КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

Матеріали і спосіб виробництва

Основним матеріалом для виготовлення меблів споконвіку була деревина. На сучасному рівні розвитку техніки і технології їх виробництва застосовуються багато нових матеріалів, які замінюють цінну сировину - деревину. Обробленню кожного матеріалу притаманна своя технологія, класифікація меблів за застосо­вуваними матеріалами для їх виробництва диктує спосіб їх виробництва. Меб­леві вироби та їх складові частини (деталі і складальні одиниці) можна розгляда­ти як дві самостійні групи - меблі з деревних і недеревних матеріалів, рис. 1.9. У проміжну групу виділимо плетені меблі, які виконуються з деревних і недерев­них матеріалів - полівінілхлоридні шнури, плетені на металевому каркасі. Таким чином, критерієм оцінки класифікації меблів за цими ознаками є структура за­стосованого матеріалу і спосіб його перероблення. Меблі з деревини та різних її модифікацій характеризуються такими видами:

Столярні - складаються з деталей із масивної деревини, які збираються (з'єднуються) між собою за допомогою типових столярних зв’язок на клею або за допомогою кріпильної фурнітури (стяжок).

Такі меблі виготовляються за типовими технологічними процесами з ме­ханічного оброблення деревини, склеювання іличкування.

Гнуті - складаються з криволінійних елементів, які отримують методом гнут­тя деревини в шаблонах із попереднім гідротермічним обробленням (пропарю­ванням) і сушінням до повної стабілізації (фіксації) зігнутої форми. Процес виго­товлення гнутих (гнутарних) деталей має свої особливості, які полягають у тому, що оброблення деталей з наданням кінцевої форми і розмірів за перерізом вико­нуються до гнуття, тобто до сушіння деревини (у сирому вигляді). Після зняття деталей з шаблонів подальше їх оброблення виконується за тиловими техноло­гічними процесами з механічного оброблення деревини. В Україні, починаючи з 70-х pp. XX ст., виробництво гнутих меблів скорочено до мінімуму - малі запаси деревини (бук), низький корисний вихід деревини і великі енерговитрати при виготовленні.

Гнутоклеєні - складаються з криволінійних елементів, які отримують мето­дом одночасного гнуття і склеювання тонких листів деревини (шпону) під тис-

Матеріали і спосіб виробництва

Рис. 1.9. Класифікація меблів за застосовуваними матеріалами і способом виробництва

ком у прес-формах. Після затвердіння клею деталі з прес-форм вивантажують і вони зберігають свою криволінійну форму. Такий спосіб виготовлення меблів дає можливість використовувати деталі складних форм без використання сто­лярних з’єднань, що значно спрощує технологічний процес виготовлення.

Токарні - збираються з деталей з масивної деревини змінного круглого пере­різу, які виготовляються методом циліндричного точіння. У чистому вигляді, як правило, токарні меблі не зустрічаються, і плитні елементи (щити), що входять у такі меблі, виготовляються за типовими технологічними процесами.

Формовано-пресовані - складаються з деталей або виробів з опорядженою поверхнею, що їх виготовляють із стружково-клейової суміші, що пресується при високій температурі і тиску в замкнутих прес-формах. Опорядження отри­мують за рахунок покриття поверхні стружково-клеєного пакета до пресування текстурним папером, просоченим спеціальними синтетичними смолами. Техно­логія виробництва формованих виробів нагадує собою виробництво ламінова­них деревностружкових плит. Технологічні основи виробництва формованих виробів (сидіння табуретів, ніжки, передня панель телевізора і т. п.) досліджува­лись в Українському науково-дослідному інституті механічного оброблення де­ревини (Київ) і Національному лісотехнічному університеті України (1970-ті роки, кафедра ТВД) (далі в тексті відповідно - УкрДІМОД і НЛТУ України).

Меблі з недеревних матеріалів складаються з прогумованих тканинних ма­теріалів (надувні абро наповнені водою), з металів і пластмас. Як видно з рис. 1.9, спосіб виробництва може бути різним - штампування, формування, складання і т. п., що зумовлено конструкцією виробу і технологією перероблення матеріалу. Так, лиття під тиском - один з основних і найбільш прогресивних методів пере­роблення термопластів (полістирол, поліпропілен, полівінілхлорид, поліамід, поліформальдегід та ін.).

Термопластичні АБС-пластики мають високу жаростійкість і застосовуються для виготовлення несучих елементів металевих меблів (стільці, табурети). Ваку­умне формування використовується при виготовленні коробок шухляд з листо­вого ударостійкого полістиролу. Метод екструзії - процес безперервного втис­кування матеріалу через головку (фільери), внаслідок чого отримуємо профіль­ний виріб безкінечної або обмеженої довжини.

Металеві - складаються з металевих елементів методом зварювання або на заклепках, болтах і т. п. з готових напівфабрикатів. Напівфабрикати - труби пос­тійного або змінного перерізу, кутники, профілі та інші з сталі або легких сплавів.

Тканинні - виготовляються з повітронепропускних тканинних матеріалів методом склеювання і являють собою камери, які після наповнення стиснутим повітрям, набирають форму виробів, наприклад для сидіння чи лежання.

КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

Сучасні міські вуличні меблі

Сучасні міські вуличні меблі Зміст Вуличні меблі в міському середовищі Вимоги до міських меблів Які використовуються матеріали для вулиці Сучасні рішення щодо оформлення вуличного простору Мал. 1 Сучасні концепти оформлення …

Как выбрать оптимальную кровать

Кровать по праву именуют королевой спальни, ведь грамотно подобранная мебель обеспечит комфортный спокойный сон и полноценное восстановление сил. Как правильно выбрать упомянутый предмет интерьера, рассказывают эксперты MaxMebel. В интернет-магазине представлен …

Широкий ассортимент кресел-мешков по цене производителя

Каждый человек стремится к тому, чтобы сделать свой быт уютнее. Одним из практичных и новомодных способов, позволяющих обустроить свое

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.