються й створюють протидіючий мо­мент

. . . (7.7)

де k2 - коефіцієнт, що залежить від пруж­них властивостей пружини; а - кут закру­чування пружини (кут повороту рамки).

При рівності обертового й протидіючого моментів, які діють на рамку, настає її рівновага МОБ = МПР, тобто k^I = =k2a, звідки кут повороту рамки зі стрілкою дорівнює а = (k1/k2) І = ЬІ.

З останнього рівняння випливає, що кут повороту стрілки магнітоеле­ктричного приладу прямо пропорційний значенню струму, що проходить через рамку, а шкала приладу є рівномірною.

Прилади даної системи строго полярні і для правильного включення до електричного кола затискачі приладу мають маркування «+» і «-».

Мщ> k2a

7.4.1. Вимірювання постійного струму. Прилади для вимірювання струму називаються амперметрами. До електричного кола амперметр вклю­чають послідовно, причому опір приладу повинен бути на багато разів меншим за опір електричного кола.

Для вимірювання струмів, що перевищують граничний струм приладу, ви­користовують шунти. Шунт являє собою опір Rm, включений паралельно вимірю­вальному приладу. В деяких випадках для зручності вимірювань малих і великих струмів прилад має кілька шунтів. Чим менший опір шунта в порівнянні з внутрі­шнім опором амперметра, тим менший струм проходить через прилад.

Оскільки в паралельно включених електричних колах падіння напруг рів­ні між собою, то для шунта й амперметра (рис. 7.2) можна записати наступну рівність: То Ro =ТШRm, звідки Rm = То Ro/Тш.

Внаслідок закону Кірхгофа повний струм у колі дорівнює Т = Т0 + Тш, тоді, підставляючи значення струму Т, визначимо опір шунта Rm = Т0 R0/(T - Т0), де Т0 - струм повного відхилення амперметра, R0 - внутрішній опір амперметра, Т - ви­мірюваний струм у колі.

R0

Рис.7.2 - Схема включення Рис7.3 - Електрична схема

амперметра з шунтом вольтметра

7.4.2. Вимірювання постійної напруги. Прилад для вимірювання напру­ги називається вольтметром. Вольтметр для вимірювання постійної напруги складається із стрілочного приладу магнітоелектричної системи, послідовно з яким включений додатковий опір (рис. 7.3).

Додатковий опір підбирають так, щоб при граничному значенні вимірю­ваної напруги стрілка приладу мала граничне відхилення. Величину додатково­го опору визначають за формулою

Rд= (Ц/ТО - R0, (7.8)

де Un - граничне значення вимірюваної напруги, Т0 - струм повного відхилення приладу, R0 - внутрішній опір приладу.

При вимірюванні напруги вольтметр підключають паралельно вимірюва­ній ділянці електричного кола.

Добавить комментарий

ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Захисне заземлення і занулення

Одним з найбільш важливих заходів, що значно підвищують електробезпеку працюючих на будівництві людей, є правильне влаштування захисного заземлення. Захисне заземлення являє собою з'єднання металевих частин електрооблад­нання і установок за допомогою …

Класифікація умов робіт за ступенем електробезпеки

Роботи, здійснені в діючих електроустановках, щодо заходів безпеки під­розділяють на такі категорії: при повному знятті напруги; з частковим зняттям напруги; без зняття напруги поблизу і на струмоведучих частинах; без зняття …

Дія електричного струму на організм людини

Електричний струм, що діє на організм людини, може привести до насту­пних видів ураження: електричному удару, опіку, металізації шкіри, електрич­ному знаку, механічному пошкодженню, електроофтальмії. При проходженні електричного струму через організм людини …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.