КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

Конструкція дверей

Двері як основний композиційний елемент корпусних меблів виготовляють­ся з найрізноманітніших матеріалів і за конструкцією мають найрізноманітніші форми. Найпростіша конструкція - суцільний щит з плитних матеріалів різних
товщин. Двері з ДСП личкують по горішній крайці і двох вертикальних, якщо двері проглядаються знизу, то личкують і долішню крайку. Такі двері по лицьовій пласті декорують різними методами - різьблені чи пресовані накладки і роз- кладки з деревини, личкованої ДВП, пластмас, рис. 4.24, також формування рельєфу методом пресування безпосередньо поверхні плити, личкованої шпо­ном, рис. 4.24. Широке застосування при конструюванні дверей з плит, частіше ламінованих, мають готові півфабрикати - ламіновані профілі різних форм, яки­ми декорують вертикальні крайки, що зображено на рис. 4.25.

Рис. 4.23, Принципова схема установки шторних дверей: З - вертикального пересування одностулкові, б - горизонтального пересування двостулкові

Накладний різьблений елемент

д

Розкладка ' П

Jf Розкладка з ДВП Рис. 4,24. Двері з плити, декоровані накладками і розкладками (варіанти)

Плитні двері можуть імітуватися зовні як тахляні. Такі двері являють собою готову кінцево опоряджену складальну одиницю - плита М ДФ з тахляним релье­фом, личкована полівінілхлоридною плівкою, яка імітує текстуру різноманітних порід деревини. На поверхні личкованих плит шпоном можна створювати рельєф методом волого-гарячого тиснення, що імітує тахлі або інші художні еле­менти, рис. 4.26.

Рис. 4.26. Двері з імітованими тахлями: а - профільна плита МДФ, опоряджена плівко­вим матеріалом, б - личкована шпоном плита, профільована методом тиснення, в - формотворення рельєфу методом тиснення (за В. В. Гордієнком)

Крайка металічна а (варіант)

Рис. 4.25. Щитові двері з використанням профілю типу «Platform», який кріпиться до поздовжніх крайок: а, б - рейкою, в - в шпунт і гребінь, г - на гладку фугу, д — софтформінг

Крайка (смуга) Linntrnam

Особливо цінуються двері рамкових конструкцій, що виготовляються з ма­сивної деревини листяних порід. Рамка дверей складається з брусків на кінцевий закритий рамковий шип на клею. Пройма таких дверей заповнюється тахлями різних конструкцій з різних матеріалів, рис. 4.27.

Рамка рамкових дверей може виготовлятись зі смуг ДСП, які доцільно з’єднувати між собою на шкантах, а опісля личкувати шпоном. Не виключається вирізання рамки з суцільної плити, коли є застосування вирізаної частини плити з пройми. Смуги такої рамки можуть з’єднуватись і «на вус», тоді застосовують плоскі вставні шипи. Тахлі для заповнення пройми таких рамок виготовляються з тонких (5+10 мм) личкованих матеріалів - фанери або ДВП, рис. 4.28. Як пока­зано на малюнку, тахлі можуть бути накладними, врівень з лицьовою поверхнею,

А - А

ЕІ

Рис. 4.27. Конструкція рамкових тахляних дверей: а - тахля з двобічною фігареєю;

6 - тахлі з однобічними фігареями, в - тахля з личкованої фанери; г - тахля з фанери, поставлена в чверть; / - В - В - варіант, коли рамка з ламінованої плити зібрана на клею в шпунт і гребінь (д тахля з листового матеріалу)

В - В

закріплюватись з нелицьової сторони або по центру товщини плити. Прийняте рішення залежить від задуму естетичного сприйняття фасаду дверей, яке перед­бачене дизайнером. Прийняте рішення також часто залежить від наявності тих чи інших матеріалів або технологічних можливостей виробника.

