Офсетний друк

Накочувальна група

До групи накочування ФА (див. рис. 3.1) належать: валики, які наносять фарбу безпосередньо на друкарську форму; пристрої для регу­лювання зусиль притиснення валиків до циліндрів розкочування фарби і до форми; пристрої для відведення накочувальних валиків від форми.

При вимиканні натиску накочувальні валики, як правило, механічно відводяться від ФЦ й одночасно припиняється подача фарби блокуванням передавального валика.

Накочувальна група завершує процес нанесення фарби на форму. Поверхні еластичних валиків мають бути стійкими до спрацювання, теплостійкими та зберігати пружнопластичні властивості під час друку­вання тиражу. Валики виготовляються з гуми, поліефіруретану, та інших спеціальних синтетичних матеріалів. Широке застосування мають гумові валики, які досить довго зберігають свої властивості.

Діаметри накочувальних валиків вибираються таким чином, щоб ДЕФ стикалися з різними ділянками валиків. Таке встановлення їх сприяє нанесенню рівномірного шару фарби з меншою вірогідністю шаблону­вання. Якість нанесення фарбового шару на форму великою мірою залежить від точності встановлення накочувальних валиків відносно ФЦ.

Порушення правильного встановлення валиків спричинює багато неприємностей у процесі друкування, оскільки рівномірність накочу­вання фарби на форму помітно змінюється через неправильну взаємодію накочувальних валиків з розкочувальними циліндрами може призвести до смугування, нерівномірності продруковування тощо. Результати подібного порушення впливатимуть не тільки на якість друку, а й призве­дуть до передчасного спрацювання як друкарської форми, так і валиків.

При надмірній силовій взаємодії валиків з формою можуть виникнути витиснення з неї шару ЗР та часткове зішліфовування поверхні форми.

Кількість накочувальних валиків впливає не тільки на якість нане­сення шару фарби, а й на тиражостійкість друкарської форми. Збіль­шення кількості накочувальних валиків підвищує рівномірність шару фарби на формі. Іноді кількість накочувальних валиків не повністю характеризує якість нанесення фарби. У поліграфістів авторитетом користується машина «T-Offset» фірми «Heidelberg», особливістю ФА якої є застосування одного накочувального валика великого діаметра (330 мм), довжина кола якого перевищує ширину друкарської форми. Спеціалісти фірми стверджують, що така конструкція виключає шабло­нування і створює умови для мінімального руйнування форм.

У більшості сучасних машин малого формату є два або три накочу­вальних валики, а в машинах середнього і великого форматів — чотири.

Діаметри накочувальних валиків для усунення циклічності подачі фарби роблять різними з метою вирівнювання товщини шару фарби на формі вздовж напрямку друку. Іноді конструктори забезпечують можливість переміщення накочувальних валиків у режимі проковзу­вання, створюючи умови для тангенціальної деформації шару фарби.

Подача фарби на накочувальні валики йде двома шляхами — основ­ним і допоміжним. Основний шлях практично завжди пов’язаний із пер­шим за напрямом обертання ФЦ накочувальним валиком, оскільки тов­стий шар фарби менше сприймає ЗР, ніж тонкий. Перший накочувальний валик через циліндр може бути з’єднаний з другим накочувальним вали­ком, а цей, у свою чергу, — з третім. На інші валики фарба подається допоміжним шляхом. Деякі фірми відходять від цієї побудови і пропо­нують досить оригінальні системи нанесення фарби.

Офсетний друк

Рисунки

Рис. I. Структура аркушевих компресійних офсетних ГП (а, б), схематичні зобра­ження компресійного (в) та звичайного (г) офсетних ГП рукавного типу і загаль­ний вигляд їх (3) Виробничо- Інформаційна Система Рис. XXXV. …

Додатки

Додаток 1. Типові дефекти та неполадки під час друкування на АРМ і способи їх усунення 1. Аркуші не витягуються подавачем з-під прихилювачів Дефект, причина Спосіб усунення Подавач слабко притиснутий Гумова …

ПІСЛЯМОВА

Незважаючи на зміни в засобах комунікаційних технологій, які стосуються також видавничо-поліграфічного комплексу, друкована продукція сьогодні залишається іноваційним рушієм прогресу. Сотні тисяч друкарських машин виконують надзвичайно важливу місію — вони відтворюють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.