ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

ЕЛЕКТРОВИМІРЮВАЛЬНІ ПРИЛАДИ

Ключові поняття: вимірювання, засоби електричних вимірювань, міра, ета­лон, зразкова міра, робоча міра, електровимірювальний прилад (ЕВП), вимірю­вальний перетворювач, електровимірювальна установка, електровимірювальна інформаційна система, нормуюче значення ЕВП, ціна поділки ЕВП, чутливість ЕВП, поріг чутливості, похибка, амперметр, вольтметр.

7.1. Основні поняття

Методи, способи й засоби забезпечення єдності одержання необхідної то­чності вимірювань фізичних величин вивчає наука метрологія. Під єдністю вимірювань розуміють порівнянність результатів незалежно від того, де, коли, ким і якими засобами вимірювалася дана фізична величина.

Для вимірювання фізичних величин різного характеру й природи в науці і на виробництві широко застосовують електричні методи. Їхніми перевагами є: висока чутливість, можливість автоматизації процесу вимірювання, мале спо­живання енергії. Застосування перетворювачів неелектричних величин на елек­тричні дозволяє виконувати вимірювання практично всіх параметрів технологі­чних процесів будівельної галузі.

Під вимірюванням розуміють процес, що полягає в порівнянні шляхом експерименту вимірюваної фізичної величини з деяким її значенням, прийня­тим за одиницю. Інакше кажучи, вимірювання - це знаходження значень фізич­них величин дослідним шляхом за допомогою спеціальних технічних засобів.

Результати вимірювань в загальному випадку можна записати в такий спосіб

X=n(x) , (7.1)

де: X - вимірювана величина; n - кількісна характеристика вимірювання; х - одиниця вимірювання.

Розрізняють істинне й дійсне значення вимірюваної величини. Під іс­тинним розуміють значення, що вільне від похибки вимірювання. Під дійсним розуміють значення, отримане в результаті вимірювання з похибкою, що допу­скається. Якщо похибкою вимірювання можна зневажити, то істинне значення збігається з дійсним ХІСТ *ХД,

Засобами електричних вимірювань називають технічні пристрої, які за­стосовуються при електричних вимірюваннях і мають нормовані метрологічні характеристики. До засобів електричних вимірювань належать міри, електро­вимірювальні прилади, вимірювальні перетворювачі, електровимірювальні установки й вимірювальні інформаційні системи.

Мірою називають засіб вимірювання, призначений для відтворення фізи­чної величини заданого значення. До основних мір електричних величин нале­жать міри ЕРС, електричного струму, електричного опору, індуктивності, елек­тричної ємності та ін.

Залежно від ступеня точності й галузі застосування міри підрозділяють на еталони, зразкові й робочі міри. Еталони забезпечують відтворення й зберігання одиниці фізичної величини для передачі її розміру іншим засобам вимірювання. Зразкові міри служать для перевірки й градуювання робочих мір і вимірювальних приладів. Робочі міри використовують для перевірки вимірювальних приладів, а також для вимірювання в наукових організаціях і на промислових підприємствах.

Електровимірювальними приладами (ЕВП) називають засоби електри­чних вимірювань, призначені для вироблення сигналів вимірювальної інформа­ції у формі, доступній для безпосереднього сприйняття спостерігачем. До них належать, наприклад, амперметр, вольтметр, ватметр, лічильник.

Вимірювальними перетворювачами називають засоби електричних ви­мірювань, призначені для вироблення сигналу електричної інформації у формі, зручній для передачі, подальшого перетворення, обробки й зберігання, але та­кого, що не піддається безпосередньому сприйняттю спостерігачем. Їх підроз­діляють на перетворювачі електричних величин на електричні (шунти, дільники напруги, вимірювальні трансформатори та ін.), на перетворювачі неелектрич - них величин на електричні, на первинні перетворювачі (терморезистори, тер­мопари, тензорезистори, ємнісні й індуктивні перетворювачі та ін.).

Електровимірювальна установка являє собою сукупність функціональ­но об'єднаних і розташованих в одному місці засобів вимірювань (мір, вимірю­вальних приладів, вимірювальних перетворювачів) і допоміжних пристроїв, що призначені для отримання сигналів вимірювальної інформації у формі, зручній для безпосереднього сприйняття спостерігачем.

Вимірювальна інформаційна система - сукупність засобів вимірювань і допоміжних пристроїв, з'єднаних каналами зв'язку, що призначені для отри­мання сигналів вимірювальної інформації від ряду джерел у формі, зручній для обробки, передачі й використання в автоматичних системах керування.

Добавить комментарий

ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Захисне заземлення і занулення

Одним з найбільш важливих заходів, що значно підвищують електробезпеку працюючих на будівництві людей, є правильне влаштування захисного заземлення. Захисне заземлення являє собою з'єднання металевих частин електрооблад­нання і установок за допомогою …

Класифікація умов робіт за ступенем електробезпеки

Роботи, здійснені в діючих електроустановках, щодо заходів безпеки під­розділяють на такі категорії: при повному знятті напруги; з частковим зняттям напруги; без зняття напруги поблизу і на струмоведучих частинах; без зняття …

Дія електричного струму на організм людини

Електричний струм, що діє на організм людини, може привести до насту­пних видів ураження: електричному удару, опіку, металізації шкіри, електрич­ному знаку, механічному пошкодженню, електроофтальмії. При проходженні електричного струму через організм людини …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.