Cправочник агронома

Колгоспні ліси

Розподіл площі колгоспних лісів по зонах нерівномірний: на Поліссі вони становлять 44 %, у Лісостепу — ЗО, Степу — 12 і в Карпатах — 14 % від усієї площі лісів. До їх складу входять лісові насадження на закріп­лених за колгоспами 'землях і зареєстровані у земельно-облікових доку­ментах. Основними документами, які регулюють порядок використання колгоспних лісів, є «Положення про колгоспні ліси» (К. : Урожай, 1968, 11с.) і «Правила ведения лесного хозяйства в колхозных лесах» (М. : Гос - лесбумиздат, 1962, 30 с.). Правовою основою цих документів є «Основы лесного законодательства СССР и союзных республик», прийняті Верхов­ною Радою СРСР 17 червня 1977 року (У зб.: Законодательство о лесах. М.: Юридическая литература, 1978, с. 85—108).

Керівництво організацією і веденням господарства в колгоспних лі­сах здійснюється Міністерством сільського господарства СРСР та орга­нами сільського господарства на місцях. Ведення господарства в колгосп­них лісах здійснюється колгоспами безпосередньо або через міжколгосп­ні лісгоспи чи лісництва. Державні органи лісового господарства (ліс - госпзаги) допомагають колгоспам у плануванні й організації ведення лі­сового господарства, а в разі потреби виконують лісогосподарські, лісо - культурні та лісозахисні роботи на договорній основі з колгоспами.

За своїм значенням і використанням колгоспні лісп поділяють на дві групи. До першої відносять усі грунтозахисні масивні й смугові насад­ження на землях усіх категорій, а також зелені зони міст та інших на­селених пунктів. Ліси другої групи є експлуатаційними. Повна або част­кова передача колгоспних лісів державним органам лісового господарст­ва або іншим установам може бути здійснена лише за згодою загальних зборів членів колгоспу, затвердженою рішенням Ради Міністрів УРСР.

Загальні відомості про лісову таксацію та лісовпорядження. Пер­спективні десятирічні плани ведення лісового господарства складаються державними лісовпоряджувальнимн організаціями за договорами з кол­госпами і затверджуються обласним управлінням сільського господарства. Заплановані обсяги лісогосподарських робіт включаються у виробничо - фінансові плани колгоспів. Всі лісогосподарські роботи — відведення лі­сосік, рубка і вивезення деревини, очищення лісосік, лісовідновлення, охорона лісу від пожеж і шкідників колгосп провадить власними силами і засобами.

Відпуск лісу на пні, усі види рубок, що викопує сам колгосп, дозво­ляються лише за наявності лісорубного квитка.

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.