КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

Експлуатаційні властивості

До основних експлуатаційних властивостей деревини можна віднести її теп­лові, звукові і механічні властивості. Через пористу будову деревина має низьку теплопровідність, завдяки чому вироби з деревини на дотик видаються «тепли­ми». Цінною властивістю деревини є здатність резонувати, тобто підсилювати звук без спотворення тону, щомає дуже велике значення у виробництві дерев’яних музичних інструментів. Деревина має велику міцність, показники якої наведені в табл, 2.2. Деревина з найбільш високою міцністю і найменшою щільністю ці­нується у виробництві меблів, транспортних засобах тощо. Вартість деревини оцінюють одночасно за щільністю і міцністю. Для такої оцінки користуються ко­ефіцієнтом якості, який являє собою відношення величини граничної міцності до щільності. Зіставлення різних матеріалів показує, що коефіцієнт якості дере­вини прирівнюється до сталі і значно вищий від полімерних матеріалів.

Властивість речовини не піддаватися руйнації через дію біологічних факторів (грибки, бактерії, комахи) і хімічних речовин називають біологічною стійкістю. За несприятливих умов служби, до яких відноситься зміна температури і воло­гості середовища, деревина досить швидко руйнується. Однак деревина добре обробляється антисептиками, які забезпечують довгий термін зберігання її в найгірших умовах.

Таблиця 2.2

№ пор.

Матеріали

Коефіцієнт якості, Кя

При стисненні

При розтяганні

1

Деревина вздовж волокон

Сосна

815

1980

Дуб

820

3840

Бук

730

1830

2

Сірий чавун

1040

290

3

Алюміній

-

6700

4

Сталь легована

-

1150

5

Поліетилен низького тиску, поліпропілен

550

270

6

Полістирол удароміцний

475

240

7

Капрон

800

530

Деревина відносно стійка до дії кислот і лугів, але ця властивість має обмеже­не значення.

Твердість деревини має значення, коли вона піддається поштовхам або уда­рам (при транспортуванні, пересуванні тощо), а також у тих випадках, коли по­верхня деревини зазнає тертя (напрямні і ходові бруски шухляд, обідніх столів і інші рухомі елементи). Твердість деревини залежить від напрямку дії сили. Най­більша твердість деревини в торцевому напрямку, що важливо з погляду експлу­атації дерев’яних опор меблів. Твердість деревини залежить від її породи і для зазначених нижче порід становить (відповідно в торцевому і тангенціальному напрямках: сосна - 26-г22,5 МПа; береза - 43,5-^30 МПа; бук - 55,5-^40,5 МПа; дуб - 61,5+44,5 МПа; граб - 82,5 і - 71,5 МПа, У цілому деревина зносостійка, особливо такі породи, як граб, акація біла, ясен, груша.

КОНСТРУЮВАННЯ МЕБЛІВ

Сучасні міські вуличні меблі

Сучасні міські вуличні меблі Зміст Вуличні меблі в міському середовищі Вимоги до міських меблів Які використовуються матеріали для вулиці Сучасні рішення щодо оформлення вуличного простору Мал. 1 Сучасні концепти оформлення …

Как выбрать оптимальную кровать

Кровать по праву именуют королевой спальни, ведь грамотно подобранная мебель обеспечит комфортный спокойный сон и полноценное восстановление сил. Как правильно выбрать упомянутый предмет интерьера, рассказывают эксперты MaxMebel. В интернет-магазине представлен …

Широкий ассортимент кресел-мешков по цене производителя

Каждый человек стремится к тому, чтобы сделать свой быт уютнее. Одним из практичных и новомодных способов, позволяющих обустроить свое

Как с нами связаться:

Украина:
г.Александрия
тел./факс +38 05235  77193 Бухгалтерия

+38 050 457 13 30 — Рашид - продажи новинок
e-mail: msd@msd.com.ua
Схема проезда к производственному офису:
Схема проезда к МСД

Партнеры МСД

Контакты для заказов оборудования:

Внимание! На этом сайте большинство материалов - техническая литература в помощь предпринимателю. Так же большинство производственного оборудования сегодня не актуально. Уточнить можно по почте: Эл. почта: msd@msd.com.ua

+38 050 512 1194 Александр
- телефон для консультаций и заказов спец.оборудования, дробилок, уловителей, дражираторов, гереторных насосов и инженерных решений.