ТЕХНОЛОГІЯ БУДІВНИЦТВА

Реставрація пам’яток архітектури

Реставрація полягає в укріпленні пам’ятки архітектури та її оновлення. Основними методами реставрації є консервація, фрагментація і повна реставрація. Основне завдання консервації - це збереження пам’ятки архітектури такою, якою вона є тепер. Консервація пам’ятки залишає непорушною її оригінальність і дає змогу з часом провести потрібні реставраційні роботи. Існують пам’ятки архітектури, для яких консервація - не тільки бажаний, а й єдиний метод реставрації (пам’ятки давнини). Фрагментарна реставрація пам’ятки має на меті повніше виявлення прихованих особливостей її архітектури, конструкції, або будівельної історії. Повна реставрація передбачає максимально повне, хоч і не завжди достовірне розкриття старовинних особливостей споруди. При цьому роботи мають складний характер, оскільки водночас з елементами консервації здійснюється також відтворення втрачених з часом частин пам’ятки.

До початку реставрації мають бути проведені потрібні дослідження (історичні, архівні, натурні).

Під час реставрації будівель з дерева найважливішим є захист їх від подальшого руйнування під впливом біологічних чинників, для чого дерев’яні конструкції насамперед слід захистити від зволоження, обробки поверхні хімічними засобами. Способи оброблення різні - фарбування, просочування конструкції. Технологія виконання за першим методом така сама, як і малярних робіт. Просочування має такі різновиди: просочування рідиною під тиском, накладання антисептичних блоків, багаторазове нанесення антисептиків, витримування у спеціальних ваннах.

Конструкції пам’яток історії із цегляного мурування з часом руйнуються внаслідок впливу агресивних атмосферних чинників: замерзання, зволоження. Відновлення первісного вигляду досягається реставрацією і консервацією. Технологія робіт передбачає:

■ заміну деструктивної цегли;

■ ін’єктування тріщин;

■ розчищення зовнішньої поверхні цегли;

■ шпаклювання поверхні;

■ тонування вставленої цегли;

■ гідрофобізація поверхні мурування.

Для очищення поверхні застосовують механічний і хімічний методи. Очищення поверхні передбачає піскоструминне, пароводяне й хімічне очищення. Піскоструминне очищення цегляних поверхонь застосовують тільки у тому випадку, коли поверхня цегли і мурувальні шви не вивітрені, цегла і матеріал у швах міцні й цільні. Силу струменя піску визначають дослідним методом. Після очищення піскоструминним методом потрібно захистити поверхню від руйнувань укріплювальними розчинами.

Пароводяне очищення слід виконувати в два етапи: перший - очищення парою, другий - змивання забруднень гарячою водою.

У разі загального забруднення поверхні рекомендується очищення парою при температурі +100°С з наступним промиванням гарячою і холодною водою. Із хімічних методів очищення для надто забруднених ділянок цегли рекомендується застосовувати змивки ФА (водний розчин фториду амонію) з додаванням синтетичний мийних засобів.

Для укріплення поверхні цегли рекомендується застосовувати розчин на основі полімерних матеріалів, які повинні поліпшувати фізико-механічні властивості матеріалу, глибоко проникати в матеріал, не змінювати колір і фактуру поверхні.

ТЕХНОЛОГІЯ БУДІВНИЦТВА

Зведення будинків з монолітного залізобетону

Сучасне будівельне виробництво неможливе без застосування монолітних бетонних і залізобетонних конструкцій. Розробляючи технології зведення будівель різного призначення (зокрема житлових будинків) архітектори, конструкції, технологи все частіше віддають перевагу застосуванню монолітних конструкцій …

Зведення висотних будинків

У сучасному міському будівництві все більше зводять будинків із підвищеною кількістю поверхів. Вирішальними чинниками у плануванні зведення висотних будинків крім містобудівних вимог є такі: економне використання землі (що нині особливо …

Основи технологічного проектування

Технологічне проектування - це комплекс підготовчих заходів до зведення будівель та споруд, який містить аналіз, вибір і розроблення технологічних методів виконання робіт і заходів щодо їх безпечного й економічно доцільного …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.