Котлы

Котли тривалого горіння, на дровах для будинку

Рідке або газоподібне паливо володіє безліччю переваг порівняно з твердим (вугілля, торф або дрова), проте використовувати його для опалення не завжди можливо. Газ підведений до будівель далеко не скрізь, а для використання дизельного палива необхідно облаштовувати навколо будинку цілу інфраструктуру для його подання та зберігання. Можливий ще варіант опалення електрикою, але це хоча і дуже зручно, але й дуже дорого.

В якості альтернативи для опалення заміських будинків і котеджів в місцях зі слабо розвиненою інфраструктурою можуть бути застосовані котли, що працюють на твердих видах палива – дрова, вугілля або торф. Основна їх перевага в тому, що ці види палива є практично скрізь. А від нестачі, що полягає в необхідності частого завантаження палива, позбавляють сучасні конструктивні рішення, що дозволяють збільшити час безперервного горіння палива до 24 годин.

Конструкції котлів тривалого горіння, на дровах для будинку

Звичайна конструкція дров'яного котла дуже незручна в експлуатації – паливо необхідно закладати вже через кілька годин горіння. Спочатку для збільшення часу між закладками нових порцій твердого палива, намагалися організувати безперервну подачу палива з допомогою шнекових механізмів. Але для безперебійної роботи подібних пристроїв, деревне паливо необхідно було подрібнювати, що збільшує час його підготовки і робить його дорогим.

Питання вирішили по-іншому. Змінивши конструкцію топки і режим горіння, збільшили час горіння однієї закладки твердого палива, зокрема деревного. В результаті отримали наступні три види дров'яних котлів:

  1. Котли верхнього (тривалого) горіння https://boiler.center/uk/12-boilers-long-burning. Відомо, що вогонь знизу вгору поширюється набагато швидше, ніж зверху вниз. Саме ця особливість і була застосована при розробці котлів цього типу. За допомогою спеціальної, що пересувається по вертикалі пальника, паливо в камері згоряння горить зверху вниз;
  2. Зі збільшеною камерою згоряння (топкою) http://prom.ua/Kotly-tverdotoplivnye. Відмінність від класичної конструкції котла полягає в тому, що цей апарат має видовжену топку, що дозволяє закладати у неї поліна більшої довжини. У поєднанні зі спеціально розрахованим режимом нагнітання повітря для горіння це дозволило збільшити безперервний час горіння однієї закладки до 8 годин;
  3. Напів піролізний котел http://www.atmos.cz/russia/kotle-007. Це найбільш технологічно досконала конструкція котла, що дозволяє при правильному підборі палива і ретельної налаштування режиму спалювання досягти ККД до 95% і більше. Відповідно – це і самий складний і дорогий вид дров'яних котлів тривалого горіння, для опалення будинку. Час безперервного горіння однієї закладки палива може становити до 24 годин. Принцип роботи наступний:
    1. У розігріту камеру згоряння (топку) закладаються дрова;
    2. Шляхом припинення подачі повітря домагаються, щоб дрова в топці не горіли, а тільки тліли;
    3. Виділяється при тлінні чадний (топковий) газ відводиться в наступну камеру і спалюється;
    4. Тепло, отримане при спалюванні, використовується для опалення та частково для нагріву дров в топці і підтримки процесу тління.

Основні переваги котлів піролізного типу – високий ККД, чистий «вихлоп» і незначна кількість золи.

Матеріали і особливості вибору

Всі різновиди, пропонованих на ринку котлів тривалого горіння, на дровах для дому, крім типу конструкції розрізняються, ще за матеріалом виготовлення, за потужністю і за кількістю реалізованих контурів. Теплообмінники котлів виготовляються із сталі або чавуну. Сталь дуже гнучка і стійка до різких температурних коливань, але з плином часу піддається корозії. Термін служби такого котла близько 15 років. Чавун набагато більш довговічний матеріал, але вимагає дбайливої експлуатації – різкий нагрів і охолодження такого котла неприпустимі.

Кількість контурів визначається в залежності від призначення будівлі. Якщо це дачне будова, використовується епізодично, то доцільна установка більш простою і дешевою одноконтурної моделі котла. Якщо в будинку або котеджі планується проживання і влітку і взимку, то є сенс встановити повнофункціональну двоконтурну конструкцію. Основний контур для опалення, допоміжний для нагріву води.

Що стосується потужності та інших характеристик, то вони вибираються виходячи з площі будинку та його поверховості. Орієнтуватися можна на наступні характеристики:

  • потужність дров'яних котлів становить до 100 кВт;
  • маса до 500 кг – для установки потрібно фундамент;
  • максимальна температура теплоносія на виході близько 80-85 градусів;
  • тривалість між завантаженнями палива 8-16 годин.

При спрощеному розрахунку потужності необхідно вибирати обсяг топки в літрах в 2 рази більший, ніж площа опалювального приміщення.

Ще один критерій – це ступінь автоматизації регулювання режимів роботи котла. Деякі котли тривалого горіння, на дровах для будинку оснащені системами віддаленого управління і контролю. Втім, завантаження палива все одно доведеться робити вручну.

Переваги і недоліки використання дров'яних котлів тривалого горіння, для опалення будинку

Головна перевага, про яку вже йшлося, — це можливість опалення в місцях, де використання інших видів палива, крім дров, неможливо. Щодо твердопаливних котлів класичного типу агрегати тривалого горіння мінімізують їх недоліки: збільшується тепловіддача; збільшується час між завантаженнями палива; зменшується кількість відходів збільшується екологічність обладнання.

Недоліки у цих котлів характерні для всіх інших типів опалювального обладнання (крім електрокотлів): пожежна небезпека, необхідність відводу продуктів горіння, і необхідність наявності місця для зберігання значного запасу палива.

Організація опалення

Класична схема – котел, врізаний своїм теплообмінником в систему опалення будинку і обігрів повітря з допомогою її радіаторів. Така схема найчастіше застосовується в будинках з цілорічним проживанням.

У дачних будинках і невеликих будівлях, де система водяного опалення не монтується, для обігріву частіше використовують котли конвекторного типу, наприклад печі Булер'ян. Стінки камер згоряння таких котлів включають вигнуті, порожнисті трубки, по яких циркулює і нагрівається повітря.

Добавить комментарий

Котлы

Твердотопливные котлы как альтернатива использованию природного газа

Динамика постоянного роста цен на традиционные энергоресурсы последних лет подталкивает к поиску альтернативных решений. В качестве таких альтернатив чаще всего применяются солнечные коллекторы, тепловые насосы, твердотопливные котлы. Такое оборудование легко …

Як правильно вибрати топку у 2023 році

З виникненням більш чітких переваг легко знайти відповідні варіанти камінів. Однак перш ніж почати вибір, рекомендується більш детально ознайомитися з різними типами і моделями камінних топок. Ми настійно радимо ознайомитися …

Разные виды парогенераторов и их применение в отраслях

Промышленные парогенераторы являются важным оборудованием в различных отраслях промышленности. Они используются для производства высокотемпературного пара, который может быть использован для множества целей, включая приведение в движение турбин, нагрев и паровую …

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.