Офсетний друк

РУЛОННІ РОТАЦІЙНІ МАШИНИ ОФСЕТНОГО ПЛОСКОГО ДРУКУ

Ознаками класифікації РРМ є: схема побудови, кількість рулонних зарядних пристроїв, тип друкарських секцій, кольоровість, формат і характер продукції, що випускається.

Залежно від схеми побудови РРМ поділяються на партерні, ярусні й балконні. Друкарські вузли в партерних машинах розміщуються на одному рівні, в ярусних — у кілька ярусів один над одним, у балконних машинах стрічкоживильні пристрої розміщуються на одному поверсі, а друкарські та фальцювально-різальні — на іншому.

Основними вузлами РРМ є: стрічкоживильна та стрічкопровідна сис­теми; ДА, ФА і ЗА; приймально-вивідні пристрої. Часто в багато фар­бових РРМ вмонтовуються сушильні пристрої. Для оброблення задруковуваної стрічки більшість машин обладнуються фальцювально - різальними апаратами.

Стрічкоживильний пристрій слугує для подачі стрічки в ДА. Він міс­тить систему стабілізації натягування паперової стрічки, що сприяє забезпеченню якості друку. Стрічкопровідна система дає змогу здійсню­вати також поздовжнє та поперечне зміщення стрічки, змінювати її натягування та напрямок руху. ФА і ЗА в РРМ виконують ті самі функції, що й в АРМ. Сушильні пристрої призначені для прискорення закріплення фарби на відбитках. Установлюють їх, як правило, на високошвидкісних багатофарбових машинах. У РРМ використовуються аркушеві, зошитові та рулонні приймально-вивідні пристрої. Машини можуть мати як один приймально-вивідний пристрій, так і кілька.

Будова друкарських секцій різноманітна: три - та чотирициліндрова, планетарна, а також багатоциліндрова, яка дає змогу переналагоджувати взаємне розміщення циліндрів з метою зміни проведення стрічки і, відпо­відно, кольоровості друкованої продукції. Трициліндрова схема побудови ДА використовується тільки в тихохідних РРМ і в комбінованих друкар­ських секціях. Широко використовується чотирициліндрова схема побу­дови, яка дає змогу друкувати одночасно на обох боках стрічки. Довжина машини при цьому менша, ніж у трициліндровій схемі для однієї і тієї самої фарбовості.

Нові машини мають, як правило, модульну будову. Це дає змогу із стандартних рулонних установок і друкарських секцій створювати комбі­новані секції. Змінюючи кількість уніфікованих елементів, можна буду­вати різні машини залежно від виду продукції, яку треба виготовляти. Дедалі більшого поширення набувають машини з перенастроюваними ДА, в яких циліндри можуть переставлятися, утворюючи різні види ДА.

Основними перевагами РРМ є: простота конструкції і приводу ДА, повне використання циклу і поверхні ДЦ, можливість агрегатування ідентичних друкарських секцій, висока швидкість друкування, багатоопе - раційність (розрізування, фальцювання).

Недоліками РРМ порівняно з АРМ ОПД є: обмеженість форматів продукції, що зумовлено рубанням паперу відповідно до потрібного

Розміру; менший асортимент паперу за його товщиною; великі витрати (відходи) паперу; коливання натягу паперової стрічки.

Високі швидкості роботи машин обумовлюють і високий ступінь їх автоматизації. Сучасні РРМ, як і АРМ, мають: дистанційні пульти керування; системи автоматичного контролю, регулювання й керування різними технологічними параметрами процесу друкування з метою високоякісного відтворення зображень.

Рулонні ротаційні машини постачають поліграфічним підприєм­ствам, як правило, за індивідуальним замовленням. Багато машин тієї самої моделі виготовляються в різних модифікаціях, тобто машина може мати різну кількість рулонних зарядок, друкарських секцій та фальцю­вальних апаратів. Одна й та сама модель може оснащуватися різними видами вузлів.

Рулонні ротаційні машини можуть бути як постійного, так і змінного форматів. У машинах постійного формату довжина відрубаної стрічки незмінна, а в машинах змінного — вона поступово змінюється.

За характером випущеної продукції РРМ ОПД поділяються на книж­ково-журнальні, газетні й спеціальні. На деяких машинах можна випус­кати різні види друкованої продукції. Тепер значно зросла роль рулонного офсетного друку, що пояснюється зменшенням часу на виготовлення друкарських форм, можливістю здобуття багатоколірних відбитків високої якості.

Для випуску багатоколірних газет часто пропонують машини башто­вого типу з вертикальним проведенням паперової стрічки, а для випуску книжок і журналів — машини секційної будови з горизонтальним прове­денням паперової стрічки.

Одна й та сама машина може мати кілька типів фальцювальних апаратів, призначених для випуску різних видів продукції. Найчастіше застосовують клапанні фальцювальні апарати. Продуктивність роботи деяких машин становить 100 тис. примірників/год. У зв’язку з високими швидкостями роботи машин особливу увагу звертають на зниження вібраційних навантажень у вузлах машин, особливо у ФА та ДА. Ширина виїмки у ФЦ дорівнює 5...7 мм.

Фірма «МАН-Ііоіапсі» (Німеччина) запропонувала лазерну установку, яка забезпечує зварювання країв друкарської форми. Таку безстикову «форму-трубу» надівають потім з торця на ФЦ. На ОЦ так само надіва­ють офсетний декель, який не має стику.

Німецька фірма «РІапаЮІ КІеЬеіесЬпіск» розробила технологію для поздовжнього проклеювання зошитів по корінцю безпосередньо у фальцювальному апараті друкарської машини. Це дає змогу одержувати шестисторінкові зошити, з яких виходять міцніші брошури та книги. Крім того, не треба фрезерувати блок (таким чином, відпадає проблема видаляння паперового пилу).

Самі фальцювальні апарати стали більш високими в зв’язку з тим, що в них використовують фальцювальні лійки з великим кутом нахилу, а співвідношення діаметрів циліндрів фальцювальних груп стало 5:5 і навіть7:7. Усі фальцювальні апарати мають шумозахисні огорожі.

Офсетний друк

Рисунки

Рис. I. Структура аркушевих компресійних офсетних ГП (а, б), схематичні зобра­ження компресійного (в) та звичайного (г) офсетних ГП рукавного типу і загаль­ний вигляд їх (3) Виробничо- Інформаційна Система Рис. XXXV. …

Додатки

Додаток 1. Типові дефекти та неполадки під час друкування на АРМ і способи їх усунення 1. Аркуші не витягуються подавачем з-під прихилювачів Дефект, причина Спосіб усунення Подавач слабко притиснутий Гумова …

ПІСЛЯМОВА

Незважаючи на зміни в засобах комунікаційних технологій, які стосуються також видавничо-поліграфічного комплексу, друкована продукція сьогодні залишається іноваційним рушієм прогресу. Сотні тисяч друкарських машин виконують надзвичайно важливу місію — вони відтворюють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.