Офсетний друк

ДЕКЕЛЬ ОФСЕТНОГО ЦИЛІНДРА . Офсетні гумотканинні полотна

Спотворення градаційної передачі в офсетному друці виникають у процесі переходу зображення з форми на ГП, а з неї — на ЗМ.

Правильний вибір і встановлення ГП поряд із технічним станом та настройкою друкарської машини є найважливішими факторами, які забезпечують високу якість відбитків. Функції офсетного ГП — забез­печення передачі зображення з закріпленої на ФЦ офсетної друкарської форми на ЗМ у вигляді шару фарби.

На рис. 2.8 показано момент, коли ГП проходить зону контакту з ФЦ.

ДЕКЕЛЬ ОФСЕТНОГО ЦИЛІНДРА . Офсетні гумотканинні полотнаГП завтовшки А перед зоною ДК про­тягом якогось мінімального часу має пройти зазор В, який задається встанов­ленням тиску. При цьому відбувається стиснення ГП на величину С не тільки в покривному (робочому) шарі, а й, голов­ним чином, у нижніх шарах.

У тому випадку, коли швидкість обер - „ „ ., „

І!„І •" Рис. 2.8. Момент, моли ГП проходить

Тання ФЦ збільшується при одночасному контакту з фц

Зменшенні ширини зони контакту, в ній

Можливе проковзування ГП А. Зону ФК можна порівняти зі звуженням річища, внаслідок чого утворюється швидка течія. Як і вода, власне гума не стискується, являючи собою в’язкопружний матеріал, однак стиску­ються тканинні шари ГП.

У зоні контакту з ФЦ растрові елементи з різким контуром мають відтворюватися на папері чітко, а плашка рівномірно продруковуватися і бути замкненою, без прогалин. Досягнення таких результатів пов’язано з такими властивостями ГП й умовами їх експлуатації: їхньою товщиною і плоскопаралельністю, стисливістю, значенням натягу в затискних планках, тиском у смузі контакту, ефектом швидкого відокремлення аркуша від ГП, характеристиками фарбопередачі, ступенем розтиску­вання растрових елементів на відбитку.

Товщина і плоскопаралельність. Товщину ГП має бути виміряна товщиноміром поза друкарською машиною. Індикатор установлюється на навантаження ІОН. Відсутність плоскопаралельності та, як окремий випадок, збільшення в окремих ділянках товщини ГП призводять до збільшення тиску відносно тиску при номінальній товщині, і тому різнотовщинність ГП не повинна перевищувати 0,03 мм.

Стисливість (жорсткість). Офсетні ГП мають бути якомога еластич - нішими, щоб компенсувати мікронерівності форми і ЗМ, втискування при контакті із зім’ятими ділянками, незмитими з форми смугами захисного гідрофільного колоїду. Після стиску вони мають швидко відновлюватися, повертаючись у початковий стан і забезпечуючи плоскопаралельність ГП. Таку властивість мають мікропористі ГП, що здатні стискуватися в об’ємі («компрессібл»). Для забезпечення стисливості в об’ємі і запобігання утворенню стовщення («хвилі») у смугах контакту офсетного ДА в одному або кількох гумових шарах полотнища в процесі його виготовлення створюють дрібні повітряні пухирці (див. рис. І на кольоровій вклейці).

Натяг. ГП мають забезпечувати добре продруковування плашок і чіткі контури растрових елементів. Залежно від ступеня стисливості ГП (див. рис. 2.8) друкар установлює його певним натягом. Для досягнення на одній і тій самій машині при використанні різноманітних за власти­востями ГП порівняних результатів регулюють їх натяг у широкому діапазоні: від 70 до 200 Н/см5.

Слід мати на увазі, що занадто сильний натяг офсетного декеля може перешкоджати нівелювати вплив власне друкарської машини. На відбитку це виявляється, наприклад, у вигляді слідів полошіння вздовж твірної, причому періодичність смуг відповідає кроку зубчастих зчеплень шестерень.

