ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Електронні аналогові електровимірювальні прилади

Електронні аналогові ЕВП являють собою засоби вимірювання, в яких перетворення сигналів вимірювальної інформації здійснюється за допомогою аналогових електронних пристроїв. Показання цих приладів є безперервною функцією зміни вимірюваної величини. Прикладом цієї групи приладів є елект­ронні вольтметри.

В електронних вольтметрах вимірювана напруга перетворюється у по­стійний струм, що подається на магнітоелектричний вимірювальний механізм із шкалою, градуйованою в одиницях напруги.

Розрізняють вольтметри постійної й змінної напруг. Структурна схема електронного вольтметра постійної напруги представлена на рис. 7.15, де ВхП - вхідний пристрій у вигляді високоомного резистивного дільника напруги, ППН - підсилювач постійної напруги, МВП - магнітоелектричний вимірювальний прилад.

Рис.7.15 - Структурна схема електронного вольтметра

постійної напруги

Вхідний пристрій забезпечує високий вхідний опір і значення вимірюва­ної напруги, необхідні для подальшого перетворення. ППН служить для збіль­шення чутливості вольтметра й посилення потужності вимірюваного сигналу з метою приведення до дії магнітоелектричного вимірювального механізму.

Відмінною рисою електронних вольтметрів змінної напруги є наявність перетворювача П змінної напруги на постійну (рис.7.16).

Позитивними якостями сучасних електронних вольтметрів є: великий вхі­дний опір (більше 1 МОм), мале споживання потужності, висока чутливість, широкий діапазон вимірюваних напруг (від десятків нановольтів на постійному струмі до десятків кіловольтів), широкий діапазон частот (від постійного стру­му до сотень МГц).

Рис. 7.16 - Структурна схема електронного вольтметра

змінного струму

7.9. Цифрові електровимірювальні прилади

Цифрові вимірювальні прилади мають ряд істотних переваг перед зви­чайними (аналоговими) приладами: високу точність, можливість запам'ятову­вання, передачі й введення результатів вимірювань до автоматизованих вимі­рювальних комплексів і систем.

Принцип роботи цифрових вимірювальних приладів побудований на без­перервному перетворенні вимірюваної величини на послідовність імпульсів (цифровий код) з наступною обробкою цього коду. Безперервне перетворення вимірюваної величини здійснюється за допомогою аналогово-цифрових пере­творювачів, для побудови яких використовують три методи: часово-

імпульсний, частотно-імпульсний і метод спостерігаючого зрівноважування.

У приладах часово-імпульсного перетворення вимірювана величина пере­творюється в пропорційний інтервал часу, вимірюваний шляхом заповнення його послідовністю імпульсів опорної частоти.

При частотно-імпульсному перетворенні вимірювана величина пропор­ційна частоті послідовності імпульсів, обумовленої підрахунком числа імпуль­сів за калібрований інтервал часу.

Добавить комментарий

ЕЛЕКТРОТЕХНІКА У БУДІВНИЦТВІ

Захисне заземлення і занулення

Одним з найбільш важливих заходів, що значно підвищують електробезпеку працюючих на будівництві людей, є правильне влаштування захисного заземлення. Захисне заземлення являє собою з'єднання металевих частин електрооблад­нання і установок за допомогою …

Класифікація умов робіт за ступенем електробезпеки

Роботи, здійснені в діючих електроустановках, щодо заходів безпеки під­розділяють на такі категорії: при повному знятті напруги; з частковим зняттям напруги; без зняття напруги поблизу і на струмоведучих частинах; без зняття …

Дія електричного струму на організм людини

Електричний струм, що діє на організм людини, може привести до насту­пних видів ураження: електричному удару, опіку, металізації шкіри, електрич­ному знаку, механічному пошкодженню, електроофтальмії. При проходженні електричного струму через організм людини …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.