Cправочник агронома

Чина

Біологічні особливості. Чина — більш теплолюбна рослина, ніж го­рох. Насіння починає проростати при плюс 2—З °С. Сходи з’являються при 5—7 °С. Вони витримують зниження температури до мінус 5—8 °С. При пошкодженні приморозками швидко відростають. В період формування генеративних органів середньодобова температура повітря повинна бути 20—35 °С. При 15—17 °С її розвиток затримується. Вегетаційний період 95—115 днів.

Завдяки добре розвинутій кореневій системі чина краще, ніж інші зернобобові культури, витримує грунтову й повітряну посуху. Надмірне зволоження переносить погано. Найбільша потреба у волозі під час про­ростання насіння і цвітіння.

Чина невибаглива до грунту і дає відносно високі врожаї на середніх за родючістю грунтах з нейтральною і слаболужною реакцією. Непри­датні для неї засолені, заболочені та з близьким заляганням підгрунто­вих вод грунти.

Місце в сівозміні. Розміщують чину після озимих зернових і просап­них культур. Не можна вирощувати її після суданської трави і соняш­ника.

Обробіток грунту такий самий, як і під інші ранні зернобобові куль­тури.

Удобрення. Під зяблеву оранку вносять Рзо-ео Кзо-ео, при сівбі в ряд­ки— 0,5—1 ц/га гранульованого суперфосфату.

Сівба. За 20—ЗО днів до сівби насіння обробляють ТМТД або фен - тіурамом з розрахунку 3—4 кг/т, а в день сівби — нітрагіном і мікро­добривами.

Висівають у першій п’ятиденці весняних польових робіт. При запіз­ненні з сівбою особливо при недостатньому зволоженні, проростання на­сіння погіршується. Спосіб сівби — звичайний рядковий та вузькоряд­ний. Норма висіву 1—1,2 млн./га схожих насінин. Глибина загортання насіння найчастіше 5—6, а при пересиханні верхнього шару грунту—-8— 9 см.

Догляд за посівами складається з коткування грунту, яке проводять кільчастими або кільчасто-шпоровими котками, а також з до - і після- сходового боронування посівів.

Урожай збирають при пожовтінні більшості бобів. Скошують чину на низькому зрізі, бо нижні боби у рослин прикріплені на висоті 18— 20 см. Валки обмолочують зерновими комбайнами при зменшеній часто­ті обертання барабана (500—600 об/хв). Насіння зберігають при воло­гості 14—15 %.

Cправочник агронома

Додатки

І. Коефіцієнти переведення побічної та супутньої продукції в основну (по зернових, технічних, кормових культурах і травах — одиниці маси, по плодово-ягідних культурах і винограду — 1000 шт. садивного матеріалу по …

Техніка безпеки

У господарствах за організацію і стан охорони праці відповідають керівники (в колгоспі—голова, в радгоспі—директор). Головні спеціа­лісти господарства відповідають за охорону праці й техніку безпеки окре­мо по галузях: головний агроном — …

Зберігання сільськогосподарської техніки

Трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку зберігають здебільшого на відкритих майданчиках з твердим покриттям. У передо­вих господарствах складну техніку (трактори, комбайни) зберігають у закритих приміщеннях. Майданчики для зберігання техніки обладну­ють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия
+38 050 512 11 94 — гл. инженер-менеджер (продажи всего оборудования)

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов шлакоблочного оборудования:

+38 096 992 9559 Инна (вайбер, вацап, телеграм)
Эл. почта: inna@msd.com.ua

За услуги или товары возможен прием платежей Онпай: Платежи ОнПай