Рис. 4.28. Установка тахлі (з личкованої ДВП, MDF) у рамкові двері з плитних ма­теріалів: а - в накладку; б - в накладку з розкладкою, 8-у чверть з розкладкою, т - в накладку з нелицьовоїсторони і лицьовим штапиком, д - комбінована, е - з двома штапиками в проймі рамки (з фанери)

Заповнення пройми склом у рамкових конструкціях найчастіше виконується в чверть і скло закріплюється штапиком, як фанера (див, рис, 4.27г). Особливість установлення скла полягає в тому, щоб його можна було замінити в разі його руйнування або заміни на інше. Цікавим є принцип установлення скла в рамку, що показано на рис, 4.29. Складання рамки виконується так, що долішні з'єднання виконуються на клею - Г-Т, а горішні без клею - А-А (насухо) і закріплюються з нелицьової сторони шурупами. Після цього рамка обробляється по периметру в розмір. Після опорядження рамки лаком шурупи викручуються, за стрілкою Д виймається верхній брусок і по стрілці Б в паз ставиться скло, горизонтальний брусок і закручуються шурупи.

Рис. 4.29. Конструктивне рішення рамкових дверей з установкою в паз

Широке застосування мають рамкові двері з металевого профілю алюмінію і сталі, пройма яких заповнюється склом товщиною 4 мм або личкованими плита­ми товщиною 10 мм. Формування такої рамки виконується з металевого профі­лю «на вус», а з’єднання виконується спеціальними кутниками, і фіксується гвинтами з тильної сторони, такі двері фірми Командор зображено на рис. 4.30. На рис. 4.31. показано конструкцію дверей, виготовлених з профілю фірми Плат­форм (Туреччина).

ЕМШ

Рис. 4.30. Рамкові двері з алюмінієвого профілю фірми Командор системи «топаз»: I, II - виносні елементи, а - геометричні параметри профілів (див. рис. 4.32)

А - А

Рис. 4.31. Рамкові тахляні двері, зібрані «па вус», з водостійкого профілю фірми Платформ

3JL-

18

Рис. 4.32. Складові частини рамкових дверей з алюмінію (Командор): і - профіль-топаз 4 мм, 2 - профіль-топаз 10 мм, 3 - з'єднувальний кутник, 4 - завіса вставна, накладна або накладна симетрична, 5 - гвинт

Розглянемо конструкції дверей, що наведені на рис. 4.33. Піврамкові двері зі склом - це скло, до вертикальних крайок якого закріплено бруски в паз на клею - виносний вузол І, або в накладку шурупами через шайбу-прокладку, варіант. Кріплення скла притискачами в накладку, коли немає нижньої опори, є ненадій­не, обов’язково слід передбачити шурупи. Цей варіант складніший тому, що в склі треба свердлити отвори, для цього необхідне спеціальне обладнання. Ши­роке застосування мають щитові двері з різними вирізами - б. Форма самих ви­різів обумовлюється дизайнером, і, як правило, скло закріплюється в накладку притискачами (Б-Б) або шурупами (В-8).

Рис. 4.33. Інші конструкції дверей зі склом: а - піврамкові, б - щитові

На рис. 4.34 зображені шторні двері. Основою їх конструкції є гнучкість, яка необхідна в процесі закривання ємності корпуса методом 'їх пересування в кри­волінійних напрямних. Вони виконуються з дерев’яних планок, наклеєних на тканинну основу, або з синтетичних порожнистих смуг, з’єднаних між собою гнучкою плівкою.

А-А

Рис. 4.34. Шторні двері: а - пластмасові, б - з дерев’яних планок: ручка, 2 - планка, 3 - основа з цупкої тканини, 4 - порожниста пластмасова планка, еластична синтетична стрічка

-Ат

КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

Сучасні міські вуличні меблі

Сучасні міські вуличні меблі Зміст Вуличні меблі в міському середовищі Вимоги до міських меблів Які використовуються матеріали для вулиці Сучасні рішення щодо оформлення вуличного простору Мал. 1 Сучасні концепти оформлення …

Как выбрать оптимальную кровать

Кровать по праву именуют королевой спальни, ведь грамотно подобранная мебель обеспечит комфортный спокойный сон и полноценное восстановление сил. Как правильно выбрать упомянутый предмет интерьера, рассказывают эксперты MaxMebel. В интернет-магазине представлен …

Широкий ассортимент кресел-мешков по цене производителя

Каждый человек стремится к тому, чтобы сделать свой быт уютнее. Одним из практичных и новомодных способов, позволяющих обустроить свое

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.