Cправочник агронома

Порядок розрахунку потреби в машинах

1. За даними перспективного плану господарства готують коротку до­відку, в якій визначають обсяги механізованих робіт і виробництва про­дукції, наявний парк машин та їх стан.

2. Розробляють нові аОо уточнюють діючі технологічні карти вирощу­вання і збирання сільськогосподарських культур на наступний рік. За­лежно від конкретних обсягів робіт і досвіду використання машин за

Затверджено правлінням колгоспу

«_____ » 19 р

Голова правління

Технологічна карта вирощування і збирання в колгоспі

району області_________________________ на______________ 19 рік. Площа гаг

урожайність_________ ц/га

В

в

%

Назва роботи

Агротехнічні строки (початок, кінець)

Одиниця виміру

Обсяг роботи

Склад агре­гату

Кількість обслуговую­чого персоналу

!

; Денна продуктивність ' агрегату

Потрібно всього, шт.

Затрати праці, люд.-год

Прямі експлуатаційні затрати, крб.

марка трактора

марка сільсько­господарської мангани

і тракторів

сільськогосподар­ських машин

Підписи спеціалістів Всього затрат:

на 1 га на 1 ц

План

придбання тракторів і сільськогосподарських

машин колгоспу (радгоспу)________________________

на 19 рік

Назва, марка і шифр трактора, сільсько­господарської машини

Потрібно по перспективному плану

Наявність на 1.01. 19 р. шт.

Буде списано, шт.

Потрібно прид­бати, шт.

Відомість

загальногосподарських робіт колгоспу (радгоспу) на 19 р.

Назва роботи

Обсяг роботи

Час виконан­ня

Потрібно машин, шт.

трактор

робоча машина

марка

кількість

марка

кількість

попередні роки, для виконання кожної операції вибирають найбільш про­дуктивні агрегати з числа наявних у господарстві машин і машин, які треба придбати.

3. Складають перелік обсягів робіт і строків виконання загальногос­подарських робіт, на яких використовують трактори, навантажувальні й транспортні засоби і визначають потребу в них у календарному часі:

4. З технологічних карт і переліку загальногосподарських робіт визна­чають конкретні марки тракторів, сільськогосподарських машин і транс­портних засобів, які необхідно мати для виконання робіт.

5. Кількість тракторів і машин загального призначення визначають за календарними графіками їх використання. Календарні графіки краще будувати на міліметровому папері в такому порядку.

На горизонтальній осі графіка відкладають календарний час року (зручно вибрати масштаб 1 день = 2 мм) по місяцях. На вертикальній осі відкладають кількість машин певного типу (зручно вибрати масштаб 1 машина = 5 мм).

З усіх технологічних карт і відомостей загальногосподарських робіт на графік наносять кількість машин одного типу і час їх використання протягом року. Таким чином одержують річні графіки використання кож­ного типу трактора і машини загального призначення. На річному гра­фіку використання тракторів будуть мати місце напружені періоди й спа­ди в потребі тракторів. Якщо напружені періоди короткочасні, тобто збі­гається (накладається) кілька робіт, для виконання яких потрібний такий тип трактора, графік треба скоригувати. Коригування полягає в тому, щоб перенести частину робіт, які викликають «пік» для даного типу трактора, на інший тип трактора, який у даний період не завантажений і може виконувати такі роботи, які викликають напруження. Після ко­ректування річних графіків використання тракторів і машин загального призначення вносять відповідні зміни в технологічні карти і по найбільш напружених періодах визначають потребу в них. Кількість спеціальних машин визначають безпосередньо з технологічних карт і відомості за­гальногосподарських робіт. Такі розрахунки з врахуванням списання ма­шин кладуть в основу складання заявки на придбання нових.

Потребу в машинах для господарства можна розраховувати також за спеціальною програмою в обчислювальному центрі, використавши для цьо­го такі ж вихідні дані, як і при графічному способі обчислення.

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.