ПАКУВАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

Лінійно-вібраційні дозатори (лінійно-лоткові)

В дозаторах цього типу доза продукції відмірюється і для стабільності потоку розтягується «в лінію», звідки назва — вагові лінійні дозатори. Крім цього, здебільшого потік продукції поділяється на два: формуючий грубу дозу (грубе або попереднє дозування) і потік, формуючий тонку або точну дозу (тонке, точне або завершальне дозування).

В деяких конструкціях (наприклад, в дозаторах німецької фірми Robert j Sosch) потік продукції розтягується і стабілізується за рахунок його руху по зигзагоподібній вертикальній трасі, а в більшості конструкцій лінійних дозаторів розтягування і стабілізація потоку продукції здійснюється за рахунок
переміщення її на вібруючих лотках (віброживильники), встановлених під невеликим кутом до горизонту в напряму переміщення продукції.

Характерна схема дозатора лінійно-вібраційного типу наведена на рис. 3.39.

Лінійно-вібраційні дозатори (лінійно-лоткові)

Продукція з бункера 1, дно 2 якого для полегшення виходу продукції інколи виконується вібруючим, надходить до центрального лотка 4, встановленого під невеликим кутом до горизонту. Заслінка 3 бункера призначена для регулювання інтенсивності виходу потоку продукції. Транспортуючихлотківможебути2абоЗ. Передостаннімтранспортуючим лотком потік продукції поділяється на два: потоки грубої і точної дози. В існуючих зразках дозаторів застосовують два варіанти розділення потоку. Перший — коли після передостаннього лотка здійснюється відбір частини продукції на менший в поперечному перерізі лоток (лоток точного дозування) 6, що розташований вище, а більша частина продукції подається на останній лоток 5 (лоток грубого дозування) (рис. 3.39 а). Другий варіант розділення полягає в тому, що в останньому лотку встановлюється поздовжня напрямна, що ділить потік продукції на два: великий (груба доза) і менший (тонка доза) (рис.3.39 б). Лотки грубого і тонкого дозування незалежно від варіанту виконання облаштовуються заслінками 7 і 8 (частіш за все в їх якості використовують щітки з

Лінійно-вібраційні дозатори (лінійно-лоткові)

Рис. 3.39. Схема вагового лінійно-вібраційного дозатора а) з верхнім і б) з боковим Розташуванням лотка точної дози: І — бункер; 2 — дно бункера; 3 — заслінка бункера; 4 — центральний вібролоток; 5 — вібролоток для формування величини гРубої дози; 6 - вібролоток для формування точної дози; 7 — заслінка лотка грубої дози; 8 — заслінка лотка точної дози; 9 зважувальна місткість; 10 — заслінка зважувальної місткості; 11 — пружні елементи віброживильників; 12 — станина
волосся), які і перекривають потоки по завершенню кожного із видів дозування.

Процес дозування здійснюється наступним чином. Спочатку відкривається заслінка 7 лотка грубої дози і в зважувальну місткість 9 надходить продукція, маса якої менша номінальної дози. Потім заслінка 7 закривається і відкривається заслінка 8 лотка точної дози 6, потік продукції із цього лотка тоненьким потоком поступає у зважувальну місткість 9. Коли маса продукції в місткості 9 досягає заданого значення, заслінка 8 закривається і відкривається заслінка 10 зважувальної місткості, далі сформована доза продукції надходить в продуктопровід пакувальної машини.

Перевагою верхнього розташування лотка є те, що з його допомо­гою краще керувати інтенсивністю потоку, тобто тонким (точним) дозуванням — зайва продукція просто пересипається в лоток форму­вання грубої дози. Недоліком такого розташування є те, що в момент, коли в зважувальній місткості сформована доза і заслінка лотка тонкої дози закрита, невелика кількість продукції знаходиться в польоті, долаючи більшу відстань, ніж під час падіння із лотка з нижнім його розташуванням. Це може викликати незначне, але все ж таки перевищення величини дози.

Недоліком бокового розташування лотка тонкої дози (поділення останнього лотка на два) є неповне саморегулювання потоку тонкої дози. В момент тонкого дозування, коли заслінка грубої дози уже закрита перед нею, за рахунок вібрації обох потоків може накопичитися зайва кількість продукції. Тоді під час наступного відкривання заслінки грубої дози в місткість може попасти доза, маса якої перевищує задану. З практичної точки зору недолік верхнього розташування лотка тонкої дози є менш суттєвим.

В деяких закордонних зразках дозаторів цього типу вказані недоліки усунені.

Точність дози, що сформована на вагових дозаторах багато в чому залежить від конструкції і принципу роботи зважувальної системи. У вітчизняних лінійно-вібраційних дозаторах застосовують головним чином зважувальні системи трьох типів: тензометричні, пружинно-електронні (датчик — диференціальний трансформатор) і важельні. Перші дві системи за точностю і швидкістю видачі доз приблизно однакові, але, оскільки тензометричні зважувальні системи простіші за конструкцією і останніми роками є доступнішими в придбанні, вони використовуються частіше. Сучаснатенденція вдосконалення тензорезисторних дозувальних датчиків базується на модульній системі проектування для створення їх 90

конструктивно-уніфікованих рядів з програмним і мікропроцесорним забезпеченням.

Продуктивність вібраційно-лінійних дозаторів може знаходитись в межах 10-17 доз за хвилину (в рідких випадках-20). Щоб її збільшити, виробники пакувального обладнання встановлюють два, три або чотири потоки (головки). Компонування — лінійне, що працює на один потік пакування.

За цієї компоновки важливо одержати рівномірне розподілення продукції між всіма головками. На рис. 3.40 наведено загальний вигляд трипотокової дозувальної головки.

Лінійно-вібраційні дозатори (лінійно-лоткові)

Рис. 3.40. Трипотокова дозувальна головка вібраційно-лінійного дозатора

В деяких зразках пакувального обладнання спрощують конструкцію дозаторів, зменшуючитим самим їх вартість. Т ак, наприклад, застосовують замість двох або трьох лотків один. В такому конструктивному виконанні дозатора важко стабілізувати потік продукції, особливо сипкої. Достатньо часто зустрічається спрощення у вигляді вилучення лотка формування тонкої дози. В таких конструкціях дозування виконується відразу, без традиційного розділення, при цьому потік продукції ближче до завершення операції дозування поступово зменшується за рахунок зменшення частоти коливань лотка і повільного перекриття заслінки. Таке рішення можливе для дозування легкосипкої продукції, але для неї ефективніше застосовувати дозатори стаканчикового типу.

ПАКУВАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

Характерні компоновочні схеми етикетувальних машин

Характерним прикладом машини із лінійною компоновкою може бути машина ВЕМ. Ця машина має вакуум-барабанний етикетопереносник (рис. 4.82, а). Машина ВЕМ складається із: конвеєра 1; шнека 2; пристрою нанесення клею 3 …

Механізми подачі клею

Холодний клей до клейового ролика може подаватись із відкритої ємності через систему роликів. Таким способом досить складно регулювати рівнотовщинність шару клею на клейовому ролику. Поряд із цим велика Рис. 4.81. …

Пристрої для перенесення етикеток

Ці пристрої є одними із основних складових етикетувальних машин. Залежно від конструктивного виконання вони бувають: важільні; барабанні; роликові. Важільні механізми бувають двох виконань: з коливальним коромислом та з диском, що …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.