Металеві конструкції

РОЗРАХУНОК ТА КОНСТРУЮВАННЯ ВУЗЛІВ КОЛОН

Оголовок колон. На колону ригель—ферма може спиратися збоку на столик або зверху. При опиранні на сталеву або залізобетонну колону зверху з'єднання вважають шарнірним, а опи­рання ферм на колону збоку проектується як жорстким, так і шарнірним з'єднанням ригеля з колоною.

При шарнірному з'єднанні найбільш простим є вузол опирання ферми на колону зверху за до­помогою додаткового стояка, так званого надко - лонника (рис. 6.33, а). Опорний тиск ферми передається з опорного фланця ферми через фре­зеровані поверхні на опорну плиту колони. Площа торця фланця визначається з умови роботи на зминання.

Вузлові фасонки верхнього та нижнього поясів ферми прикріпляються конструктивно до фасон­ки надколонника на болтах грубої або нормальної точності. Для забезпечення шарнірності з'єднання отвори для болтів у фасонках роблять на 5...6 мм більше діаметра болта.

При жорсткому з'єднанні кроквяна ферма прикріплюється до колони збоку (рис. 6.33, б). Опорний тиск ферми Рф передається на спеціаль­ний столик із листа товщиною t = 30...40 мм, який приварюється до полички колони. Кутові шви кріплення листового столика розраховуються на зусилля F = 1,2 • Рф. Це зумовлено тим, що при передачі навантаження можливі ексцентрисите­ти, які призводять до нерівномірності напруження флангових швів. Опорний фланець ферми при­кріпляється до полички колони на болтах, які вставляються в отвори, на 3...4 мм більші діаметра болтів, щоб вони не могли сприйняти опорну ре­акцію ферми. У жорсткому з'єднанні ригеля з ко­лоною горизонтальне зусилля від опорного момен­ту Ні = Mi/hopl сприймається вузлами кріплення верхнього і нижнього поясів ферми. Окрім цього, в цих вузлах виникає додаткове зусилля від роз - пору рами Нр. У більшості випадків опорний мо­мент ферми має знак мінус, і сила Ні як Нр при­тискає фланець нижнього поясу ферми до колони. Проте можливий випадок, коли сила Н = Нх + Hv відриває фланець від колони, тобто боЛТи пра­цюють на розтяг і їх міцність перевіряється з ура­хуванням позацентрового прикладення зусиль.

РОЗРАХУНОК ТА КОНСТРУЮВАННЯ ВУЗЛІВ КОЛОН

Зварні шви прикріплення фланця до фасонки сприймають опорну реакцію ферми Fv та поза - центрово прикладену силу Н. Кутові шви під дією цих зусиль працюють на зріз у двох напрямках.

Для надійного з'єднання в поличці колони роб­лять поздовжній виріз, в який вставляють стінку суцільної підкранової частини колони.

РОЗРАХУНОК ТА КОНСТРУЮВАННЯ ВУЗЛІВ КОЛОН

Опорний' Столик б

Рис. 6.33. З'єднання ригеля з колоною шарнірне (а); жорстке (б)

Довжину чотирьох зварних швів і відповідно висоту траверси визначають за формулою

Металеві конструкції

Основные методы металлообработки

Обработкой металла люди занимаются не первое столетие. Сегодня таких методов много: все перечислить сложно, почему мы решили остановиться на основных.

Про заборные хитрости.

Перед тем как установить забор, ограждающий участок, необходимо приобрести необходимое количество заборных стоек или попросту столбов. Столбы можно приобрести в строительном магазине, но лучше это сделать самим. Для этого нужно …

Недолив горючего на АЗС

Практически все водители попадали в ситуацию, когда на автозаправке им недоливали топливо. Эта проблема сейчас достаточно актуальна. Например, после заправки в баки металлические по 10 литров бензина нет никакой уверенности, …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел. +38 05235 7 41 13 Завод
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия
+38 067 561 22 71 — гл. менеджер (продажи всего оборудования)
+38 067 2650755 - продажа всего оборудования
+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи всего оборудования
e-mail: msd@inbox.ru
msd@msd.com.ua
Скайп: msd-alexandriya

Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Представительство МСД в Киеве: 044 228 67 86
Дистрибьютор в Турции
и странам Закавказья
линий по производству ПСВ,
термоблоков и легких бетонов
ооо "Компания Интер Кор" Тбилиси
+995 32 230 87 83
Теймураз Микадзе
+90 536 322 1424 Турция
info@intercor.co
+995(570) 10 87 83

Оперативная связь

Укажите свой телефон или адрес эл. почты — наш менеджер перезвонит Вам в удобное для Вас время.