Сельхозтехника

Чи вплинуть зміни в агросекторі ЄС на ринок соняшникової олії та ціни трейдерів в Україні?

Торгівельним оборотом сільськогосподарською продукцією в 2017 році вартістю 255 млрд. євро, Європейський союз дав зрозуміти, що претендує на статус найбільшого світового експортеру/ імпортеру сільськогосподарської продукції.

Показники експорту сільськогосподарської продукції країн Європейського союзу склав 138 млрд. євро, що на 5,1% більше, ніж у минулому році, тоді як імпорт склав 117 млрд. євро відповідно до доповіді про торгівлю сільськогосподарськими продуктами, опублікованій 7 червня 2017 року.

Основні показники агросектору Європейського союзу

Загальний обсяг виробництва сільськогосподарського сектору Європейського союзу оцінено в 427 мільярдів доларів США за 2017 рік. Частка експорту і ціни зернотрейдерів у виробничому секторі постійно зростає, і, таким чином, експорт є рушійною силою як збільшення для робочих місць так і зростання для всього європейського агропромислового сектора.

Серед найважливіших категорій експортних продуктів пшениця зазнала найбільших змін. Вона знизилась з п'ятого на одинадцяте місце у вартості експорту. Зниження індексу на 27,5% (1,5 млрд. Євро),пов’язують зі зниженням показників виробництво та високою пропозицією на світовому ринку. Імпортери, такі як Єгипет та інші країни Середземномор’я змінили своїх постачальників, що негативно вплинуло на експорт культури загалом та ціни зернотрейдерів зокрема.

Проте спостерігалось зростання експорту до п'яти основних партнерів, включаючи Сполучені Штати, Китай, Швейцарію, Росію та Японію.

Що стосується імпорту, то Європейському союзу вдалося диверсифікувати своє джерело за останні роки, частка двох основних країн-партнерів (Бразилія та США) знижується на користь інших постачальників.

Порівняно з попереднім роком частка пальмової олії збільшилася до четвертого найважливішого продукту імпорту агропродовольчих товарів, залишаючи на другому місці свіжі плоди та сухофрукти.

Це може вплинути на тенденції експортно-імпортних операцій ЄС з Україною в сфері торгівлі соняшниковою олією, виробництво якої повинно значно збільшитись в цьому році. Це спричинить і зміну вартості продукції й вплине на ціни зернотрейдерів всередині країни.

Ринок соняшнику в Україні

Очікується, що виробництво соняшнику в Україні на 2018/19 МР складе 15,6 млн. тонн, що на 16% вище в порівнянні з оцінкою 13,5 за МР 2017/18. Цей прогноз базується на припущенні, що площа земель під соняшник збільшиться головним чином за рахунок зменшення площі сої.

Це, швидше за все, стане результатом останніх змін у податковому законодавстві. Слід також зазначити, що виробництво соняшнику у 2017/18 році були низькими через зниження врожайності. Це було викликано відсутністю достатньої кількості опадів у 2017 році. Слід зазначити, що площі посівів соняшника в Україні залишаються відносно стабільними протягом трьох років (2013-15 рр.). З близько 5,1 млн. га, із збільшенням до 6,1 млн га за останні два роки (2016-17). Таке зростання площ було спричинено високою рентабельністю цього урожаю.

За даними представників галузі, обсяги виробництва соняшнику можуть бути збільшені враховуючи використання більш досконалих гібридів та вдосконалені технології ведення господарства. Стабілізувавшись в 2016 році, виробники збільшують витрати на імпортні сільськогосподарські ресурси, в тому числі високоякісні гібридні насіння.

Очікується, що ця тенденція буде такою ж і в 2018 р. З урахуванням сприятливих весняних погодних умов, що характеризують достатній рівень вологості ґрунту, прогнозується, що в 2018/19 МР врожайність соняшнику буде трохи вище, ніж середня п'ятирічна. Прогнозований дохід – досить мінливий, адже залежить від фактичних погодних умов протягом періоду зростання та інших факторів світового ринку.

Як фактори збільшення імпорту пальмової олії вплинуть на об’єми поставки української соняшникової олії до країн Європейського союзу й на ціни зернотрейдерів – питання майбутнього.

Добавить комментарий

Сельхозтехника

Запчасти для агротехники

Ваш надежный партнер в вопросах обслуживания агротехники Современное сельское хозяйство требует надежной техники для эффективного ведения сельскохозяйственных работ. Однако когда возникает необходимость в запасных частях или ремонте, важно иметь партнера, …

Предприятие K2 Company: Лидер в производстве высококачественных концентратов для животных

Современное сельское хозяйство неизменно развивается, ища более эффективные и экологически чистые методы производства продуктов питания для животных и людей. Одним из важных звеньев этого развития является биовыработка кормовых концентратов и …

Особенности подбора транспортеров для элеватора

Элеватор – это целый комплекс строений и оборудования. Сушилки, ангар для зерна и, конечно, устройства для погрузки. Без зерновой техники невозможно обеспечить продуктивную работу зернохранилища. Она помогает при погрузке/разгрузке, очистке …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.