Офсетний друк

Виклеювання гумотканинного полотна

Після друкування великого тиражу часто трапляється, що тверді дітТянки країв ЗМ (аркушів паперу або картону) при контакті з ГП втаскуються в ті самі ділянки його поверхні. У цьому разі зміна аркушів піддекельної прокладки вже не дає змоги усунути непродруковування відбитків у місцях втиснених ділянок. Загальне підвищення тиску між циліндрами ДА також не може забезпечити потрібний рівномірний тиск по площі відбитка. Тоді й буває доцільним виклеїти перед подальшим друкуванням ГП в ділянках, де спостерігається непродруковування відбитків.

Виклеювання ГП дає змогу встановити точний тиск по всій площі аркуша. Встановлення занадто високого тиску для компенсації непро­друковування призводить до незворотних дефектів відбитків, тому цілком виправдані затрати часу на виклеювання ГП. Використання ГП із мікро­пористим робочим шаром («компрессібл») скорочує частоту необхідних виклеювань, тому що еластичний матеріал ГП заповнює невеликі за розміром ділянки вм’ятин. У деяких випадках досить для усунення непродруковування в окремих ділянках лише змінити верхні аркуші піддекельної прокладки.

Примітки. 1. Виклеювання роблять під ГП, а не під формою.

2. Аркуші прокладки перед виклеюванням ГП мають бути замінені новими для усунення прихованих у них пошкоджених ділянок.

3. Перед виклеюванням між формним і офсетним циліндрами має бути встановлений тиск відповідно до паспортних даних машини, що забезпечує добре продруковування плашки.

4. Доцільно здійснювати виклеювання третього і четвертого аркушів піддекельної прокладки, тому що в цьому разі краї наклеюваного приправного паперу не будуть у процесі друкування виявлятися на поверхні ГП і, отже, на відбитку.

Послідовність виконання виклеювання така:

1. Тиск між офсетним і друкарським циліндрами треба встановите таким, щоб фарба з ОЦ не переходила на ДЦ (на ньому не повинно бути жодного відбитка).

2. Запустити машину, приставити накочувальні фарбові валики до друкарської форми і закатати її фарбою, причому контакту між офсетним і друкарським циліндрами не повинно бути.

3. Ввімкнути тиск між циліндрами і, плавно повертаючи їх, вручну перенести фарбу з ОЦ на ДЦ

4. Прокручуючи циліндри, задрукувати при встановленому нормаль­ному тиску аркуш одночасно з двох боків.

5. Фарба, що раніше (див. п. 3) перейшла з ГП на ДЦ, а зараз (див. п.4) віддрукувалася на зворотному боці аркуша, відповідає відбитку ГП на жорсткому (без паперу) ДЦ.

6. Оскільки відбиток на зворотному боці аркуша при нормальному тиску буде занадто слабким, варто встановити підвищений тиск, що забезпечується при підвищенні декеля на 0,05 мм, й аналогічно одержати другий відбиток ГП.

7. Непродруковані ділянки будуть розташовуватися ближче до лінії захоплювачів. Відповідно до країв цих ділянок варто зробити вирізку паперу для виклеювання.

8. Вийняти аркуші піддекельної прокладки і наклеїти вирізаний папір для виклеювання на третій або четвертий аркуш, рахуючи від поверхні °Ц.

Тонкий папір (шовковка), що має застосовуватися для приладження, приклеюють у кількох місцях до аркушів підцекельної прокладки з боку клапана невеликою кількістю клею. На задній край аркуша клей накла­дати не слід — він має бути вільним.

При частій зміні ГП два аркуші піддекельної прокладки, що приля­гають до ОЦ, сильно забруднюються і пошкоджуються. Ці аркуші нера­ціонально виклеювати, оскільки їх частіше доводиться видаляти, ніж інші при зміні прокладки.

Втиснені ділянки з чіткими контурами мають бути позначені на аркуші окремо і виклеєні безпосередньо на зворотному боці ГП. Однак це можливо тільки при невеликому розмірі втиснених ділянок.

На рис. 2.10 показано, яких розмірів має бути виклеювання в заглиб­леннях під ГП і з якою точністю воно має бути виконано. Занадто велика площа виклеювання збільшує тиск по краях, а в центрі виклеюваної

» Е

Рис. 2.10. Виклеювання ГП: 1 — пра­вильно виконане виклеювання; 2 — неправильно виконане виклеювання; А — втиснена ділянка ГП; В—два аркуші паперу-шовковки; С — збільшення тиску по краях при неправильно викона­ному виклеюванні; й—ділянка з нерів­номірним продруковуваниям; Е — по­верхня ГП

подпись: » е
 
рис. 2.10. виклеювання гп: 1 — правильно виконане виклеювання; 2 — неправильно виконане виклеювання; а — втиснена ділянка гп; в—два аркуші паперу-шовковки; с — збільшення тиску по краях при неправильно виконаному виклеюванні; й—ділянка з нерів-номірним продруковуваниям; е — поверхня гп
Ділянки нормальне продруковування зображення не буде досягнуте.

На рис. 2.11 зображено структуру декеля ОЦ. Зазор між ОЦ і його кон­трольними кільцями становить 4,15 мм.

Для друкування ілюстраційних сюжетів із високою лініатурою растра при використанні паперу з гладкою поверхнею, у тому числі крейдованого, найкращих результатів одержують, застосовуючи жорсткий декель.

Для виконання робіт, які мають плашки, і при використанні паперу із шорсткою поверхнею бажано застосо­вувати м’якший декель.

Напрямок волокон піддекельного матеріалу має бути перпендикулярним до твірної циліндра, тому що аркуші в цьому напрямку розтягуються меншою мірою. 40

TOC o "1-5" h z Гумотканинне полотно 1,95

Аркуш » виклеюванням

подпись: 
аркуш » виклеюванням
Один аркуш картону 0,20

Чотири аркуші шпалерного 0,60

Паперу

Сім аркушів тонкого картону 1,40

З

Т~

подпись: з
т~
Виклеювання гумотканинного полотна

Контрольне

Кільце

подпись: контрольне
кільце
Загальна товщина декеля 4,15

Зазор між ОЦ і контрольним кільцем

Підвищення офсетного декеля 0 00

над контрольними кільцями

Рис. 2.11. Структура офсетного декеля для машин, що мають зазор між ОЦ і контрольними

Кільцями 4,15 мм

Офсетний друк

Рисунки

Рис. I. Структура аркушевих компресійних офсетних ГП (а, б), схематичні зобра­ження компресійного (в) та звичайного (г) офсетних ГП рукавного типу і загаль­ний вигляд їх (3) Виробничо- Інформаційна Система Рис. XXXV. …

Додатки

Додаток 1. Типові дефекти та неполадки під час друкування на АРМ і способи їх усунення 1. Аркуші не витягуються подавачем з-під прихилювачів Дефект, причина Спосіб усунення Подавач слабко притиснутий Гумова …

ПІСЛЯМОВА

Незважаючи на зміни в засобах комунікаційних технологій, які стосуються також видавничо-поліграфічного комплексу, друкована продукція сьогодні залишається іноваційним рушієм прогресу. Сотні тисяч друкарських машин виконують надзвичайно важливу місію — вони відтворюють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.