Cправочник агронома

Квасоля

Біологічні особливості. Квасоля — теплолюбна культура. Мінімальна температура проростання насіння 8—10 °С, а оптимальна 20—24°С. Сходи дуже чутливі до весняних приморозків і гинуть при зниженні температу­ри нижче 0 °С. Але е сорти, насіння яких починає проростати при більш низьких температурах, і сорти, що переносять приморозки до 2 °С. Веге­таційний період районованих сортів 80—120 днів.

Найкраще росте і розвішається па чорноземах, темно-сірих та сірих лісових грунтах середнього механічного складу.

Місце в сівозміні. Квасолю розміщують після озимих та просапних культур. Не можна її висівати після соняшника, бо в них є спільні хвороби.

Обробіток грунту такий самий, як і під інші бобові культури.

Удобрення. Квасоля добре використовує післядію органічних добрив. Урожай її значно підвищується і від безпосереднього внесения під зябле­ву оранку 15—25 т/га гною залежно від родючості грунту та кількості опадів. Позитивно реагує й на застосування мінеральних добрив. Необ­хідно вносити фосфорно-калійні добрива у нормі 40—60 кг/га, а па мало­родючих грунтах і азотні — ЗО—45 кг/га поживної речовини.

Сівба. Насіння протруюють ТМТД або фентіурамом з розрахунку З—4 кг/т, а в день сівби обробляють нітрагіном. В умовах республіки квасолю сіють у першій декаді травня. [Спосіб сівби — широкорядний з міжряддями 45—60 см. Норма висіву 0,25—0,4 млн./га схожих насінин. Глибина загортання — 3—5 см.

Догляд за посівами складається з боронування грунту до з’явлення сходів, а при потребі — після них та обробітку грунту в міжряддях.

Урожай збирають при пожовтінні більшої частини бобів. Рослини скошують жатками у валки, а потім обмолочують зерновими комбайна­ми із зменшеною частотою обертання барабана (до 400—500 об/хв).

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.