Поверхня ГП в смузі контакту. Властивості поверхонь офсетних ГП впливають на перехід фарби, забезпечення швидкого відокремлення аркуша від поверхні ОЦ і продруковування растрових елементів та плашок. Властивості поверхні ГП, паперу, фарби, умови зволоження

Рис. 2.9. Аркуш паперу не відривається від поверхні ГП після виходу з зонн ДК (залежно від властивостей поверхні, її фарбопередавальинх властивостей, балансу фарба—ЗР і властивостей поверхні паперу кут відриву паперу а від ОЦ буде різним)

подпись: 
рис. 2.9. аркуш паперу не відривається від поверхні гп після виходу з зонн дк (залежно від властивостей поверхні, її фарбопередавальинх властивостей, балансу фарба—зр і властивостей поверхні паперу кут відриву паперу а від оц буде різним)
Впливають на кут відриву паперу а від ОЦ (рис. 2.9).

Особливо важливу роль при цьому відіграє шорсткість поверхні ГП, яку можна оцінити візуально або в число­вому виразі.

Ефект швидкого відокремлення аркуша (ОИ) — ефект «квікреліз». Швидке відокремлення аркуша значною мірою залежить від властивостей дру­карської фарби, виду паперу, швидкості друку і типу машини. Ефект швидкого відокремлення аркуша не виникає у про­цесі друкування, а спеціально обумов­люється у процесі виготовлення ГП. Офсетні ГП, яким притаманний цей ефект, забезпечують легке відокрем­лення аркуша від поверхні ГП у процесі друкування. Крейдований папір відокремлюється швидше від ГП із шорсткою поверхнею, ніж із гладкою.

Гумотканинні полотна не повинні мати занадто шорстку поверхню, тому що в цьому випадку перехід фарби при контакті ГП з формою і папером не буде повним, а правильна передача растрових градацій і продруковування плашок не будуть забезпечені.

Фарбопередавальні властивості. Різні за властивостями офсетні ГП сприймають і передають різну кількість фарби. Коефіцієнт переходу фарби має бути якомога більшим, щоб при якомога меншій товщині шару, перенесеного з друкарської форми на поверхню ГП, а з нього на папір, перенести на відбиток необхідну кількість фарби. Досягнута у процесі друкування оптична густина плашки в основному залежить від властивостей поверхні ГП, використовуваної фарби, ЗМ, швидкості друку і властивостей ЗР.

Загальні відомості про зміну розтискування растрових елементів на відбитку. На робочі властивості ГП впливають використовувана при друкуванні фарба, ЗР, паперовий пил і склад змивного розчину. Внаслідок дії ароматичних речовин та мінеральних масел можливе затвердіння верхніх (робочих) шарів ГП. При використанні таких полотнищ зміню­ється розтискування растрових елементів на відбитку і стає можливим
поява інших результатів, ніж при друкуванні з нових ГП. Тому треба враховувати чинники, що впливають на властивості ГП, насамперед — на розтискування растрових елементів на відбитку, щоб збільшити термін експлуатації ГП без зниження якості друкованої продукції.

Офсетний друк

Рисунки

Рис. I. Структура аркушевих компресійних офсетних ГП (а, б), схематичні зобра­ження компресійного (в) та звичайного (г) офсетних ГП рукавного типу і загаль­ний вигляд їх (3) Виробничо- Інформаційна Система Рис. XXXV. …

Додатки

Додаток 1. Типові дефекти та неполадки під час друкування на АРМ і способи їх усунення 1. Аркуші не витягуються подавачем з-під прихилювачів Дефект, причина Спосіб усунення Подавач слабко притиснутий Гумова …

ПІСЛЯМОВА

Незважаючи на зміни в засобах комунікаційних технологій, які стосуються також видавничо-поліграфічного комплексу, друкована продукція сьогодні залишається іноваційним рушієм прогресу. Сотні тисяч друкарських машин виконують надзвичайно важливу місію — вони відтворюють …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.