Офсетний друк

ВПЛИВ ДРУКАРСЬКОГО АПАРАТА НА МЕХАНІЗМ ПЕРЕХОДУ ФАРБИ

Явища, які відбуваються в зоні ДК, досить складні за своїм харак­тером і до цього часу повністю не вивчені. Формування відбитка завдяки переходу фарби з поверхні офсетної ГП на ЗМ проходить поетапно. Узагальнюючи результати багатьох досліджень, його можна уявити так, як показано на рис. 2.5.

Етап І. Входження ЗМ 11 у зону ДК. Якщо декель містить суцільні, нестискувані в об’ємі ГП, то тиск сприяє утворенню «хвилі». В стиску­ваних в об’ємі ГП з мікропористим робочим шаром «хвиля» майже не утворюється, оскільки в структурі таких полотнищ є газові порожнечі

— мікропори, які в більшій мірі стискуються, ніж стискується власне гумовий матеріал.

Е т а п II. Початок зони ДК: у зону ДК входять поверхня ГП з друкарським фарбовим зображенням З і ЗМ 11.

; Етап ПІ. Кінець зони ДК: ширина зони ДК 9 визначається типом декеля (м’який, напівжорсткий, жорсткий) і діаметром циліндрів.

Друкарська фарба перед її розподілом; 4 — зона утворення потовщення; 5 — етапи процесу; 6 — зона розподілу фарби; 7 — кут відриву ЗМ; 8 — захоплювачі ДЦ; 9 — ширина зони ДК; 10 — ДЦ;

!1 •— ЗМ (аркуш паперу)

подпись: 
друкарська фарба перед її розподілом; 4 — зона утворення потовщення; 5 — етапи процесу; 6 — зона розподілу фарби; 7 — кут відриву зм; 8 — захоплювачі дц; 9 — ширина зони дк; 10 — дц;
!1 •— зм (аркуш паперу)
На другому та третьому ета­пах відбувається змочування паперу фарбою при їх безпосе­редньому контакті під техноло­гічно необхідним тиском.

Етап IV. Тиск спадає: від­биток підтримується біля по­верхні офсетного декеля завдяки липучості фарби, а також прили­пання паперу до поверхні ГП.

Етап V. Початок розподілу шару фарби: чим вища в’язкість друкарської фарби, тим більше зусилля розтягу на поверхню аркуша, що може призвести до вищипування паперу. Цьому мо­же сприяти і ЗР, який взаємодіє з покривним шаром крейдова - 2*
ного паперу. На цьому етапі виникає напруження, при якому аркуші ЗМ зумовлюють протидію зусиллям розтягу друкарської фарби й адгезії ГП.

Етап VI. Під час обертального руху ДЦ аркуш, який підтримується захоплювачами 8, віддаляється від ГП. Кут відриву а між аркушем і ГП (рис. 2.6) залежить від конструкції офсетної машини; він визначається діаметрами ОЦ і ДЦ, зусиллям натягу ГП та реологічними властивостями друкарської фарби.

Щоб досягти найкращих результатів при друкуванні, необхідно створити зону ДК якомога меншої ширини В. Чим більші ширина В і глибина вдавлювання Zm в ГП (рис. 2.7), тим більша небезпека розтискування (роздавлювання) друкувальних елементів на формі (ДЕф).

Е

N

 

К

 

Рис. 2.6. Утворення куга відриву а між рис. 2.7. Ширина зони ДК В і глибина

Аркушем і ГП вдавлювання Zm форми в ГП при

Обкочуванні ФЦ і ДЦ

 

ВПЛИВ ДРУКАРСЬКОГО АПАРАТА НА МЕХАНІЗМ ПЕРЕХОДУ ФАРБИ

Якщо діаметр ФЦ більший від діаметра ОЦ, то довжина декеля, недостатня при взаємному обкочуванні, компенсується під час розтягування Ш в напрямку до задньої частини за ходом друкування, коли вже за лінією стиснення в зоні ДК утворюється «хвиля».

За час обертання циліндра під тиском ця «хвиля» утворюється по­слідовно по всій довжині ГТІ. Через нерівномірне натягування ГП ці «хвилі» можуть бути ширші від зони контакту або навіть розміщуватися косо і призвести до подвоювання растрових елементів.

Офсетний друк

Рисунки

Рис. I. Структура аркушевих компресійних офсетних ГП (а, б), схематичні зобра­ження компресійного (в) та звичайного (г) офсетних ГП рукавного типу і загаль­ний вигляд їх (3) Виробничо- Інформаційна Система Рис. XXXV. …

Додатки

Додаток 1. Типові дефекти та неполадки під час друкування на АРМ і способи їх усунення 1. Аркуші не витягуються подавачем з-під прихилювачів Дефект, причина Спосіб усунення Подавач слабко притиснутий Гумова …

ПІСЛЯМОВА

Незважаючи на зміни в засобах комунікаційних технологій, які стосуються також видавничо-поліграфічного комплексу, друкована продукція сьогодні залишається іноваційним рушієм прогресу. Сотні тисяч друкарських машин виконують надзвичайно важливу місію — вони відтворюють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.